Jak kupić dom w Hiszpanii?

Chciałbyś kupić dom w Hiszpanii, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Skorzystaj z naszego kompendium wiedzy i kup swój wymarzony dom w Hiszpanii!

 

Obywatel Unii Europejskiej a zakup domu w Hiszpanii

Własny dom w Hiszpanii? To możliwie! Zgodnie z prawem od roku 2004, kiedy to Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, obywatel naszego kraju może inwestować w nieruchomości w Hiszpanii, a sam proces zakupu i znalezienia odpowiedniego źródła finansowania nieruchomości przebiega zazwyczaj bez większych trudności. Jeżeli od zawsze o tym marzyłeś, to właśnie nadszedł odpowiedni czas. 

 

Ogromna liczba zagranicznych inwestorów - w tym także Polaków coraz częściej decyduje się na zakup nieruchomości w tym malowniczym kraju. Do regionów Hiszpanii, w których inwestuje się najczęściej, zalicza się Alicante na Costa Blanca. Podaje się, że w czerwcu 2017 roku sprzedano tam aż 3052 obiektów!

 

Od czego zacząć?

Kiedy wybierzesz już w Internecie swój wymarzony dom w Hiszpanii, nie kupuj go w ciemno. Leć na miejsce i zobacz, czy sprawy mają się tak, jak są opisywane w ofercie. Może się okazać, że finalnie obejrzysz nie jeden, a 10 domów, zanim trafisz na ten właściwy. Co więcej, przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie, warto skonsultować się ze specjalistą. Najlepiej skontaktować się z agentem nieruchomości w Hiszpanii, który doskonale zna lokalny rynek nieruchomości. Osoba posiadająca odpowiednią wiedzę w tym zakresie, rzetelnie poprowadzi Cię przez niezbędne formalności i wskaże na aspekty oferty, na które powinieneś zwracać szczególną uwagę. Co więcej, w Hiszpanii są także Polscy specjaliści, więc przyszli inwestorzy nie muszą obawiać się przeszkód, wynikających z bariery językowej.

 

Zakup domu w Hiszpanii

Tradycyjną praktyką stosowaną przez większość agencji w Hiszpanii jest zawarcie umowy wstępnej oraz wpłata zadatku na poczet kupna nieruchomości. Na tę okoliczność należy przygotować od 3 do 6 tysięcy euro. Zadatek jest zabezpieczeniem zarówno dla Ciebie, jak i dla sprzedającego. On nikomu nie sprzeda domu, a Ty będziesz miał czas na załatwianie wszelkich formalności i dokumentów. Co więcej, jeśli z jakiejś przyczyny właściciel konkretnej nieruchomości zrezygnuje z jej sprzedaży, jest on zobowiązany do zwrócenia klientowi dwukrotności uprzednio wpłaconego zadatku. 

 

nieruchomości w Calpe
Atrakcyjne oferty nieruchomości na Costa Blanca możesz znaleźć m.in. w urokliwym Calpe

 

Wymagane dokumenty

Do zakupu domu lub mieszkania w Hiszpanii będą potrzebne:
dowód osobisty lub paszport, a także kopia dokumentu tożsamości,
numer NIE (Número de Identidad de Extranjero) - czyli Numer Identyfikacyjny Obcokrajowca. Jest to numer nadawany obywatelom innych krajów, zamierzających nabyć nieruchomość w Hiszpanii, zatem jest Ci niezbędny. Numer ten można otrzymać na posterunku policji w Hiszpanii. W tym celu należy umówić się na spotkanie przez platformę online. Warto zaznaczyć, że niekiedy na wizytę można czekać do 2 miesięcy - zapewniamy pomoc w organizacji spotkania oraz wsparcie merytoryczne specjalisty w czasie jego trwania.
otwarte konto w hiszpańskim banku - nasi pośrednicy zapewniają fachową pomoc każdemu Klientowi także na tym etapie.

 

Sprawdzenie stanu nieruchomości

Jeśli planujesz zakup nieruchomości z rynku wtórnego, dokładnie sprawdź jej stan techniczny, jeszcze przed podpisaniem aktu notarialnego. Możesz skorzystać z pomocy naszego specjalisty, który fachowo oceni stan ścian, podłóg, mebli oraz wykończenia. Wszelkie usterki należy jak najszybciej zgłosić do właściciela nieruchomości i ustalić czas, w którym zostaną one naprawione.

 

Finalizacja zakupu nieruchomości w Hiszpanii

Na końcowym etapie kupna nieruchomości musimy dopełnić niezbędnych formalności. Finalizując inwestycję w Hiszpanii, musimy podpisać akt notarialny. Zostaje on zawarty u notariusza i sporządza się go w języku hiszpańskim. Obywatel Polski nabywający nieruchomość w Hiszpanii powinien i ma prawo zabrać ze sobą tłumacza przysięgłego, aby był obecny w czasie podpisywania aktu notarialnego i tłumaczył ewentualne niejasności. Proces przygotowania samego aktu notarialnego odbywa się w momencie wizyty u notariusza, na bieżąco, tuż przed podpisaniem aktu notarialnego. Jest to ogólnie przyjęta norma w Hiszpanii. Nie uzyskamy wzoru aktu notarialnego przed jego podpisaniem, gdyż wszystkie szczegóły ustalane są w trakcie jego sporządzania. 

 

Dlaczego warto zainwestować w Hiszpanii?

Wiele argumentów przemawia za tym wyborem, jednakże w każdym przypadku jest to kwestia indywidualna. Niektórzy kupują dom w Hiszpanii na potrzeby interesów. Inni szukają wakacyjnego miejsca, do którego mogliby uciec przed chłodną zimą lub razem z bliskimi spędzić tam lato, nie martwiąc się o pogodę. Coraz więcej osób decyduje się przenieść do Hiszpanii na stałe z całą rodziną. Trudno się dziwić - perspektywa wiecznych wakacji jest naprawdę kusząca. 

 

Istotnym faktem są również bardzo korzystne ceny nieruchomości oraz niskie koszty podróży - za przelot z większych miast Polski do Alicante lub Malagi można zapłacić nawet ok. 100 zł! Warto wziąć również pod uwagę fakt, że koszty utrzymania domu w Polsce znacznie przewyższają koszty utrzymania domu w Hiszpanii. A życie w naszym kraju z roku na rok staje się coraz droższe… Inwestycja w Hiszpanii naprawdę się opłaca! 

 

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu atrakcyjnej nieruchomości w Hiszpanii? Skontaktuj się z naszym specjalistą. Dopasujemy odpowiednią ofertę do Twoich preferencji i możliwości finansowych oraz przeprowadzimy Cię przez całą procedurę zakupu nieruchomości na terenie Hiszpanii. Przyszłych inwestorów zachęcamy także do przeczytania naszego autorskiego poradnika kupującego, w którym opisujemy poszczególne etapy zakupu nieruchomości w Hiszpanii.

 

Skorzystaj z pomocy serwisu Tripinvest

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki nieruchomości w Hiszpanii i wybierz apartament swoich marzeń.

Inwestuj, odpoczywaj i zarabiaj!

Dlaczego warto kupić nieruchomość w Hiszpanii?

Costa Blanca to doskonałe miejsce na zakup własnego apartamentu:

- ponad 200 km plaż

- ponad 300 słonecznych dni

- i tylko 3 godziny lotu z Polski

O nas

Calle Belgica 1, 03710 Calp

Alicante, Hiszpania

 

biuro

0048 22 164 78 38

0034 625 662 755

Masz pytania?

Calle Belgica 1, 03710 Calp, Alicante, Hiszpania
0048 22 164 78 38 0034 625 662 755
biuro
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności