Nieruchomości na sprzedaż w Elche

(5 ofert)
Lokalizacja
Costa Blanca
Rynek
Cena (€)
-
Powierzchnia (m2)
-
Pow. działki (m2)
-
Sypialni
-
Łazienek
-
Oferta ma
Oferta jest
Nowość
nieruchomość sprzedana

Nieruchomości w Elche

Elche (Elx) znajduje się we wschodniej Hiszpanii, w regionie Costa Blanca. Miasto liczy ponad 230 tysięcy mieszkańców. Nie jest typowym nadmorskim kurortem, ale ma co zaoferować turystom oraz inwestorom poza plażą i morzem.

 

Samo miasto słynie z ciekawej architektury, którą zawdzięcza Iberom, Fenicjanom, Rzymianom i Maurom. Tu znaleziono słynną Damę z Elche – wybitną rzeźbę iberyjską. Eksponat można podziwiać w Narodowym Muzeum Archeologicznym w Madrycie. Turyści mogą korzystać do woli z bogatego życia kulturalnego, robić zakupy w licznych sklepach i kosztować niesamowitej kuchni hiszpańskiej w miejscowych restauracjach. A morze jest oddalone o tylko około pół godziny jazdy samochodem.  

Elche na mapie Hiszpanii
Drzewa palmowe w Elche

Co warto zobaczyć w Elche?

Elche to największy gaj palnowy w Europie. Z liczbą  200 tys. - 300 tys. drzew palmowych, liczebność palm jest większa niż populacja mieszkańców tego miasta. Tutaj znajduje się na przykład arabski gaj palmowy, który jest od 2000 roku na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W Elche palmy daktylowe uprawiano już w V w. p.n.e. Gaj palmowy założyli Rzymianie. Jednak wygląd i skomplikowany system nawadniający to dzieło Arabów. Wszystko powstało w X wieku. W tym okresie narodziło się także muzułmańskie miasto Elche. Gaj palmowy jest oazą – taką samą, jak oazy pustynne, ale też służy jako przykład arabskich metod rolniczych. Jest to takie jedyne miejsce w Europie.  

Charakterystyka rynku nieruchomości w Elche

Ile kosztują nieruchomości w Elche?

Kto kupuje nieruchomości w Elche?

Najlepsze obszary do inwestowania

Całkowita liczba transakcji na rynku nieruchomości w Elche

Prognozy dla rynku nieruchomości w Elche

Nieruchomości na sprzedaż

W naszym serwisie znajdziesz niezwykle atrakcyjne nieruchomości mieszkaniowe oraz komercyjne zlokalizowane blisko centrum miasta i plaży, w prestiżowych urbanizacjach lub na obrzeżach kurortów turystycznych – publikujemy ogłoszenia zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Nieruchomości często znajdują się w pobliżu parków, punktów usługowych, lokali gastronomicznych oraz infrastruktury komunikacyjnej.

 

Wśród ofert nieruchomości na Costa Blanca możesz znaleźć luksusowe lokale oraz te utrzymane w zwykłym standardzie, bardzo przystępne cenowo. Inwestorzy, którzy cenią sobie komfort i wygodę, mogą zdecydować się, np. na 2-poziomowy apartament z minimum dwoma łazienkami, wygodną kuchnią, garderobą i przestronnym tarasem widokowym. Z kolei osoby, które poszukują nieco tańszego rozwiązania, mogą wybierać, np. spośród ofert mieszkań, kawalerek, czy też lokali typu studio. W naszym serwisie znajdziesz także bardzo przystępne cenowo oferty domów jednorodzinnych – bungalowów, bliźniaków oraz szeregówek.

 

Nieruchomości - udogodnienia

Jak kupić nieruchomość w Hiszpanii?

Najlepszy czas na inwestycje - Elche

Przy inwestowaniu w nieruchomości, szczególną uwagę należy zwracać na to, by lokal znajdował się w dogodnej lokalizacji i by jego cena była jak najkorzystniejsza. Takie nieruchomości bez problemu można znaleźć właśnie w hiszpańskiej miejscowości Elche. Hiszpania to jeden z najpopularniejszych europejskich kierunków turystycznych, toteż zainwestowanie swoich oszczędności właśnie tutaj, rekomenduje wielu doświadczonych inwestorów – w I i II kwartale 2018 roku przeprowadzono tam aż 1550 transakcji zakupu nieruchomości. Sprawdź, dlaczego warto kupić nieruchomość w Elche.

 

Co przyciąga turystów do Elche?

Elche, zwane inaczej Elx to duże miasto, które zamieszkuje ponad 200 tys. osób. Oprócz plaż, na których można z powodzeniem się zrelaksować, są tu wyjątkowe miejsca wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, m.in. Misterium ku Czci Matki Bożej. Znajduje się tutaj też największy mural na świecie, wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Miasto jest jednak najbardziej znane z gaju palmowego, funkcjonującego od czasów starożytnych – stanowi on największe skupisko palm w Europie.  

 

Te atrakcje, wyjątkowe na skalę światową, zapewniają stały napływ turystów, poszukujących komfortowych noclegów w przystępnych cenach. Dla inwestorów oznacza to szansę na atrakcyjny zarobek – wynajmując nieruchomość w Elche turystom, koszty jej zakupu mogą zwrócić się naprawdę szybko.

 

Finansowanie zakupu nieruchomości w Elche

Formalności związane z uzyskaniem kredytu na zakup nieruchomości w Hiszpanii są stosunkowo prostsze niż w Polsce. W roku 2017 można było uzyskać kredyt na ok. 60% wartości nieruchomości z oprocentowaniem kredytu na ok. 2-3%. Niektóre polskie banki stwarzają swoim klientom możliwość otwarcia rachunku w banku w Hiszpanii, z którego można zapłacić za nieruchomość, co znacząco ułatwia całą procedurę.

 

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
facebook profile instagram contact us