Fiesta

Lektura naszego bloga pomoże Ci przynajmniej na chwilę przenieść się myślami do słonecznej Hiszpanii i zrelaksować się po męczącym dniu. W tym dziale publikujemy intrygujące ciekawostki o Hiszpanii, poruszamy temat południowej sztuki kulinarnej i lokalnej kultury oraz polecamy najciekawsze miejsca do odwiedzenia w ojczyźnie Flamenco

Hiszpańska kultura i tradycja

Hiszpania słynie nie tylko ze słonecznych plaż oraz zróżnicowanego geograficznie terenu, ale także z bogatej kultury oraz licznych tradycji. Wiele symboli przeszło już do masowej popkultury, udziela nam się spokojne życie mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego za dnia oraz energetyczne noce, pełne jedzenia i spotkań.

Czytaj więcej

Święta Wielkanocne w Hiszpanii

W tym roku Święta Wielkanocne przypadają na 12-13 kwietnia i choć obecna sytuacja nie pozwala na pełne uczestnictwo w obchodach, mimo to postaramy się przybliżyć kilka zwyczajów i tradycji obchodzonych w tym okresie w Hiszpanii.

Czytaj więcej

Dlaczego warto spędzić wakacje na Costa Blanca?

Co roku, w czasie zbliżającego się wyczekiwanego urlopu budzi się w Nas wiele pytań dotyczących wakacyjnego kierunku podróży. Sprawdź, dlaczego wybór Costa Blanca to doskonała decyzja!

Czytaj więcej

Tradycyjne hiszpańskie słodycze

Wiemy, że hiszpańska kuchnia słynie z owoców morza, tapasu czy paelli, ale czy ma coś do zaoferowania na deser? Sprawdź, które z iberyjskich słodyczy cieszą się największą popularnością!

Czytaj więcej

Najpiękniejsze plaże na Costa Blanca

Plaży na wybrzeżu Costa Blanca jest wiele, jednak które zaliczają się do ścisłej czołówki i maja do zaoferowania najwięcej odwiedzającym je turystom? Oto nasz subiektywny ranking 10 najlepszych plaży na Costa Blanca.

Czytaj więcej

Hiszpania - najzdrowszy kraj na Świecie

Według rankingu World Population Review Hiszpania jest najzdrowszym krajem na świecie. Sprawdź, co czyni ją tak wyjątkową!

Czytaj więcej

Co robić wiosną na Costa Blanca?

Choć wiosna nie jest tak obfita w wydarzenia kulturalne na Costa Blanca, wciąż pozostaje kilka miejsc oraz imprez, wartych odwiedzin. Stają się idealnym miejsce do doświadczenia i zapoznania się z lokalną kulturą, dobrami i specjałami.

Czytaj więcej

Sporty wodne na Costa Blanca

Ogromna ilość klubów jachtowych i marin, bogata linia brzegowa, słoneczna pogoda, to one oferują nieograniczone możliwości do uprawiania sportów wodnych na Costa Blanca – windsurfingu, żeglarstwa, nurkowania czy kajakarstwa. Jest to świetna alternatywa na spędzanie czasu w trakcie urlopu.

Czytaj więcej

Czym podróżować na Costa Blanca?

Na Costa Blanca nie potrzeba samochodu, żeby w pełni cieszyć się urokami wybrzeża. Transport publiczny stoi tutaj na bardzo wysokim poziomie i pozwoli nam dostać się w każde z zaplanowanych miejsc.

Czytaj więcej

La Tomatina, czyli największa na świecie bitwa na pomidory

La Tomatina, wyjątkowe święto mające swoją datę w rokrocznie w ostatnią środę sierpnia. Właśnie wtedy liczące zaledwie kilka tysięcy mieszkańców Buñol odwiedzają ogromne ilości turystów chcących obrzucić się pomidorami!

 
Czytaj więcej

Okres bożonarodzeniowy w Hiszpanii

El Gordo, Caga Tio, Cabalgata, Portal de Belen – to tylko kilka z obco brzmiących zwyczajów hiszpańskich w okresie Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zgłębienia wiedzy na temat tradycji świątecznej na Półwyspie Iberyjskim, na którym nie tylko pogoda odbiega od tego do czego jesteśmy przyzwyczajeni w grudniu Polsce

Czytaj więcej

Dlaczego Hiszpania jest najlepszym krajem do podróżowania?

Zastanawiasz się nad podróżą do Hiszpanii, ale wciąż rozważasz inne kierunki? Sprawdź, dlaczego Hiszpania to podróżniczy strzał w dziesiątkę.

Czytaj więcej

Co warto zjeść podczas pobytu w Hiszpanii?

Hiszpania. Kraj, w którym żyje się miłością do siebie, swoich najbliższych i bezwarunkową miłością do jedzenia. Sprawdź, jakich potraw powinieneś spróbować podczas podróży!

Czytaj więcej

Hiszpańska mentalność

Wykształciły się już pewne stereotypy związane z narodowościami, Niemcy uporządkowani i stabilni, Włosi głośni i kochliwi, Francuzi to wielcy romantycy, uwielbiający swój język, a Polacy? No cóż... Polacy lubią sobie...

Czytaj więcej

Hiszpańska kultura w pigułce

Hiszpania, ze względu na swoją złożoną historię, jest bardzo bogata kulturowo. Choć mieszkańcy Półwyspu Iberyjskiego występują pod jedną flagą, to jednak silnie odczuwalne są panujące między nimi różnice. 

Czytaj więcej

Castell de l'Olla czyli spektakularny pokaz sztucznych ogni w Altea

Zastanawiasz się czy warto odwiedzić Castell de l'Olla w sierpniu? Sprawdź, jakie czekają tam na Ciebie atrakcje! Idealne miejsce dla wielbicieli sztucznych ogni.

Czytaj więcej
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
facebook profile instagram contact us