Porady dla inwestora

Wizz Air MultiPass - Odkrywaj Hiszpanię Według Swoich Zasad!

Czy zawsze marzyłeś o regularnych wyjazdach do słonecznej Hiszpanii? Albo o nieprzerwanych przygodach i spontanicznych wypadach międzynarodowych? Teraz możesz spełnić swoje podróżnicze marzenia dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu od Wizz Air - WIZZ MultiPass. To pierwszy w Europie abonament lotniczy, który zmienia zasady gry w podróżowaniu międzynarodowym, oferując pasażerom unikalną możliwość zablokowania ceny biletu i bagażu na 6 miesięcy! Teraz możesz eksplorować hiszpańskie atrakcje z elastycznością i bezpieczeństwem finansowym.

czytaj całość

Wyjątkowa oferta dla nabywców nieruchomości na Costa Blanca: Zwrot kosztów za nocleg przy zakupie z TripInvest

Zakup nieruchomości w Hiszpanii to inwestycja, która przynosi wiele korzyści zarówno w perspektywie osobistego wypoczynku, jak i zysku z przyszłego wynajmu. W TripInvest rozumiemy, że proces zakupu mieszkania czy domu może być zarówno ekscytujący, jak i wymagający maksymalnej uwagi. Aby pomóc naszym klientom w podejmowaniu świadomych decyzji, przygotowaliśmy specjalną promocję: zwrócimy koszty za 3 noclegi, jeśli zdecydujesz się na zakup nieruchomości za naszym pośrednictwem.

czytaj całość

Ekskluzywne Nieruchomości na Costa del Sol: Oaza Luksusu w Słonecznej Hiszpanii

Costa del Sol, znana jako "Wybrzeże Słońca", nie bez powodu przyciąga uwagę inwestorów poszukujących ekskluzywnych nieruchomości w jednym z najbardziej malowniczych zakątków Hiszpanii. Bogactwo słońca, cudowny krajobraz Morza Śródziemnego i luksusowe osiedla sprawiają, że to miejsce staje się marzeniem wielu. Przeglądając najnowsze oferty TripInvest, odkryjemy niezwykłe projekty, które definiują nowy standard luksusu.

czytaj całość

Profesjonalne wsparcie w zakupie nieruchomości w Hiszpanii

Zakup nieruchomości za granicą, zwłaszcza w tak pięknym kraju jak Hiszpania, to marzenie wielu osób. Jednakże, proces ten może być skomplikowany, a niektórzy klienci doświadczają trudności nawet po sfinalizowaniu transakcji. Dlatego warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia, które obejmuje każdy etap procesu zakupowego, nawet w sytuacjach, gdy coś poszło nie tak.

czytaj całość

Costa del Sol i Costa Blanca: Raj na Wybrzeżu Hiszpanii dla Poszukiwaczy Nieruchomości

Costa del Sol i Costa Blanca, znane z uroku, pięknych plaż i wyjątkowego klimatu, przyciągają uwagę zagranicznych inwestorów nieruchomości. To miejsca, które skradły serca wielu obcokrajowców, którzy marzą o posiadaniu swojego własnego kawałka raju na hiszpańskim wybrzeżu.

Dane dotyczące transakcji kupna i sprzedaży nieruchomości w Hiszpanii na zakończenie drugiego kwartału 2023 roku wykazały spadek o 5,6% w porównaniu do poprzedniego roku, jak donoszą Rejestratorzy. Niemniej jednak Costa del Sol i Costa Blanca, dwie urocze nadmorskie lokalizacje na hiszpańskim wybrzeżu, wciąż pozostają atrakcyjnym celem.

czytaj całość

Gdzie zainwestować w nieruchomość na Costa del Sol?

Costa del Sol przyciąga zarówno turystów szukających słońca oraz pięknych widoków, jak i inwestorów. Ten region ma do zaoferowania wiele – od piaszczystych plaż i fantastycznej pogody, po atrakcje turystyczne i bogatą ofertę nieruchomości. Niezależnie od tego, czy szukasz mieszkania pod wynajem, czy pragniesz zainwestować w luksusową willę, Costa del Sol na pewno spełni Twoje oczekiwania.

czytaj całość

Apartament czy mieszkanie w Hiszpanii?

Słoneczna pogoda, bogata i ciekawa kultura, przyjaźni ludzie, atrakcyjne ceny nieruchomości – to wszystko sprawia, że Hiszpania jest jednym z najwspanialszych krajów do życia. Z jednej strony to wymarzona lokalizacja do przeprowadzki na stałe. Z drugiej – atrakcyjne miejsce na wakacyjne lokum. Szczególną popularnością wśród inwestorów cieszą się mieszkania i apartamenty – wyjaśniamy, czym różnią się te dwa typy nieruchomości i doradzamy najlepsze miejsca na inwestycję.

czytaj całość

Jak przygotować nieruchomość do wynajmu?

Wynajęcie nieruchomości ma wiele korzyści, ale wiąże się również z dodatkowymi obowiązkami, rozliczeniami podatkowymi i szybkim reagowaniem na niespodziewane sytuacje oraz awarie. Należy się do tego odpowiednio przygotować - niezależnie od tego, czy chcesz wynająć swoją nieruchomość długookresowo i cieszyć się stałą, comiesięczną dodatkową gotówką, czy krótkookresowo, aby móc korzystać z mieszkania w czasie zaplanowanych urlopów.

czytaj całość

Golden-Visa - czym jest, kto jej potrzebuje?

Programy złotych wiz respektowane są w wielu krajach Unii Europejskiej. Specjalne dokumenty przeznaczone dla osób niezamieszkałych we wspólnocie, pozwalają obcokrajowcom na dokonywanie inwestycji w krajach UE i tym samym ułatwiają im stały pobyt w wybranych państwach członkowskich. W tym artykule wyjaśniamy, czym jest Golden-Visa, kto może się o nią ubiegać i jakie trzeba spełnić warunki, by ją uzyskać.

czytaj całość

"Okupas" w Hiszpanii: Jak Uniknąć Problemów z Nielegalnymi Lokatorami

W Hiszpanii termin "okupas" odnosi się do osób, które bezprawnie zajmują nieruchomości. Chociaż czasem zjawisko to bywa wyolbrzymiane, warto zdawać sobie sprawę z tego problemu i znać metody, które pomogą go uniknąć. Poznaj historię tego zjawiska i sprawdź, jak skutecznie ochronić swoją nieruchomość.

czytaj całość

Co musisz sprawdzić przed zakupem domu w Hiszpanii? Checklista kupującego

Hiszpania to niewątpliwie jeden z tych krajów, w którym można zakochać się od pierwszej wizyty. Skąpany w słońcu region często znajduje się wysoko na listach najlepszych europejskich miejsc do zamieszkania. Szczególnie przyjazny emigrantom, stwarza im doskonałe warunki do życia i pracy. Jeśli i ty jesteś w gronie szczęśliwców planujących kupić nieruchomość w Hiszpanii, przeczytaj nasz poradnik. Dowiedz się, co koniecznie trzeba sprawdzić przed podpisaniem umowy.

czytaj całość

Umowa najmu nieruchomości w Hiszpanii - na co uważać, co powinno się w niej znaleźć?

Wynajem nieruchomości w Hiszpanii wiąże się z obowiązkiem przestrzegania pewnych zasad. Umowa najmu w Hiszpanii obejmuje zobowiązania po stronie najemcy i wynajmującego. W tym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, przygotowując stosowne dokumenty, będąc właścicielem lokalu i wskazujemy, które elementy umowy są istotne dla lokatora.

czytaj całość

Nieruchomości na Costa Blanca dla seniora

Czy istnieje coś lepszego od zasłużonego odpoczynku po przejściu na emeryturę? Tak! Spędzenie tego czasu w najlepszych warunkach zdrowotnych, wśród pięknych widoków, w otoczeniu najznakomitszych światowych plaż. Jak i gdzie najlepiej tego dokonać? Wystarczy przyjechać na Costa Blanca! Wybrzeże oferuje seniorom wspaniałe miejsca do czasowego odpoczynku i świetne nieruchomości do zamieszkania na stałe. Dowiedz się, czemu warto przeprowadzić się na Costa Blanca i co region ten oferuje osobom starszym.

czytaj całość

Zakup nieruchomości na Costa Blanca dla rodziny - gdzie zainwestować?

Wybrzeże Costa Blanca to bez wątpienia jedna z najlepszych hiszpańskich lokalizacji przeznaczonych zarówno do odpoczynku, jak i zamieszkania. Piękny, malowniczy region uznany przez Światową Organizację Zdrowia za jedno z najzdrowszych miejsc na świecie, jest niezwykle popularny nie tylko wśród turystów, ale także inwestorów. Z kilku powodów to również wymarzone miejsce do zamieszkania dla rodzin. Dowiedz się, jakie są jego największe zalety i sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań domu lub mieszkania idealnego do zamieszkania z bliskimi.

czytaj całość

Nieruchomości w Hiszpanii do remontu

Szukając atrakcyjnej nieruchomości pod wynajem, na wakacje czy emeryturę, rzeczą naturalną jest zwrócenie się w stronę najtańszych ofert, często przeznaczonych do remontu. Radość ze znalezienia wygodnego, przystępnego cenowo lokum nie powinna jednak uśpić naszej czujności, bo czeka na nas kilka pułapek. Dlaczego domy wymagające rewitalizacji cieszą się tak dużym powodzeniem i na co zwrócić uwagę przed sfinalizowaniem transakcji oraz odebraniem kluczy?

czytaj całość

Jak sprzedać nieruchomość w Hiszpanii?

Planujesz sprzedać nieruchomość? Nie wiesz, od czego zacząć i jak zaplanować cały proces? W tym artykule rozwiejemy Twoje wątpliwości i przedstawimy ofertę najkorzystniejszą dla Ciebie.

czytaj całość

Jak wygląda proces zakupu nieruchomości z perspektywy kupującego?

Pani Anna i Pan Michał to małżeństwo z Warszawy, które zdecydowało się na zakup domu w Hiszpanii. Poprosiliśmy o udzielenie wywiadu na temat przebiegu całego procesu zakupowego oraz podzielenie się towarzyszącymi im emocjami. 

czytaj całość

Umowa przedwstępna w sprzedaży nieruchomości w Hiszpanii

Myślisz o zakupie nieruchomości w Hiszpanii? Na Twojej drodze stanie na pewno wiele papirologii oraz zawiłości prawnych, na które trzeba się odpowiednio przygotować. Nasz artykuł rozwieje wszelkie wątpliwości związane z tą formalnością.

czytaj całość

Jak wybrać agencję nieruchomości do zakupu mieszkania w Hiszpanii?

Rozważając decyzję zakupu nieruchomości w Hiszpanii, powinieneś pamiętać, że będzie stał przed Tobą szereg decyzji, a wybór agencji nieruchomości jest jedną z ważniejszych. Sprawdź, jak wybrać najlepszą i uniknąć niepotrzebnych stresów oraz kosztów.

czytaj całość

Licencja na wynajem turystyczny domu w Hiszpanii

Planujesz zakup nieruchomości w Hiszpanii na wynajem turystyczny? Wyjaśniamy, jakie warunki musisz spełnić, aby legalnie ją wynajmować i podpowiadamy, jak uzyskać wymaganą licencję.

czytaj całość

Tani dom w Hiszpanii z licytacji bankowej

Słyszałeś o nieruchomościach w Hiszpanii, które można kupić za przysłowiowe grosze? Z pewnością dotyczyło to hiszpańskich domów lub mieszkań wystawionych na licytacjach bankowych. Sprawdź, w jaki sposób odbywają się licytacje nieruchomości w Hiszpanii, a także czy ich zakup się opłaca.

czytaj całość

Najpopularniejsze typy nieruchomości w Hiszpanii

Zdecydowałeś się zainwestować w Hiszpanii? Sprawdź, jakie typy nieruchomości są tam najpopularniejsze wśród inwestorów.

czytaj całość

NIE - hiszpański numer identyfikacji obcokrajowców

Jeżeli planujesz zakup nieruchomości w Hiszpanii konieczne będzie wyrobienie hiszpańskiego Número de Identificación de Extranjero (NIE). Przeczytaj, czym jest hiszpański numer oraz kiedy i w jakim celu należy go wyrobić.

czytaj całość

Przewodnik inwestycyjny po Costa Blanca

Zastanawiasz się, gdzie najlepiej zainwestować na Costa Blanca? Zapoznaj się z naszym przewodnikiem dla inwestorów i podejmij decyzję!

czytaj całość
z 2