Nieruchomości na sprzedaż w Elche

(32)

Aktywne filtry

wyczyść
 • Lokalizacja: Elche
- wybierz -
-
-
-
-
-

Aktywne filtry

wyczyść
 • Lokalizacja: Elche
Luksusowa
Polecana
Nowość
Luksusowa
Polecana
Nowość
Luksusowa
Polecana
Nowość
Luksusowa
Polecana
Nowość
Luksusowa
Polecana
Nowość
Luksusowa
Polecana
Nowość
Luksusowa
Luksusowa
Luksusowa
Luksusowa
Luksusowa

Nieruchomości w Elche

Elche (Elx) znajduje się we wschodniej Hiszpanii, w regionie Costa Blanca. Miasto liczy ponad 230 tysięcy mieszkańców. Nie jest typowym nadmorskim kurortem, ale ma co zaoferować turystom oraz inwestorom poza plażą i morzem.

 

Samo miasto słynie z ciekawej architektury, którą zawdzięcza Iberom, Fenicjanom, Rzymianom i Maurom. Tu znaleziono słynną Damę z Elche – wybitną rzeźbę iberyjską. Eksponat można podziwiać w Narodowym Muzeum Archeologicznym w Madrycie. Turyści mogą korzystać do woli z bogatego życia kulturalnego, robić zakupy w licznych sklepach i kosztować niesamowitej kuchni hiszpańskiej w miejscowych restauracjach. A morze jest oddalone o tylko około pół godziny jazdy samochodem.  

Elche na mapie Hiszpanii
Drzewa palmowe w Elche

Co warto zobaczyć w Elche?

Elche to największy gaj palnowy w Europie. Z liczbą  200 tys. - 300 tys. drzew palmowych, liczebność palm jest większa niż populacja mieszkańców tego miasta. Tutaj znajduje się na przykład arabski gaj palmowy, który jest od 2000 roku na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W Elche palmy daktylowe uprawiano już w V w. p.n.e. Gaj palmowy założyli Rzymianie. Jednak wygląd i skomplikowany system nawadniający to dzieło Arabów. Wszystko powstało w X wieku. W tym okresie narodziło się także muzułmańskie miasto Elche. Gaj palmowy jest oazą – taką samą, jak oazy pustynne, ale też służy jako przykład arabskich metod rolniczych. Jest to takie jedyne miejsce w Europie.  

Charakterystyka rynku nieruchomości w Elche

Ile kosztują nieruchomości w Elche?

W Elche znajdziemy wiele nieruchomości turystycznych w atrakcyjnych cenach. Ceny nieruchomości zależą od atrakcyjności lokalizacji oraz od dostępności najpopularniejszych typów nieruchomości. Najdroższe nieruchomości znajdziemy w okolicy wybrzeża oraz w centrum miasta. Ceny uzależnione są także od tego, czy kupujemy wolnostojącą nieruchomość, czy może apartament w zamkniętej dzielnicy. Cena uzależniona jest także od dostępnej w pobliżu komunikacji oraz dostępności obiektów użyteczności publicznej. Niezależnie jednak czy kupisz nieruchomość w centrum miasta, czy na jej obrzeżach, zawsze będziesz miał dogodny dojazd na lotnisko oraz do pobliskich turystycznych miejscowości.

 

Średnia cena nieruchomości w Elche:

 • Średnia cena za metr kwadratowy nieruchomości w Elche - 1,098 €
 • Średnia cena nieruchomości w Elche - 167,945

Kto kupuje nieruchomości w Elche?

Nieruchomości w Elche kupują inwestorzy zagraniczni spragnieni bezpośredniego kontaktu z naturą oraz hiszpańską tradycją. Najsłynniejszą wizytówką Elche są palmy. Palmy nie tylko zachwycają wyglądem, ale też sprawiają, że powietrze jest czyste i rześkie. Słoneczny i bardzo korzystny klimat śródziemnomorski w połączeniu z niepowtarzalnym krajobrazem zachęcają tysiące turystów do spędzenia wakacji, a dużą część zagranicznych odwiedzających do osiedlenia się tutaj na stałe.

 

Inwestorzy zagraniczni:

 • 33 % Wielka Brytania
 • 14 % Rumania
 • 6 % Niemcy
 • 5 % Bułgaria
 • 5 % Holandia
 • 5 % Włochy
 • 4 % Francja
 • 4 % Belgia

Najlepsze obszary do inwestowania

Z pewnością wśród zagranicznych inwestorów najpopularniejsze są lokalizacje położone w pobliżu morza i wybrzeża. Jeżeli planujesz zakup nieruchomości, który będzie przeznaczony na krótkoterminowy wynajem wakacyjny, to z pewnością największy zwrot z inwestycji zapewnisz sobie kupując apartament, mieszkanie lub dom z widokiem na morze w bezpośrednim sąsiedztwie z plażą.

 

Bardzo dużą popularnością cieszą się także nieruchomości położne w okolicy gajów palmowych oraz w centrum miasta. Jeśli jednak planujesz osiedlić się w Elche, wybierz nieruchomość dobrze skomunikowaną z obiektami użyteczności publicznej. Jeżeli chcesz poczuć typowy hiszpański klimat, możesz rozejrzeć się za nieruchomością położoną na obrzeżach miasta. W tych rejonach zdecydowana większość mieszkańców to rodowici Hiszpanie.  

 

127,704 € Elche Elche Ciudad
160,988 € Elche Torrellano
184,830 € Elche Arenales del Sol
187,922 € Elche Peña de Las Águilas
200,160 € Elche Las Bayas-Asprillas
201,455 € Elche El Altet
205,079 € Elche La Hoya-Daimes-El Derramador
226,112 € Elche Alzabares

Całkowita liczba transakcji na rynku nieruchomości w Elche

 • I kwartał 2018 702
 • II kwartał 2018 827
 • III kwartał 2018 692
 • IV kwartał 2018 807
 • I kwartał 2019 739
 • II kwartał 2019 759

Prognozy dla rynku nieruchomości w Elche

Tak długo, jak Elche będzie zachwycać przyjaznym, śródziemnomorskim klimatem i pięknem parków palmowych, tak długo będzie to bardzo atrakcyjna miejscowość, ciesząca się dużym zainteresowaniem turystów i inwestorów. Wszystkie prognozy dla rynku nieruchomości na kolejne lata są bardzo pozytywne. Liczba transakcji rośnie z roku na rok. A decydując się na zakup nieruchomości w atrakcyjnie położonej lokalizacji turystycznej, możemy liczyć na szybki zwrot z inwestycji. Przy zakupie nieruchomości, zawsze także zyskujemy dodatkową korzyść, jaką jest możliwość mieszkania we własnym domu lub apartamencie położonym w słonecznej Costa Blanca.

 

Prognozy rynku nieruchomości dla Elche są bardzo dobre. Prognozuje się, iż największym zainteresowaniem będą się cieszyły nieruchomości położone na hiszpańskim wybrzeżu oraz w centrach turystycznych. Dużą zachętą dla zagranicznych inwestorów powinna być wysoka stopa zwrotu z inwestycji na poziomie nawet 10,5% (dane Hiszpańskiego Banku Centralnego).

Nieruchomości na sprzedaż

W naszym serwisie znajdziesz niezwykle atrakcyjne nieruchomości mieszkaniowe oraz komercyjne zlokalizowane blisko centrum miasta i plaży, w prestiżowych urbanizacjach lub na obrzeżach kurortów turystycznych – publikujemy ogłoszenia zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Nieruchomości często znajdują się w pobliżu parków, punktów usługowych, lokali gastronomicznych oraz infrastruktury komunikacyjnej.

 

Wśród ofert nieruchomości w Hiszpanii możesz znaleźć luksusowe lokale oraz te utrzymane w zwykłym standardzie, bardzo przystępne cenowo. Inwestorzy, którzy cenią sobie komfort i wygodę, mogą zdecydować się, np. na 2-poziomowy apartament z minimum dwoma łazienkami, wygodną kuchnią, garderobą i przestronnym tarasem widokowym. Z kolei osoby, które poszukują nieco tańszego rozwiązania, mogą wybierać, np. spośród ofert mieszkań, kawalerek, czy też lokali typu studio. W naszym serwisie znajdziesz także bardzo przystępne cenowo oferty domów jednorodzinnych – bungalowów, bliźniaków oraz szeregówek.

 

Nieruchomości - udogodnienia

Hiszpańskie nieruchomości, które znajdziesz w naszej ofercie zostały wyposażone w szereg zewnętrznych i wewnętrznych udogodnień.

 

 • 1 sypialniawraz z łazienką i kuchnią
 • 2 sypialniewraz z łazienką i kuchnią
 • 3 sypialniewraz z łazienką i kuchnią
 • 4 sypialniewraz z łazienką i kuchnią
 • Basen
 • Balkon taras
 • Ogród
 • Klimatyzacja
 • Parking
 • Winda

 

Jak kupić nieruchomość w Hiszpanii?

Zastanawiasz się, jak bezpiecznie zainwestować w nieruchomości w Hiszpanii? Skorzystaj z pomocy naszych specjalistów. Doradzimy Ci, gdzie najlepiej ulokować swoje oszczędności, aby uzyskać wysoką stopę zwrotu z inwestycji w następnych latach. Z kolei, jeśli nie planujesz inwestycji w celach zarobkowych, tylko szukasz miejsca, w którym mógłbyś zamieszkać na stałe, wskażemy Ci lokalizacje z najlepszymi warunkami do życia. Pomogliśmy już wielu inwestorom – z przyjemnością pomożemy także Tobie.

Najlepszy czas na inwestycje - Elche

Przy inwestowaniu w nieruchomości, szczególną uwagę należy zwracać na to, by lokal znajdował się w dogodnej lokalizacji i by jego cena była jak najkorzystniejsza. Takie nieruchomości bez problemu można znaleźć właśnie w hiszpańskiej miejscowości Elche. Hiszpania to jeden z najpopularniejszych europejskich kierunków turystycznych, toteż zainwestowanie swoich oszczędności właśnie tutaj, rekomenduje wielu doświadczonych inwestorów – w I i II kwartale 2018 roku przeprowadzono tam aż 1550 transakcji zakupu nieruchomości. Sprawdź, dlaczego warto kupić nieruchomość w Elche.

 

Co przyciąga turystów do Elche?

Elche, zwane inaczej Elx to duże miasto, które zamieszkuje ponad 200 tys. osób. Oprócz plaż, na których można z powodzeniem się zrelaksować, są tu wyjątkowe miejsca wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, m.in. Misterium ku Czci Matki Bożej. Znajduje się tutaj też największy mural na świecie, wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Miasto jest jednak najbardziej znane z gaju palmowego, funkcjonującego od czasów starożytnych – stanowi on największe skupisko palm w Europie.  

 

Te atrakcje, wyjątkowe na skalę światową, zapewniają stały napływ turystów, poszukujących komfortowych noclegów w przystępnych cenach. Dla inwestorów oznacza to szansę na atrakcyjny zarobek – wynajmując nieruchomość w Elche turystom, koszty jej zakupu mogą zwrócić się naprawdę szybko.

 

Finansowanie zakupu nieruchomości w Elche

Formalności związane z uzyskaniem kredytu na zakup nieruchomości w Hiszpanii są stosunkowo prostsze niż w Polsce. W roku 2017 można było uzyskać kredyt na ok. 60% wartości nieruchomości z oprocentowaniem kredytu na ok. 2-3%. Niektóre polskie banki stwarzają swoim klientom możliwość otwarcia rachunku w banku w Hiszpanii, z którego można zapłacić za nieruchomość, co znacząco ułatwia całą procedurę.