Nieruchomości na sprzedaż w Calpe

(335)

Aktywne filtry

wyczyść
 • Lokalizacja: Calpe
- wybierz -
-
-
-
-
-

Aktywne filtry

wyczyść
 • Lokalizacja: Calpe
Luksusowa
Polecana
Nowość
Luksusowa
Polecana
Nowość
Luksusowa
Polecana
Nowość
Luksusowa
Polecana
Polecana
Luksusowa
Luksusowa
Luksusowa
Luksusowa
Luksusowa
Luksusowa
Luksusowa
Luksusowa
Luksusowa
Luksusowa
Luksusowa
Luksusowa
Luksusowa
Luksusowa
Nowość
Nowość
sprzedane
sprzedane
sprzedane
sprzedane
Luksusowa
Nowość
Luksusowa
Nowość
Luksusowa
Nowość
Luksusowa
Nowość
Polecana
Nowość
Nowość
sprzedane
Polecana
Luksusowa
Luksusowa
Luksusowa
Luksusowa
Luksusowa
Luksusowa
Polecana
Luksusowa
Luksusowa
Luksusowa
Luksusowa
Luksusowa
Polecana
Luksusowa
Luksusowa
Luksusowa
Luksusowa
Luksusowa
Luksusowa
sprzedane
Luksusowa
Luksusowa
Luksusowa
Luksusowa
Luksusowa
sprzedane
sprzedane
Luksusowa
Luksusowa
Luksusowa
Polecana
sprzedane
Luksusowa
Polecana
sprzedane
sprzedane
sprzedane
sprzedane
Luksusowa
Nowość
Polecana
Nowość
Polecana
Nowość
Luksusowa
Nowość
sprzedane
sprzedane
sprzedane
sprzedane
z 4

Nieruchomości Calpe

Calpe (Calp) położone jest na wybrzeżu Costa Blanca w regionie Walencji. Miasto zamieszkuje ponad 21 tys. mieszkańców, z czego aż 47% stanowią obcokrajowcy. Miasto łączy w sobie tradycyjny hiszpański klimat oraz nowoczesną architekturę. To bardzo wygodne i komfortowe miejsce do życia zarówno dla Hiszpan, jak i dla przybywających tutaj licznie Brytyjczyków oraz Niemców. Calpe jest miejscowością wypoczynkową, bardzo dobrze skomunikowana z dużymi miastami takimi jak Alicante, czy Walencja.

Calpe na mapie Hiszpanii
Peñón de Ifach w Calpe

Co warto robić w Calpe?

W Calpe jest wiele atrakcji historycznych, turystycznych i sportowych. Interesujący jest także miejski kalendarz imprez. Samo miasto w swoich granicach ma dwie urokliwe plaże. Jest to Platja Arenal Bol i Platja La Fossa. W okolicach znajdują się liczne urokliwe zatoczki z bajecznie czystą i ciepłą wodą. Z Calpe można też wybrać się na jednodniowe wycieczki na pobliskie wyspy Baleary. Odwiedziny Majorki, Minorki i Ibizy urozmaicą na pewno wakacyjny wypoczynek. Co ciekawe, ulubionym sportem w Calpe jest… jazda na rowerze. Dalsze miejsce zajmują tenis, golf, jazda konno oraz sporty wodne. Największą atrakcją, z której słynie miasteczko jest Peñón de Ifach. Jest to nietypowa formacja skalna, która stała się symbolem Costa Blanca. Tam też znajduje się znany rezerwat przyrody.

Charakterystyka rynku nieruchomości w Calpe

Ile kosztują nieruchomości w Calpe?

Calpe to bardzo atrakcyjne miasto pod względem infrastruktury turystycznej. Liczne udogodnienia dla turystów w połączeniu z typowymi miejskimi usługami sprawiają, że Calpe to doskonałe miasto do życia. Calpe to nowoczesne miasto z licznymi nieruchomościami o wysokim standardzie. Dlatego też ceny nieruchomości uzależnione są od lokalizacji (ścisłe centrum, blisko morza, obrzeża miasta). Zasadniczo jednak najczęściej poszukiwane typy nieruchomości w Calpe to apartamenty, mieszkania oraz domy.

 

Średnia cena nieruchomości w Calpe:

 • Średnia cena za metr kwadratowy nieruchomości w Calpe - 2,420 €
 • Średnia cena nieruchomości w Calpe - 438,101

Kto kupuje nieruchomości w Calpe?

Calpe to bardzo popularna miejscowość wśród zagranicznych turystów. Spotkamy tutaj bardzo dużą liczbę turystów z Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Na stałe przeprowadzają się tutaj także Belgowie, Szwajcarzy, Francuzi i Rumunii. Mieszkańcy tych państwa także bardzo chętnie kupują nieruchomości w Calpe – zarówno pod wynajem turystyczny, jak i jako swój drugi wakacyjny dom. W Calpe z łatwością odnajdą się osoby, które postanowią przeprowadzić się na stałe do Hiszpanii i tutaj zamieszkać. Duża dostępność szkół, szpitali, obiektów użyteczności publicznej sprawia, że Calpe to bardzo wygodne miejsce do pracy i do życia.

 

Inwestorzy zagraniczni:

 • 33 % Wielka Brytania
 • 14 % Rumunia
 • 6 % Niemcy
 • 5 % Bułgaria
 • 5 % Holandia
 • 5 % Włochy
 • 4 % Francja
 • 4 % Belgia
 • 2 % Norwegia

Najlepsze obszary do inwestowania w nieruchomość

Calpe to miejscowość zamieszkiwana przez 21 633 mieszkańców, z czego znaczną liczbę stanowią mieszkańcy zagranicznych narodowości. Najatrakcyjniejszymi obszarami do zakupu nieruchomości z myślą o jej dalszym wynajmie turystycznym są okolice plaż Playa de Levante lub La Fossa. Turyści bardzo upodobali sobie także okolice zatoczek Cala de Racó, Cala Gasparet, Cala del Morrelló, Cala Calalga, Cala Manzanera, Cala Les Bassetes czy Cala Del Mallorquí. Osoby szukające schronienia od turystycznej części Calpe, znajdą je na Starym Mieście. Jeżeli chcesz poczuć typowy hiszpański klimat, warto odwiedzić malownicze brukowane uliczki na zabytkowej starówce. Calpe to także dobra lokalizacja dla osób, które chcą aktywnie spędzać czas, uprawiając sporty wodne czy jazdę na rowerze.

 

216,488 € Calpe Calpe Pueblo
264,392 € Calpe Puerto
284,667 € Calpe Playa Arenal-Bol
286,022 € Calpe Playa de Fossa-Levante
361,260 € Calpe Manzanera-Tosal
487,905 € Calpe Cometa-Carrió
528,732 € Calpe Canuta
556,848 € Calpe Gargasindi

Całkowita liczba transakcji na rynku nieruchomości w Calpe

 • I kwartał 2018 258
 • II kwartał 2018 271
 • III kwartał 2018 212
 • IV kwartał 2018 291
 • I kwartał 2019 214
 • II kwartał 2019 323

Prognozy dla rynku nieruchomości dla Calpe

Prognozy dla rynku nieruchomości w Calpe są bardzo obiecujące. Osoby kupujące nieruchomość na krótkotrwały wynajem turystyczny mogą liczyć na bardzo wysoką stopę zwrotu z inwestycji. Na bardzo dobre prognozy dla Calpe wpływ ma nie tylko atrakcyjność turystyczna, ale także bardzo komfortowe warunki do życia. Dzięki temu w Calpe z roku na rok rośnie liczba zakupów nieruchomości, a dodatkowo rośnie liczba turystów odwiedzających to miasto.

 

Prognozuje się, iż największym zainteresowaniem będą się cieszyły nieruchomości położone na hiszpańskim wybrzeżu oraz w centrach turystycznych. Dużą zachętą dla zagranicznych inwestorów powinna być wysoka stopa zwrotu z inwestycji na poziomie nawet 10,5% (dane Hiszpańskiego Banku Centralnego).

Nieruchomości na sprzedaż

W naszym serwisie znajdziesz niezwykle atrakcyjne nieruchomości mieszkaniowe oraz komercyjne zlokalizowane blisko centrum miasta i plaży, w prestiżowych urbanizacjach lub na obrzeżach kurortów turystycznych – publikujemy ogłoszenia zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Nieruchomości często znajdują się w pobliżu parków, punktów usługowych, lokali gastronomicznych oraz infrastruktury komunikacyjnej.

 

Wśród ofert nieruchomości w Hiszpanii możesz znaleźć luksusowe lokale oraz te utrzymane w zwykłym standardzie, bardzo przystępne cenowo. Inwestorzy, którzy cenią sobie komfort i wygodę, mogą zdecydować się, np. na 2-poziomowy apartament z minimum dwoma łazienkami, wygodną kuchnią, garderobą i przestronnym tarasem widokowym. Z kolei osoby, które poszukują nieco tańszego rozwiązania, mogą wybierać, np. spośród ofert mieszkań, kawalerek, czy też lokali typu studio. W naszym serwisie znajdziesz także bardzo przystępne cenowo oferty domów jednorodzinnych – bungalowów, bliźniaków oraz szeregówek.

 

Nieruchomości - udogodnienia

Hiszpańskie nieruchomości, które znajdziesz w naszej ofercie zostały wyposażone w szereg zewnętrznych i wewnętrznych udogodnień.

 

 • 1 sypialniawraz z łazienką i kuchnią
 • 2 sypialniewraz z łazienką i kuchnią
 • 3 sypialniewraz z łazienką i kuchnią
 • 4 sypialniewraz z łazienką i kuchnią
 • Basen
 • Balkon taras
 • Ogród
 • Klimatyzacja
 • Parking
 • Winda

 

Jak kupić nieruchomość w Hiszpanii?

Zastanawiasz się, jak bezpiecznie zainwestować w nieruchomości w Hiszpanii? Skorzystaj z pomocy naszych specjalistów. Doradzimy Ci, gdzie najlepiej ulokować swoje oszczędności, aby uzyskać wysoką stopę zwrotu z inwestycji w następnych latach. Z kolei, jeśli nie planujesz inwestycji w celach zarobkowych, tylko szukasz miejsca, w którym mógłbyś zamieszkać na stałe, wskażemy Ci lokalizacje z najlepszymi warunkami do życia. Pomogliśmy już wielu inwestorom – z przyjemnością pomożemy także Tobie.

Hiszpania – raj dla inwestorów

Zastanawiasz się, czy zakup nieruchomości w Hiszpanii to dobry pomysł? W 2008 roku ten piękny kraj nawiedził kryzys ekonomiczny. Ceny nieruchomości znacząco się obniżyły, na czym skorzystało wielu inwestorów. Hiszpania w dużej mierze już się podniosła z kryzysu, ale ceny lokali wciąż są zachęcające. Zakup nieruchomości komercyjnej, apartamentu pod wynajem turystyczny lub domu wakacyjnego w tak przystępnych cenach, to rewelacyjna okazja.

 

Calpe – wyjątkowe miejsce na Costa Blanca

Porywających krajobrazów i miast idealnych dla turystów jest w Hiszpanii wiele. Co więc wyróżnia Calp spośród innych? Między innymi tzw. Mały Gibraltar, czyli Peñón de Ifach – skała, której szczyt znajduje się zaledwie na wysokości 332 metrów, a mimo to jest rezerwatem przyrody i to najmniejszym w Hiszpanii! Ta dziewicza góra została już dawno odkryta przez podróżników, ale wciąż warto się na nią wspiąć, by zobaczyć na własne oczy zapierającą dech w piersiach panoramę miasta. W rezerwacie występuje ok. 300 rodzajów zwierząt, w tym wielu ptaków. 100 lat temu powstał tunel, który pozwala na wejście na szczyt niemal każdemu, gdyż znacząco skraca drogę.

 

Urlopowicze wypoczywający w Calp mogą zażywać kąpieli słonecznych na piaszczystych plażach oraz korzystać z atrakcji miasta – podziwiać zabytkowe budynki, a także odwiedzić Muzeum Historii i Archeologii, gdzie najstarsze eksponaty pochodzą z epoki brązu.

 

Nieruchomości w Calpe - dlaczego warto zainwestować?

W I i II kwartale 2018 roku w Calp zakupiono 536 nieruchomości. Liczba przeprowadzonych tam transakcji w stosunku do tego samego okresu poprzedniego roku wzrosła o 32, co świadczy o wysokim potencjale inwestycyjnym tej miejscowości. Osoby kupujące nieruchomość w Calp w celach zarobkowych nie powinny mieć trudności z jej wynajęciem turystom – ich w Calp nie brakuje!

 

Zagraniczni turyści często decydują się zamieszkać w Calp na stałe – połowę ludności stanowią tutaj obcokrajowcy, głównie Niemcy i emigranci z Wielkiej Brytanii. Świadczy to niezaprzeczalnie o wyjątkowości tego miasta. Połączenie ciekawej architektury, unikatowej przyrody i tego, za co wszyscy kochamy Hiszpanię – ludzi, jedzenia i sjesty, sprawia, że to doskonały kurort wakacyjny, a także idealne miejsce do zamieszkania na stałe. Sprawdź oferty nieruchomości w Calp w naszym serwisie i przekonaj się, że to najlepsze miejsce na inwestycję.