Zakup nieruchomości na Costa Blanca dla rodziny - gdzie zainwestować?

Wybrzeże Costa Blanca to bez wątpienia jedna z najlepszych hiszpańskich lokalizacji przeznaczonych zarówno do odpoczynku, jak i zamieszkania. Piękny, malowniczy region uznany przez Światową Organizację Zdrowia za jedno z najzdrowszych miejsc na świecie, jest niezwykle popularny nie tylko wśród turystów, ale także inwestorów. Z kilku powodów to również wymarzone miejsce do zamieszkania dla rodzin. Dowiedz się, jakie są jego największe zalety i sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań domu lub mieszkania idealnego do zamieszkania z bliskimi.

 

Wybrzeże Costa Blanca – miejsce idealne dla rodzin z dziećmi

Jeśli planujesz przenieść się wraz z rodziną do Hiszpanii, a nie wiesz który region wybrać – podpowiadamy! Costa Blanca to miejsce wprost stworzone dla rodzin – również tych z dziećmi. Samo wybrzeże jest niezwykle spokojne, pełne słońca, wspaniałych widoków, czystych plaż i licznych atrakcji dla najmłodszych. Dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w nieruchomość w tej części Hiszpanii i co wpływa na tutejszą jakość życia.

 • Dobrze zorganizowana opieka medyczna

Hiszpańska służba zdrowia uznawana jest za jedną z najlepszych na świecie. Rozbudowana i bardzo dobrze zorganizowana, posiada najwyższej klasy sprzęt ratujący życie i zdrowie. W całym kraju funkcjonuje aż 800 szpitali oraz niespełna 3000 placówek medycznych, czyli tzw. Centro de Salud. Darmowa opieka medyczna w Hiszpanii należy się:

 • rezydentom,
 • osobom pracującym w oparciu umowy o pracę,
 • przedsiębiorcom prowadzącym własną działalność gospodarczą,
 • zarejestrowanym emerytom i rencistom,
 • bezrobotnym,
 • osobom zameldowanym na terenie Hiszpanii.

Spełnienie któregoś z powyższych warunków uprawnia do przyznania numeru N.I.E., dzięki któremu można otrzymać tymczasową kartę zdrowotną.

Do skorzystania z usług lekarskich uprawnia osobista karta SIP (Sistema de Informacion Poblacional). Dziecięca opieka medyczna zakłada specjalne ośrodki przeznaczone dla osób nieletnich do 14 roku życia.

W każdym mieście w Hiszpanii znajduje się urgencias, czyli polski odpowiednik pogotowia ratunkowego. W mniejszych miejscowościach i wsiach kontakt z medykiem umożliwiają przychodnie, zatrudniające lekarzy pierwszego kontaktu. Czasami w lokalnym ośrodku zdrowia pracuje także jedna pielęgniarka. Zazwyczaj wizyta u doktora nie wymaga wcześniejszego umawiania terminu. Warto wiedzieć, że hiszpańscy lekarze nie są zobligowani do znajomości języka angielskiego.

 • Niskie koszty utrzymania

Rynek nieruchomości na Costa Blanca jest bardzo zróżnicowany. Można odnaleźć tu zarówno luksusowe wille, jak i tanie mieszkania w dobrej lokalizacji. Jak wynika z danych z serwisu numbeo, koszty życia na Costa Blanca są zdecydowanie niższe niż w najbardziej popularnych hiszpańskich miastach typu Madryt czy Barcelona. Do kosztów miesięcznego utrzymania należy zaliczyć czynsz, opłaty za media i wydatki na podstawowe zakupy. Ceny w hiszpańskich sklepach są porównywalne z polskimi. Za jaja, mleko, chleb czy ziemniaki zapłacimy tu niecałe 1 euro. Bilety lokalnej komunikacji miejskiej nabędziemy za ok. 1,4 euro. Litr benzyny to wydatek porównywalny – ok. 1,2 euro.

 

Tym, którzy nie lubią gotować w domu, restauracje serwują przeróżne menu – od lokalnego, po typowo hiszpańskie. Cappuccino na wynos to koszt ok. 1,5 euro. Za posiłek dla 2 osób w restauracji średniej klasy trzeba zapłacić średnio 30-40 euro albo 20 euro w formie menu del dia.

 

Rodzina przeglądająca oferty nieruchomości na laptopie
Costa Blanca oferuje przystępne koszty utrzymania i szeroki wybór ofert nieruchomości w każdym standardzie

 

Samo utrzymanie nieruchomości zależne jest między innymi od standardu, położenia i charakteru posiadłości. W Alicante i Murcji za media w apartamencie o powierzchni 85 m2 trzeba zapłacić przeciętnie 125 euro/msc. W Torrevieja jest to ok. 90-100 euro. Porównajmy teraz te koszty do polskich miast. W Katowicach za opłaty podstawowe w podobnym metrażu zapłacimy 140 euro, w Krakowie 161 euro, w Bydgoszczy 166 euro.

 • Oferta edukacyjna

Edukacja to ważny element życia każdego młodego człowieka. Decydując się na zagraniczny wyjazd na stałe, warto przeanalizować poszczególne miejscowości również pod kątem systemu szkolnictwa. Niektóre z nich zapewniają przyjezdnym dzieciom darmową naukę w szkołach międzynarodowych. Zdecydowana większość tego typu placówek jest jednak płatna. W szkołach międzynarodowych zajęcia prowadzone są w wielu językach. Dziecko, które zna przynajmniej angielski, powinno poradzić sobie tam bez problemu.

 

Hiszpańskie szkoły publiczne określane są jako escuelas, a prywatne, lub częściowo prywatne – colegios. Rok szkolny dzieli się tu na 3 semestry – zimowy (od września do grudnia), wiosenny (od stycznia do Wielkanocy) i letni (od Wielkanocy do czerwca).

Chcąc zapisać dziecko do hiszpańskiej szkoły, należy przygotować:

 • europejski akt urodzenia,
 • książeczkę szczepień przetłumaczoną na język hiszpański,
 • dokumenty tożsamości rodziców i dziecka,
 • wniosek z prośbą o przyjęcie do szkoły.
 • dokumenty potwierdzające meldunek,
 • kartę do lekarza (z numerem SIP),
 • numer N.I.E.

W przypadku gdy rodzice dziecka są po rozwodzie, wymagana jest także kopia dokumentów potwierdzających przyznanie lub odebranie praw rodzicielskich. 

 

Hiszpański system nauczania zakłada także opiekę nad najmłodszymi dziećmi. Te mogą chodzić do prywatnego żłobka (0-2 lata) lub po 2 roku życia pociechę można umieścić w publicznej szkole.

 • Liczne atrakcje turystyczne

Osoby mieszkające na Costa Blanca z pewnością nie mogą się nudzić. Na całym wybrzeżu znajduje się mnóstwo miejsc gwarantujących znakomitą rozrywkę. Dzieciom z pewnością przypadną do gustu parki wodne, lunaparki i ogrody zoologiczne. Można zobaczyć tam pokazy delfinów i poznać najróżniejsze gatunki zwierząt z całego świata.

 

Do tego Costa Blanca oferuje czyste plaże z licznie rozmieszczonymi placami zabaw. Odwiedzić można tam również muzeum zabawek z drewnianymi żołnierzykami i konikami na biegunach. Ciekawą atrakcją dla rodzin będzie również wycieczka wodolotem na wyspę Tabarca - to nie lada gratka dla miłośników morskich opowieści Z kolei wielbicieli słodyczy zachwyci Valor Chocolate Museum. Można tam nie tylko poznać historię powstania czekolady, ale również jej zasmakować. Dla aktywnych Costa Blanca przygotowała liczne kompleksy sportowe. Wybrzeże można poznawać nie tylko tradycyjnie pieszo czy samochodem, ale także statkiem lub na rowerze.

 • Znakomita baza do uprawiania sportu

Spokojne zatoki to wspaniałe miejsca do uprawiania sportów wodnych. Nie trzeba posiadać własnego sprzętu, by nauczyć się żeglowania, nurkowania, czy jazdy na skuterach wodnych. Można spróbować tam także flyboardu, kitesurfingu, parasailingu i kajakarstwa. Licznie rozmieszczone wypożyczalnie, oferują bezpieczny sprzęt i kursy z instruktorami. Aktywności fizycznej i rodzinnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu służy całoroczna, słoneczna pogoda, dobry klimat, szerokie plaże z ciepłym piaskiem oraz nieograniczony dostęp do morza. Odnajdziemy tu także rewelacyjne szlaki rowerowe przeznaczone zarówno dla miłośników kolarstwa górskiego, jak i rekreacyjnego. Świetny serwis zapewni utrzymanie sprzętu w dobrej kondycji, a liczne punkty rehabilitacyjne wspomogą w razie kontuzji.

 • Piękne, czyste plaże i lazurowa woda

Costa Blanca zwana też Białym Wybrzeżem, może pochwalić się jednym z najpiękniejszych plaż na świecie. Na wielu stoją Błękitne Flagi (Bandera Azul) przyznawane najwyższej klasy, najczystszym światowym plażom. Otoczone promieniami słonecznymi przez ok. 320 dni w roku, są najlepszym miejscem na weekendowy odpoczynek i popołudniowy relaks.

 

Piaszczyste wybrzeże z niepowtarzalnym śródziemnomorskim klimatem, pięknymi promenadami i spokojną atmosferą, to zdecydowane przewagi tej części Hiszpanii. Rozpościerające się na długości 200 km plaże, oferują zapierające dech w piersiach widoki, a morska, przejrzysta woda jest nie tylko czysta, ale i ciepła. Sprzyja ona rodzinnym kąpielom i uprawianiu sportów wodnych. Plaże z reguły usytuowane są nieopodal miasteczek, w których można zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne produkty. U lokalnych restauratorów skosztować można regionalnych potrawy i napić się dobrego wina.

 

Gdzie kupić mieszkanie lub dom dla rodziny na Costa Blanca?

Costa Blanca kryje w sobie piękne plaże, które prowadzą do uroczych miasteczek z niepowtarzalnym klimatem. Decydując się na rodzinną przeprowadzkę do tej części Hiszpanii, warto poznać te miejscowości, które przyjazne są dzieciom. Przedstawiamy zestawienie najlepszych lokalizacji na Costa Blanca, które znakomicie sprawdzą się jako miejsca stałego zamieszkania z najbliższymi.

 

1. Torrevieja

W położonej nad samym morzem Torrevieja odnaleźć można daleki od wielkomiejskiego zgiełku spokój. Wspaniałe widoki ze skalistymi zatoczkami i wysokiej klasy plaże gwarantują należyty odpoczynek. Najbardziej znana zatoka Torrevieja – Cala Ferris, położona jest na południe od centrum miasteczka. Otoczona licznymi palmami zapewnia popołudniową rekreację wśród zieleni. Rodzinnemu spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, sprzyja wyjątkowy mikroklimat. To on sprawia, że miasteczko znajduje się na liście najzdrowszych miejsc na świecie.

 

Najdłuższa plaża Playa del La Mata mierzy ok. 2,3 km długości. Pozbawiona kamieni, kryje w sobie nowoczesną promenadę usytuowaną na całej swej długości. Można odnaleźć tam wiele restauracji i knajp, serwujących pyszne hiszpańskie jedzenie. Tuż za nią znajdziemy Water Mill Park – lokalny park przyrody z wyjątkowym systemem wydm i nietypową roślinnością leśną. Miejsce wyposażone jest w liczne ławeczki, które umożliwiają odpoczynek podczas długich spacerów.

 

Mimo że miasteczko położone jest nad samym morzem, to ceny nieruchomości są naprawdę atrakcyjne. Jedną z najbardziej atrakcyjnych okolic w Torrevieja jest otoczenie Playa del Cura. Jeden metr kwadratowy posiadłości kosztuje tu ok. 1201 euro (dane z serwisu Idealista z listopada 2020). Ceny tańszych nieruchomości w Torrevieja wahają się pomiędzy 50-80 tys. euro

 

Playa del Cura w Torrevieja
Plaża del Cura to jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Torrevieja

 

W Torrevieja nie trzeba martwić się o opiekę medyczną i edukację. Funkcjonuje tu szpital, w którym pracuje także personel z Polski. Nowoczesna aparatura i wysokiej klasy serwis medyczny otoczony jest budynkiem przystosowanym do wszelkich standardów. Opiekę i szkolnictwo dla dzieci zmagających się z poważniejszymi schorzeniami, zapewnia tu międzynarodowa publiczna szkoła, dopasowana do potrzeb najmłodszych. Zdrowe dzieci, które potrafią mówić w języku hiszpańskim, mogą podjąć naukę w publicznych lub prywatnych szkołach.

 

2. Murcja

Murcja to jeden z najczęściej wybieranych regionów inwestycyjnych w tej części Hiszpanii. Miasto położone w dolinie nad rzeką Segura proponuje stosunkowo niskie ceny zakupu apartamentów, domów i mieszkań. W Campo de Murcia 1 m2 nieruchomości to wydatek rzędu ok. 1001 euro. Najtańsze dzielnice w mieście zapewniają jeszcze niższe ceny, kształtujące się na poziomie 884 euro (dzielnice wschodnie), 948 euro (zachodnie). Niskie koszty życia i spokojny charakter miasta sprawiają, że chętnie osiedlają się tu rodziny z dziećmi i osoby przebywające na emeryturze. Przykładowe oferty lokali na sprzedaż znajdziesz w naszym serwisie - nieruchomości Murcja.

 

To nowoczesne, świetnie skomunikowane miasto umożliwia szybkie przemieszczanie się. Z kolei dobrze zorganizowane centra handlowe pozwalają na niezbędne zakupy w jednym miejscu. Miłośników szlachetnych trunków zachwycą z pewnością licznie rozmieszczone tu winnice. Za sprawą ogromnych plantacji cytrusowych w rejonie Murcji, nazywany jest on przez wielu Sadem Europy.

 

Miasteczko posiada w swoich granicach ponad 20 parków i ogrodów. Wart odwiedzenia jest najstarszy z nich – El Jardín de Floridablanca. Kryje w sobie m.in. olbrzymie figowce rosnące już od ponad 100 lat i rozmaite rośliny z różnych stron świata.

 

Murcja - panorama miasta
Murcja wyróżnia się wyjątkową architekturą, łączącą w sobie elementy gotyckie, średniowieczne i arabskie

 

Najbardziej znaną atrakcją turystyczną w Murcji jest Terra Natura – ogród zoologiczny z wieloma gatunkami egzotycznych zwierząt. Przystosowany do osób niepełnosprawnych, organizuje cykliczne wizyty szkolne i prowadzi letnie szkółki dla najmłodszych. Drugi obiekt tego kompleksu – Aqua Natura, zapewnia znakomitą wodną zabawę dla całej rodziny. Posiada liczne strefy rozrywki w tym Splash Park, Fan Cube i powolną rzekę. Najmłodsze dzieci (poniżej 3 r.ż.) mogą skorzystać z płytkiego basenu.

 

Murcja oferuje także wody termalne. Kompleks Termalium Space gwarantuje wodny relaks w pełnym wymiarze. Przestrzeń podzielona jest na kilka stref wypoczynkowych. Duże baseny termalne o temperaturze ok. 32oC pozwalają pozbyć się stresu i zapewniają odprężające kąpiele na łonie natury. Nie brakuje tu miejsc przeznaczonych dla dzieci. Najmłodsi mogą korzystać z ciepłych wód termalnych w specjalnie wyznaczonych sektorach, wyposażonych w zabawki i zjeżdżalnie.

 

3. Alicante

Alicante to jeden z największych i najbardziej popularnych kurortów na Costa Blanca. Znajduje się tu port lotniczy obsługujący bezpośrednie połączenia do Polski (niespełna 3 h lotu). I mimo że to dość popularny region, z najlepszymi plażami na świecie, można znaleźć tu naprawdę atrakcyjne oferty inwestycyjne.

 

Chcąc przenieść się do Hiszpanii z rodziną, warto rozejrzeć się za nieruchomościami oddalonymi od ścisłego centrum. Zapewniają sielankowy klimat i regenerację po dniu spędzonym w pracy i szkole. To doskonała opcja dla osób lubiących kontakt z naturą.

 

W przypadku nieruchomości w Alicante średnio za 1 metr kwadratowy powierzchni w tym mieście w listopadzie 2020 trzeba było zapłacić ok. 1 502 euro. Niższe ceny odnajdziemy na przykład w dzielnicy Campoamor-Carolinas-Altozano (972 euro/m2) i Los Ángeles-Tómbola-San Nicolás (990 euro/m2). Decydując się jednak na tańszą opcję, warto dokładnie sprawdzić, czy dana lokalizacja będzie przyjazna dzieciom.

 

Deptak Explanada de Espana w Alicante
Deptak Explanada de Espana w Alicante to doskonałe miejsce na rodzinny spacer

 

Dziecięcą edukację gwarantuje miejscowa Szkoła Międzynarodowa uznająca brytyjski system edukacji. Zapewnia naukę dzieciom już od drugiego roku życia. Szczególny nacisk kładzie na edukację językową. Już najmniejsze pociechy przebywają w klasach dwujęzycznych (angielsko-hiszpańskich), a od 11 roku życia wprowadzany jest dodatkowy język obcy.

 

Rozrywkę po pracy i szkole gwarantują tu między innymi Zamek św. Barbary, który o zmroku zmienia się w pięknie oświetloną twierdzę. Wchodząc na sam szczyt góry, na której jest on położony, podziwiać można całą panoramę miasta. Ulica z kolorowymi grzybkami spodoba się z pewnością najmłodszym. Alicante to oczywiście także piękne piaszczyste wybrzeża. Tutejsze plaże należą do jednych z najchętniej odwiedzanych na całym wybrzeżu. Na odpoczynek nad morzem można wybrać się również z czworonogiem. Taką możliwość daje m.in. Playa de Agua Amarga.

 

4. Benidorm

Benidorm spodoba się tym, którzy bardziej od sielankowych klimatów, wolą wielkomiejską dżunglę. Niezwykle kontrastowe miasto, łączy monstrualne wieżowce z szerokimi, piaszczystym wybrzeżem (łącznie 5-kilometrów), umożliwiającym niemal całoroczne plażowanie. To tam nauczysz się paddle surfingu i spróbujesz swoich sił w sportach motorowodnych. Znajdzie się też coś dla najmłodszych. W niewielkim mieście liczącym niecałe 70 tys. mieszkańców znajduje się aż 5 parków rozrywki – dzięki Terra Mítica przeniesiemy się do świata starożytnego, a w Mundomar i Aqualandii zasmakujemy wodnej rozrywki i zobaczymy pokazy delfinów.

 

Plaża miejska w Benidormie
Komfortowe plażowanie w towarzystwie pięknych widoków? Wybierz Benidorm!

 

Będąc w Benidormie, warto choć raz odwiedzić też Cena-Espectáculo Desafío Medieval, która pokazuje historię w nietypowy sposób. Przedstawia zdarzenia z przeszłości, angażując aktorów i publiczność. Warty uwagi jest także Benidorm Palace serwujący... kolację ze spektaklem.

 

Wystarczy udać się w głąb Benidormu, by łatwo przedostać się do pobliskich gór. Po drodze do Sierra de Bernia y Ferrer natkniemy się na ruiny zamku Fuerte de Bernia, wybudowanego w XVI w. na rozkaz króla Filipa II.

 

W mieście znajduje się prywatna międzynarodowa szkoła, przystosowana do nauki dzieci z różnych krajów. Zapewniająca nauczanie w wielu językach, pozwala nadrobić zaległości tym uczniom, którzy dotąd nie poznali hiszpańskiego. Dobry system nauczania, niewielkie klasy i dobrze wykształceni nauczyciele, to zdecydowane przewagi szkolnictwa w tym mieście.

 

W przypadku nieruchomości w Benidormie w centrum miasta za 1 m2 zapłacimy średnio 1595 euro. Zdecydowanie drożej jest w okolicach najczęściej uczęszczanych plaż i w porcie. Tu cena za metr kwadratowy nie schodzi poniżej 2000 euro. Nieco tańsze nieruchomości nabyć można w Rincón de Loix, jednak średnia cena za metr to wciąż wydatek w okolicach 2 tysięcy euro.

 

5. Orihuela Costa

Orihuela Costa przez wielu uznawana jest za jeden z najlepszych rejonów na wybrzeżu Costa Blanca. To wspaniała baza do uprawiania sportów wodnych posiadająca znakomite plaże uznawane za najlepsze na świecie. Rozciągające się na długości aż 15 kilometrów, stale nagradzane są certyfikatami Błękitnej Flagi. Licznie rozmieszczone tu wypożyczalnie sprzętu, umożliwiają niemal całoroczne plażowanie i naukę rozmaitych sportów wodnych. Lubiącym mniej ekstremalne zajęcia Orihuela Costa proponuje grę w golfa na mnogo rozmieszczonych polach.

 

Rodzinne spotkania umożliwiają okoliczne restauracje i bary, serwujące kuchnię całego świata. Tym natomiast, którzy lubią gotować w domu, spodoba się z pewnością popularny, lokalny targ. Organizowany raz w tygodniu w okolicach Playa Flamenca skupia lokalnych mieszkańców i przyjezdnych.

 

Orihuela Costa - nocna panorama miasta
Orihuela Costa oferuje atrakcyjne nieruchomości, rewelacyjne warunki do uprawiania sportów wodnych i niezbędne udogodnienia dla rodzin

 

Miejscowość dzieli zaledwie 55 km do lotniska w Alicante, więc w razie potrzeby można dostać się na nie szybko i komfortowo. Rejon może poszczycić się dobrą komunikacją, bogatym zapleczem handlowym oraz drogami i autostradami utrzymanymi w dobrym stanie. W gminie Orihuela (oddalonej od wybrzeża o ok. 20 km) mieści się państwowa szkoła podstawowa. Całkiem niedaleko znajduje się też Brytyjska Szkoła Międzynarodowa akredytowana przez NABSS (Narodowe Stowarzyszenie Szkół Brytyjskich w Hiszpanii). Naukę najczęściej podejmują tam zagraniczne dzieci (w wieku 3-18 lat) mieszkające właśnie między innymi w Orihuela Costa i Torrevieja. 

 

Sam region słynie z podwyższonego standardu na rynku nieruchomości. Dlatego też posiadłości w tej części Costa Blanca nie należą do najtańszych. Oferują za to dobrej jakości apartamenty i domy z wartościowym wyposażeniem. Oczywiście wysoki standard nieruchomości przekłada się na nieco większe koszty utrzymania. Średnio za metr kwadratowy powierzchni użytkowej w przypadku nieruchomości w Orihuela Costa trzeba zapłacić ok. 1 885 euro. Znajdziemy tam nie tylko luksusowe wille, ale także mieszkania w zwykłym standardzie. Niewielki apartament dla mniejszej rodziny w okolicach centrum można nabyć tu już za ok. 80-100 tys. euro.

 

6. Calpe

Calpe to jedno z tych miejsc, w którym można zakochać się od pierwszego spojrzenia. Odnaleźć można tu spokój i odpoczynek. Urokliwe, położone na wzgórzu stare miasto, kryje w sobie piękne uliczki o niesamowitym klimacie. Lokalni restauratorzy zachęcają do spróbowania regionalnego wina i narodowych przekąsek. Nie sposób się tu źle odżywiać. Gastronomia serwuje przede wszystkim zdrową dietę śródziemnomorską. Bazuje ona na rybach, warzywach, owocach i oliwie z oliwek. 

 

Miasteczko z pewnością przypadnie do gustu tym rodzinom, które lubią aktywnie spędzać czas. Nie bez przyczyny Calpe uznawane jest za mekkę europejskiego kolarstwa. Wspaniałe trasy rowerowe sprzyjają całodziennym wycieczkom, a trudniejsze podjazdy pozwalają sprawdzić się zawodowcom. Oczywiście można zasmakować tu także sportów wodnych. Prócz typowego nurkowania, kajakarstwa, nart wodnych, żeglarstwa lub windsurfingu, ta część wybrzeża oferuje także pływanie na desce z wiosłem, czyli stand-up paddle. Całorocznej aktywności na świeżym powietrzu sprzyja komfortowa temperatura powietrza, która w zimie oscyluje w granicach 11-15oC.

 

W samym centrum miasta znajduje się nietypowe jezioro solne (Las Salinas), które służyło niegdyś mieszkańcom za punkt wydobywania soli. Dziś stanowi miejsce bytowania wielu rodzajów ptaków – głównie przepięknych flamingów. 

 

Największą atrakcją Calpe jest zdecydowanie strzelista skała Peñón de Ifach. Widoczna z wielu punktów miasta, osiąga imponujące 332 metry. Z jej szczytu (na który można się wspiąć), widać całe miasteczko i otaczające je piękne plaże. Przy dobrej pogodzie można dostrzec stąd zarys Ibizy. Peñón de Ifach to istny rezerwat przyrody – kryje w sobie wspaniałe, często bardzo rzadko spotykane okazy fauny i flory.

 

Calpe - widok na skałę Penon de Ifach
Widok na Peñón de Ifach w Calpe

 

Calpe to znakomite miejsce do zamieszkania również pod względem kosztów utrzymania. Można tu żyć oszczędnie, nie rezygnując z przyjemności i rozrywek. Bardzo atrakcyjnie przedstawia się także rynek nieruchomości. Za 1 m2 powierzchni w listopadzie 2020 r. trzeba było zapłacić średnio 2135 euro. Najdroższe nieruchomości w Calpe znajdziemy w okolicach portu i popularnych plaż. Tu ceny wahają się pomiędzy 2530 euro/m2 (port) – 3038 euro/m2 (Plaża Arenal-Bol). Zdecydowanie mniej zapłacimy w dystrykcie Calpe Puelbo (1656 euro/m2), Gargasindi (1865 euro/m2), czy Maryvilla (1891 euro/m2).

 

7. Moraira

Moraira to miejsce z wyjątkowym morskim klimatem. Niewielkie miasteczko na północy Costa Blanca otoczone jest pięknymi klifami. Gwarantuje znakomite widoki, delikatną aurę i kameralne plaże. Ostatnie sprzyjają nie tylko uprawianiu sportów, ale także rodzinnemu spędzaniu czasu na zewnątrz. Miasteczko posiada liczne kompleksy i punkty rekreacyjne. Można pograć tu w piłkę nożną, pojeździć konno, pograć w tenisa, golfa, squasha, czy zmierzyć się w wyścigu na torze gokartowym. Oczywiście nie brakuje tu ośrodków sportów wodnych.

 

Znajdująca się tu Playa del Portet, uznawana jest przez wielu za jedną z najpiękniejszych na Costa Blanca. Urokliwa zatoczka ze złotym piaskiem i czystą wodą przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie ciszę i niezakłócony relaks. Wyposażona w restauracje i kawiarnie, zapewnia doskonałe warunki do rodzinnych wypadów. Przystosowana do osób niepełnosprawnych, posiada własne prysznice i komfortowe miejsca do parkowania.

 

Widok na wybrzeże w Moraira
Chcesz zainwestować w kameralnym miasteczku? Moraira będzie dobrym wyborem!

 

Bliskość plaży, znakomicie rozwinięta infrastruktura sportowa, gastronomia (aż 8 lokalnych restauracji posiada rekomendację Michelin) i nieruchomości o wysokim standardzie sprawiają, że miasteczko określane jest jako luksusowe. Dlatego też średnia cena za metr kwadratowy nieruchomości w Moraira kształtuje się tu na dość wysokim poziomie – ok. 2865 euro (dane z listopada 2020). Najwyżej cenione nieruchomości odnajdziemy w rejonie Pla del Mar i El Portet. Tu ceny osiągają 3445 euro/m2

 

Samo miasteczko położone jest ok. 90 km od Walencji i Alicante, więc szybko i komfortowo można dostać się na tamtejsze lotniska. Moraira gwarantuje wysoki standard życia i zamieszkania. Posiada liczne sklepy, w których odnaleźć można wszystkie niezbędne produkty. Raz w tygodniu organizowany jest tu lokalny targ z regionalnymi specjałami.

 

Rodzinne nieruchomości na Costa Blanca z tripinvest

Zastanawiasz się nad kupnem rodzinnej nieruchomości na Costa Blanca? Odezwij się do nas! Służymy fachowym doradztwem i pomagamy w realizacji transakcji. Kierując się twoimi indywidualnymi potrzebami i możliwościami finansowymi, pomożemy ci wybrać najlepsze miejsce do hiszpańskiej inwestycji. Z przyjemnością doradzimy ci, jaka lokalizacja będzie w twoim przypadku idealna do zamieszkania z bliskimi. Zapraszamy do kontaktu!

 

Tagi:

O nas

Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków

Polska

 

Calle Belgica 1, 03710 Calp

Alicante, Spain

 

Calle Rafal 43/1F, 03185 Torrevieja

Alicante, Spain

 

Calle Avda Ricardo Soriano 72

29601 Marbella

Malaga, Spain

 

kontakt

0048 22 164 78 38

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
facebook profile instagram contact us