Z czego słynie Alicante?

Alicante to miasto z niezwykle ciekawą historią. Jest stolicą regionu Costa Blanca, a jego architektura posiada coraz szersze grono fanów.

Widok z Penon de Ifah na miasto i jezioro Las Salinas
Alicante to idealne miejsce wypoczynku dla fanów wspinaczek - ze wzgórza Penon De Ifah można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki

Pogoda w Alicante

Alicante słynie z malowniczych, piaszczystych plaż, a dzięki przyjaznym warunkom atmosferycznym, przyciąga rzesze turystów zarówno w czasie wakacji, jak i podczas zimowych ferii. Zima w Alicante jest bardzo łagodna, natomiast latem osiągane są bardzo wysokie temperatury, przy niewielkich opadach deszczu. Dzięki temu Alicante to idealne miejsce zarówno dla fanów aktywnego wypoczynku, jak i dla sympatyków leniwego plażowania.

 

Historyczne ciekawostki o Alicante

  • W 230 r. p. n. e. Kartagińczycy założyli miasto Alicante, którego nazwa wywodzi się od osłonecznionego wzgórza, w dosłownym tłumaczeniu oznacza Białą Górę.
  • Dzięki wpływom nacji arabskich i rzymskich, na ulicach Alicante można odczuć niesamowity, różnorodny klimat
  • Na szczycie Benacantil zbudowano Zamek Św. Barbary, który był idealnym punktem obserwacyjnym, jednak z czasem przekształcono go w więzienie, a dziś jego rola ogranicza się do bycia atrakcją turystyczną. Widok z tej góry zapiera dech w piersiach, zwłaszcza wieczorową porą

 

Najstarszy kościół w mieście

Bazylika Św. Marii została zbudowana w stylu walenckiego gotyku między XIV a XVI wiekiem, na pozostałościach meczetu. Bazylika składa się z jednej nawy z sześcioma bocznymi kaplicami, umieszczonymi między przyporami.

W 2007 roku na prośbę miasta Alicante skierowaną do Stolicy Apostolskiej kościół został podniesiony do rangi bazyliki.

 

Chciałbyś cieszyć się takimi atrakcjami na co dzień? Sprawdź ofertę nieruchomości w Alicante.

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
facebook profile instagram contact us