5 hiszpańskich tradycji sylwestrowych

Odliczanie do Nowego Roku czas zacząć! Jest wiele specjalnych tradycji, którymi Hiszpanie witają ten wyjątkowy dzień. Sprawdź, jakie rytuały mają zapewnić im szczęście, miłość i dobrobyt.

Zimne ognie
Nowy rok zawsze przynosi nowe nadzieje, cele i postanowienia

Pomimo restrykcji wprowadzonych przez rząd, Hiszpanie z pewnością postarają się zachować wieloletnie, sylwestrowe tradycje. Od 21 grudnia do 11 stycznia wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się pomiędzy regionami. Dodatkowo na czas godzina policyjna w Hiszpanii obowiązuje od godziny 1:30 do 6 rano.

 

Zjedzenie 12 winogron, gdy zegar wybije północ

Na spotkaniach rodziny i grupy przyjaciół zjadają 12 winogron o północy. Każdy owoc symbolizuje jeden miesiąc w roku. Tradycja mówi, że należy skończyć zjadanie wszystkich winogron, zanim skończą bić dzwony.

 

Toast zapewniający powodzenie i pomyślność

Jest to jedna z najpopularniejszych tradycji noworocznych. Podczas wznoszenia toastu o północy, wiele osób wrzuca złoty pierścionek lub monetę do kieliszka z musującym winem. Małżeństwa wrzucają do kieliszków swoje obrączki.

 

Lista życzeń

Ta tradycja mówi, że przed obiadem należy spisać listę z trzema życzeniami na Nowy Rok. Następnie trzeba złożyć listę i umieść ją tak, aby przylegała do ciała przez całą sylwestrową zabawę, a gdy zegar wybije północ - należy ją spalić, aby wszystkie życzenia spełniły się w ciągu roku.

Spisywanie postanowień noworocznych
Nadejście Nowego Roku jest traktowane jako symbol - pierwszy dzień naszego nowego, lepszego życia
Zagraj na loterii

W okresie bożonarodzeniowym Hiszpanie zwracają szczególną uwagę na losowanie hiszpańskiej loterii bożonarodzeniowej. Odbywa się 22 grudnia, co roku. Uczestniczą w niej wszyscy obywatele, co czyni ją największą loterią na świecie. Świąteczna loteria jest tak duża, że nadano jej przydomek El Gordo, co oznacza gruby, z powodu ogromnej ilości gotówki, którą można wygrać.

 

Rozpoczęcie Nowego Roku prawą stopą
Tradycja mówi, że żeby zdobyć miłość i szczęście w Nowym roku, należy rozpocząć go na właściwej, prawej stopie. Niektórzy w sylwestrową noc zjadają swoje 12 winogron, stojąc na jednej nodze.

 

Szczęśliwego Nowego Roku! 

¡Próspero Año Nuevo!

Tagi:

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
facebook profile instagram contact us