Nieruchomość w Hiszpanii - idealna inwestycja pod wynajem turystyczny

 

Zakup mieszkania za granicą to marzenie wielu osób, a jeśli połączymy to marzenie z możliwością zarobku - powstaje nam idealne połączenie. Sprawdź od czego zacząć, jeśli interesują Cię inwestycje pod wynajem turystyczny.

 

Czy warto inwestować w nieruchomość w Hiszpanii?

Hiszpańska gospodarka jest jedną z szybciej rozwijających się w Europie, a rynek nieruchomości zachęca różnorodnością. Szeroka oferta mieszkań i domów z rynku wtórnego sprawia, że nawet najbardziej wymagający inwestorzy mogą znaleźć nieruchomość, która będzie spełniała wszystkie oczekiwania. Rynek pierwotny również ma do zaoferowania wachlarz udogodnień, a dzięki nowoczesnemu budownictwu - nie ma potrzeby inwestowania w remonty, renowacje oraz naprawę usterek, bo wszelkie instalacje są nowe.

 

Costa Blanca jest bardzo popularnym kierunkiem turystycznym w Hiszpanii, więc jest to dobra wskazówka pod względem zwrotu z inwestycji. Dotarcie z Polski do Hiszpanii jest bardzo łatwe, więc nieruchomość możemy traktować zarówno jako prywatny dom wakacyjny, jak i nieruchomość pod wynajem turystyczny w okresach, w których nie chcemy z niej korzystać.

 

Typy turystów i ich oczekiwania

Chcąc osiągnąć satysfakcjonujący dochód warto zadbać o zadowolenie klientów i stałych gości. Należy przeanalizować dostępne udogodnienia, lokalizację i okolicę nieruchomości i zastanowić się, dla kogo będzie to idealny wybór.

 

Poniżej kilka typów podróżnych, których należy wziąć od uwagę przy wyborze idealnej nieruchomości:

  • Osoby w delegacjach
  • Rodziny z dziećmi
  • Młodzi ludzie
  • Emeryci

 

Chcąc przyciągnąć do swojego mieszkania rodziny, ważne jest, żeby okolica była bezpieczna - z dala od ruchliwych dróg, w spokojnym otoczeniu. Powinna być w niedalekiej odległości od plaży i udogodnień, takich jak place zabaw, supermarkety i restauracje.

 

Młodzi podróżnicy bez dzieci mogą chcieć zamieszkiwać bardziej ruchliwe miejsca np. centralne punkty miasta. Blisko plaży, ale również w okolicy restauracji, barów i klubów oraz lokalnych butików.

 

Starsi turyści najczęściej poszukują spokojniejszej, ale dobrze skomunikowanej okolicy. Przykładają również dużą uwagę do udogodnień, jakie oferują nieruchomości.

 

Przestrzeń przeznaczona dla osób w podróżach służbowych powinna przede wszystkim zawierać komfortowe miejsce przeznaczone do pracy oraz być dobrze skomunikowana z różnymi częściami miasta. Pamiętaj jednak, że osoby w delegacjach zazwyczaj wynajmują mieszkania na krótkie okresy, co dla Ciebie oznacza większą liczbę zmian oraz odpowiedniego zarządzania rezerwacjami.

 

Kolejne elementy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze inwestycji, to wspaniałe widoki, ilość hałasu, odległość i skomunikowanie z lotniskiem oraz możliwości aktywnego spędzania czasu: pole golfowe, sporty wodne, parki, muzea, aquaparki.

 

Plan działania

Jeśli myślisz o zainwestowaniu w nieruchomość pod wynajem w Hiszpanii, zacznij od określenia wymagań oraz budżetu. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami przez formularz dostępny na stronie głównej, którzy pomogą Ci znaleźć i kupić nieruchomość, która idealnie spełni Twoje oczekiwania oraz będzie atrakcyjnym lokum dla podróżnych. Pomożemy Ci w kwestiach formalnych oraz udzielimy porad dotyczących wynajmu turystycznego, aby zmaksymalizować zwrot z inwestycji.

Tagi:

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
facebook profile instagram contact us