Jak kupić dom w Hiszpanii?

Chciałbyś kupić dom w Hiszpanii, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Skorzystaj z naszego kompendium wiedzy i kup swój wymarzony dom w Hiszpanii!

 

Obywatel Unii Europejskiej a zakup domu w Hiszpanii

Własny dom w Hiszpanii? To możliwie! Zgodnie z prawem od roku 2004, kiedy to Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, obywatel naszego kraju może inwestować w nieruchomości w Hiszpanii, a sam proces zakupu i znalezienia odpowiedniego źródła finansowania nieruchomości przebiega zazwyczaj bez większych trudności. Jeżeli od zawsze o tym marzyłeś, to właśnie nadszedł odpowiedni czas. 

 

Ogromna liczba zagranicznych inwestorów - w tym także Polaków coraz częściej decyduje się na zakup nieruchomości w tym malowniczym kraju. Do regionów Hiszpanii, w których inwestuje się najczęściej, zalicza się Alicante na Costa Blanca. Podaje się, że w czerwcu 2017 roku sprzedano tam aż 3052 obiektów!

 

Od czego zacząć?

Kiedy wybierzesz już w Internecie swój wymarzony dom w Hiszpanii, nie kupuj go w ciemno. Leć na miejsce i zobacz, czy sprawy mają się tak, jak są opisywane w ofercie. Może się okazać, że finalnie obejrzysz nie jeden, a 10 domów, zanim trafisz na ten właściwy. Co więcej, przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie, warto skonsultować się ze specjalistą. Najlepiej skontaktować się z agentem nieruchomości w Hiszpanii, który doskonale zna lokalny rynek nieruchomości. Osoba posiadająca odpowiednią wiedzę w tym zakresie, rzetelnie poprowadzi Cię przez niezbędne formalności i wskaże na aspekty oferty, na które powinieneś zwracać szczególną uwagę. Co więcej, w Hiszpanii są także Polscy specjaliści, więc przyszli inwestorzy nie muszą obawiać się przeszkód, wynikających z bariery językowej.

 

Zakup domu w Hiszpanii

Tradycyjną praktyką stosowaną przez większość agencji w Hiszpanii jest zawarcie umowy wstępnej oraz wpłata zadatku na poczet kupna nieruchomości. Na tę okoliczność należy przygotować od 3 do 6 tysięcy euro. Zadatek jest zabezpieczeniem zarówno dla Ciebie, jak i dla sprzedającego. On nikomu nie sprzeda domu, a Ty będziesz miał czas na załatwianie wszelkich formalności i dokumentów. Co więcej, jeśli z jakiejś przyczyny właściciel konkretnej nieruchomości zrezygnuje z jej sprzedaży, jest on zobowiązany do zwrócenia klientowi dwukrotności uprzednio wpłaconego zadatku. 

 

nieruchomości w Calpe
Atrakcyjne oferty nieruchomości na Costa Blanca możesz znaleźć m.in. w urokliwym Calpe

 

Wymagane dokumenty

Do zakupu domu lub mieszkania w Hiszpanii będą potrzebne:
dowód osobisty lub paszport, a także kopia dokumentu tożsamości,
numer NIE (Número de Identidad de Extranjero) - czyli Numer Identyfikacyjny Obcokrajowca. Jest to numer nadawany obywatelom innych krajów, zamierzających nabyć nieruchomość w Hiszpanii, zatem jest Ci niezbędny. Numer ten można otrzymać na posterunku policji w Hiszpanii. W tym celu należy umówić się na spotkanie przez platformę online. Warto zaznaczyć, że niekiedy na wizytę można czekać do 2 miesięcy - zapewniamy pomoc w organizacji spotkania oraz wsparcie merytoryczne specjalisty w czasie jego trwania.
otwarte konto w hiszpańskim banku - nasi pośrednicy zapewniają fachową pomoc każdemu Klientowi także na tym etapie.

 

Sprawdzenie stanu nieruchomości

Jeśli planujesz zakup nieruchomości z rynku wtórnego, dokładnie sprawdź jej stan techniczny, jeszcze przed podpisaniem aktu notarialnego. Możesz skorzystać z pomocy naszego specjalisty, który fachowo oceni stan ścian, podłóg, mebli oraz wykończenia. Wszelkie usterki należy jak najszybciej zgłosić do właściciela nieruchomości i ustalić czas, w którym zostaną one naprawione.

 

Finalizacja zakupu nieruchomości w Hiszpanii

Na końcowym etapie kupna nieruchomości musimy dopełnić niezbędnych formalności. Finalizując inwestycję w Hiszpanii, musimy podpisać akt notarialny. Zostaje on zawarty u notariusza i sporządza się go w języku hiszpańskim. Obywatel Polski nabywający nieruchomość w Hiszpanii powinien i ma prawo zabrać ze sobą tłumacza przysięgłego, aby był obecny w czasie podpisywania aktu notarialnego i tłumaczył ewentualne niejasności. Proces przygotowania samego aktu notarialnego odbywa się w momencie wizyty u notariusza, na bieżąco, tuż przed podpisaniem aktu notarialnego. Jest to ogólnie przyjęta norma w Hiszpanii. Nie uzyskamy wzoru aktu notarialnego przed jego podpisaniem, gdyż wszystkie szczegóły ustalane są w trakcie jego sporządzania. 

 

Dlaczego warto zainwestować w Hiszpanii?

Wiele argumentów przemawia za tym wyborem, jednakże w każdym przypadku jest to kwestia indywidualna. Niektórzy kupują dom w Hiszpanii na potrzeby interesów. Inni szukają wakacyjnego miejsca, do którego mogliby uciec przed chłodną zimą lub razem z bliskimi spędzić tam lato, nie martwiąc się o pogodę. Coraz więcej osób decyduje się przenieść do Hiszpanii na stałe z całą rodziną. Trudno się dziwić - perspektywa wiecznych wakacji jest naprawdę kusząca. 

 

Istotnym faktem są również bardzo korzystne ceny nieruchomości oraz niskie koszty podróży - za przelot z większych miast Polski do Alicante lub Malagi można zapłacić nawet ok. 100 zł! Warto wziąć również pod uwagę fakt, że koszty utrzymania domu w Polsce znacznie przewyższają koszty utrzymania domu w Hiszpanii. A życie w naszym kraju z roku na rok staje się coraz droższe… Inwestycja w Hiszpanii naprawdę się opłaca! 

 

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu atrakcyjnej nieruchomości w Hiszpanii? Skontaktuj się z naszym specjalistą. Dopasujemy odpowiednią ofertę do Twoich preferencji i możliwości finansowych oraz przeprowadzimy Cię przez całą procedurę zakupu nieruchomości na terenie Hiszpanii. Przyszłych inwestorów zachęcamy także do przeczytania naszego autorskiego poradnika kupującego, w którym opisujemy poszczególne etapy zakupu nieruchomości w Hiszpanii.

 

Tagi:

O nas

Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków

Polska

 

Calle Belgica 1, 03710 Calp

Alicante, Spain

 

Calle Rafal 43/1F, 03185 Torrevieja

Alicante, Spain

 

Calle Avda Ricardo Soriano 72

29601 Marbella

Malaga, Spain

 

kontakt

0048 22 164 78 38

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
facebook profile instagram contact us