Bliźniaki w Hiszpania

(18 ofert)
Lokalizacja
Hiszpania
Rynek
Cena (€)
-
Powierzchnia (m2)
-
Pow. działki (m2)
-
Sypialni
-
Łazienek
-
Oferta ma
Oferta jest
Nowość
Nowość

Daj nam znać
jakiej nieruchomości
szukasz

Nowość
Nowość
Nowość
Nowość

Nieruchomości Costa Blanca

Costa Blanca to region turystyczny w Hiszpanii położony wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego we Wspólnocie Autonomicznej Walencji. Nazwa Costa Blanca z hiszpańskiego oznacza Białe Wybrzeże. Klimat tego regionu został uznany przez Światową Organizację Zdrowia za jeden z najdogodniejszych obszarów do życia. Region ten jest bardzo zróżnicowany pod katem geograficznym, a jednocześnie doskonale skomunikowany. Na północy znajdują się górzyste klify i kamieniste plaże, a na południu piaszczyste plaże. Z roku na rok pojawiają nowe połączenia lotnicze z krajów UE. Turyści przybywający na Costa Blanca najczęściej korzystają z lotniska w Alicante lub Walencji. Ze względu na swoje atrakcyjne położenie Costa Blanca jest bardzo popularną destynacją wśród zagranicznych turystów. Costa Blanca to także doskonałe miejsce do życia, co potwierdzają liczne populacje Brytyjczyków, Niemców, Holendrów oraz Norwegów, którzy stanowią najliczniejsze grupy zagranicznych rezydentów na Costa Blanca. 

Costa Blanca na mapie Hiszpanii
Wybrzeże Costa Blanca

Co warto zrobić na Costa Blanca?

Costa Blanca obfituje w atrakcje turystyczne, przyrodnicze oraz kulturalne. To doskonała baza wypadowa dla osób, poszukujących mocnych wrażeń, jak również dla rodzin z dziećmi oraz osób starszych. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Costa Blanca zachwyci nas piękną naturą – największe w Europie ogrody palmowe, naturalne słone jeziora, piękne plaże krystalicznie czystą wodą, wodospady Algar, ogrody zoologiczne oraz parki przyrodnicze. Na rodziny z dziećmi czekają liczne atrakcje w parkach rozrywki i aquaparkach. Czyste plaże ze znakiem jakości „Blue Flag” oraz słoneczna pogoda nawet ponad 320 dni w roku to najlepsza zachęta dla wszystkich spragnionych wypoczynku i plażowania. Oczywiście nie wolno zapomnieć o dziesiątkach imprez kulturalnych, festynach, koncertach i festiwalach, które organizowane są regularnie przez cały rok.

Charakterystyka rynku nieruchomości na Costa Blanca

Ile kosztują nieruchomości na Costa Blanca?

Costa Blanca to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc do inwestycji w Hiszpanii. Doskonałe warunki geograficzne i turystyczne w połączeniu z bardzo atrakcyjnymi cenami nieruchomości, od wielu już lat przekładają się na stały wzrost cen nieruchomości na Costa Blanca

 

Na Costa Blanca dużym zainteresowaniem cieszą się tanie nieruchomości poniżej 150 000 Euro. Z kolei  popyt na najtańsze nieruchomości te poniżej 50 tys. Euro jest nawet osiem razy wyższy niż podaż. Pozytywnym sygnałem dla regionu jest fakt, że co roku rośnie liczba nabywców poszukujących luksusowych posiadłości oraz nowoczesnych nieruchomości z rynku pierwotnego.

 

Średnia cena nieruchomości na Costa Blanca (Wspólnota Walencka)

 • Średnia cena za metr kwadratowy na Costa Blanca (Region Walencja) - 1,723 €
 • Średnia cena nieruchomości na Costa Blanca (Region Walencja) - 267,009

Kto kupuje nieruchomości na Costa Blanca?

Rynek nieruchomości na Costa Blanca cieszy się od kilkunastu lat bardzo dużą popularnością wśród zagranicznych kupców. Statystyki potwierdzają, że w 2018 r. ceny wzrosły o 6,49%, a liczba transakcji wzrosła w skali krajowej o 9,7%. Ponad 103 tys. zagranicznych kupców kupiło nieruchomość w Hiszpanii w 2018 r. Z tego niemal 1/3 wszystkich zakupionych nieruchomości przez obcokrajowców dotyczyła regionu Costa Blanca. Region ten już od kilku lat zajmuje czołowe miejsca pod kątem atrakcyjności regionu dla zagranicznych inwestorów. Duży wpływ na zainteresowanie zagranicznych inwestorów mają niskie ceny nieruchomości, które w dalszym ciągu są tańsze o 25-30% w stosunku do cen, jakie były przed kryzysem gospodarczym. Dużą zaletą rynku jest różnorodność dostępnych nieruchomości – nowoczesne apartamenty, luksusowe wille, nieruchomości od developera, jak również duża liczba tanich mieszkań, wakacyjnych bungalowów oraz domów blisko plaży.

Całkowita liczba transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości na Costa Blanca

 • I kwartał 2018 10 833
 • II kwartał 2018 12 221
 • III kwartał 2018 9 929
 • IV kwartał 2018 11 238
 • I kwartał 2019 10 242
 • II kwartał 2019 11 736

Prognozy dla rynku nieruchomości na Costa Blanca

Rynek nieruchomości w Costa Blanca odznacza się dłużą stabilnością. Nieprzerwanie od 2016 r. rynek ten notuje coroczne wzrosty sprzedaży. W kolejnych latach rynek może oczekiwać dalszego wzrostu. Eksperci hiszpańskiego rynku nieruchomości prognozują, iż w kolejnych latach będzie się rozwijać rynek pierwotny, zwłaszcza za sprawą zwiększonego zainteresowania na nieruchomości od developerów, jakie wykazują Brytyjczycy, Belgowie, Holendrzy, Francuzi oraz Skandynawowie. Warto także podkreślić, że w ostatnich latach zanotowano także duże zainteresowanie nieruchomościami ze strony mieszkańców Litwy, Estonii, Bułgarii, Rumunii oraz Polski.

Domy bliźniaki na sprzedaż

Inwestorom, którzy szukają atrakcyjnej, przestronnej nieruchomości w przystępnej cenie, rekomendujemy domy w zabudowie bliźniaczej w Hiszpanii. Są to w pełni niezależne domy jednorodzinne, mimo sąsiedztwa z bliźniaczym budynkiem – takim samym pod względem powierzchni, zabudowy i wyglądu elewacji. Nie dość, że cena takich nieruchomości, niekiedy może być niższa, porównując do wolnostojących domów jednorodzinnych, to bliźniaki budowane są zwykle w bardzo dogodnych lokalizacjach. Często zlokalizowane są nie tylko na obrzeżach miast, ale i w centrach kurortów – w pobliżu plaży, sklepów, restauracji i obiektów kulturalnych. Oferty domów bliźniaków w Hiszpanii są bardzo zróżnicowane pod względem cenowym. Wśród dostępnych nieruchomości, znajdziesz mniejsze i tańsze bliźniaki z 1, czy też 2 sypialniami. Z kolei, jeśli dysponujesz większym budżetem i szukasz domu o większym metrażu, możesz zdecydować się na bliźniaka z minimum 3 sypialniami, wygodnie zlokalizowanego w pobliżu morza i wyposażonego w szereg udogodnień. Bliźniaki na sprzedaż w Hiszpanii znajdziesz w naszym serwisie – publikujemy aktualne oferty zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego.

Udogodnienia w domach bliźniakach

Wybieraj spośród komfortowych, atrakcyjnie zlokalizowanych domów bliźniaków w Hiszpanii. Sprawdź, jakie dodatkowe udogodnienia mogą posiadać takie nieruchomości.

 • Basen
 • Garaż
 • Ogród z meblami zewnętrznymi
 • Otwarta kuchnia z wyposażeniem
 • Klimatyzacja
 • Balon/Taras
 • Szafa na wymiar
Dom bliźniak z basenem
Dom bliźniak z dużym basenem

Ile kosztują bliźniaki w Hiszpanii?

Jeśli szukasz nieco tańszej alternatywy dla domu wolnostojącego, bliźniak będzie odpowiednim wyborem. Zakup domu bliźniaka w Hiszpanii to bardzo opłacalna inwestycja. Tego typu nieruchomość możesz z powodzeniem przeznaczyć na wynajem i oczekiwać wysokiego zwrotu inwestycji w następnych latach. Ceny bliźniaków wahają się w zależności od lokalizacji, wielkości domu i posiadanych udogodnień. W naszej ofercie nieruchomość dla siebie mogą znaleźć zarówno inwestorzy poszukujący tańszych bliźniaków, jak i osoby, które dysponują większym budżetem.


Średnia wartość transakcji na rynku nieruchomości mieszkaniowych w Hiszpanii

 • I kwartał 2018 145 297 €
 • II kwartał 2018 149 582,4 €
 • III kwartał 2018 152 095,1 €
 • IV kwartał 2018 153 179,7 €
 • I kwartał 2019 152 023,4 €
 • II kwartał 2019 154 487,8 €

Kto kupuje bliźniaki w Hiszpanii?

Domy bliźniaki w Hiszpanii są atrakcyjne nie tylko dla rodzimych inwestorów. W ostatnich latach na ich zakup często decydują się również obcokrajowcy. Wśród narodowości, które najczęściej inwestują w Hiszpanii znajdują się m.in. Brytyjczycy, Niemcy, Belgowie i Szwedzi. Sprzyjająca sytuacja na hiszpańskim rynku nieruchomości powoduje, że perspektywa wysokiego zwrotu z takiej inwestycji staje się bardzo realna. Według danych z Hiszpańskiego Banku Centralnego stopa zwrotu z inwestycji może wynieść nawet 10,5%!

 

Średnia wartość transakcji obcokrajowców na rynku nieruchomości w Hiszpanii w II kwartale 2019

 • Nieruchomości z rynku pierwotnego – 257 460,2
 • Nieruchomości z rynku wtórnego – 157 209,7

Inwestycja w Bliźniaki - Costa Blanca, Hiszpania

Szybko postępujący rozwój rynku nieruchomości na Costa Blanca daje nam obecnie nieograniczone możliwości. Coraz więcej osób zainteresowanych jest kupnem posiadłości w słonecznej Hiszpanii. Bliźniak Costa Blanca to doskonała inwestycja, na którą warto się zdecydować.

 

Zastanawiasz się, czy zakup bliźniaka w tym regionie Hiszpanii to dobry pomysł? Inwestując tam w nieruchomość, zyskasz nie tylko atrakcyjne miejsce do spędzania wakacji, ale i szansę na dodatkowy zarobek. Od stycznia do sierpnia 2017 roku słoneczne wybrzeże Costa Blanca odwiedziło blisko 5 mln zagranicznych turystów. Informacja ta jest bardzo istotna z punktu widzenia przyszłego inwestora. Dom w zabudowie bliźniaczej na Costa Blanca możesz z powodzeniem wynajmować przyjezdnym i czerpać zyski z zakupu nieruchomości przede wszystkim w okresie wakacyjnym. Duża liczba turystów gwarantuje opłacalność inwestycji.

 

Dlaczego warto zainwestować w domy bliźniacze w Costa Blanca?

Luksusowe bliźniaki na Costa Blanca zlokalizowane są na Białym Wybrzeżu. Ich głównym atutem jest z pewnością atrakcyjne położenie w regionie niezwykle atrakcyjnym pod względem turystycznym. Z tego powodu zakup nieruchomości może być bardzo dobrą inwestycją na przyszłość.

 

W naszej ofercie znajdziesz bliźniaki na Costa Blanca z nowoczesnym wyposażeniem i dodatkowymi udogodnieniami - basenem, prywatnym ogrodem, miejscami parkingowymi oraz tarasem, na którym będziesz mógł się opalać. Tego typu dom jest idealnym miejscem do wypoczynku. Coraz więcej osób, chcących poczuć niepowtarzalny hiszpański klimat, decyduje się zainwestować w na Costa Blanca. Kupno takiej nieruchomości gwarantuje, iż w dowolnej chwili będziesz mógł udać się do słonecznej Hiszpanii wraz ze swoimi bliskimi. Pozwala to zapomnieć o wcześniejszym planowaniu, szukaniu ofert, rezerwacji terminów i opłatach za wynajem miejsc noclegowych.

 

Atrakcje na Białym Wybrzeżu

Region Costa Blanca słynie z malowniczych krajobrazów oraz może się poszczycić ciekawą historią. Oprócz kąpieli w Morzu Śródziemnomorskim i wypoczynku na piaszczystych plażach możliwe jest zwiedzanie zabytków i posmakowanie przepysznej kuchni. Turyści skosztować mogą również lokalnych win. Bliźniak Costa Blanca stanowi doskonały wybór dla osób zakochanych w hiszpańskim klimacie.

 

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
facebook profile instagram contact us