Costa del Sol i Costa Blanca: Raj na Wybrzeżu Hiszpanii dla Poszukiwaczy Nieruchomości

Costa del Sol i Costa Blanca, znane z uroku, pięknych plaż i wyjątkowego klimatu, przyciągają uwagę zagranicznych inwestorów nieruchomości. To miejsca, które skradły serca wielu obcokrajowców, którzy marzą o posiadaniu swojego własnego kawałka raju na hiszpańskim wybrzeżu.

Dane dotyczące transakcji kupna i sprzedaży nieruchomości w Hiszpanii na zakończenie drugiego kwartału 2023 roku wykazały spadek o 5,6% w porównaniu do poprzedniego roku, jak donoszą Rejestratorzy. Niemniej jednak Costa del Sol i Costa Blanca, dwie urocze nadmorskie lokalizacje na hiszpańskim wybrzeżu, wciąż pozostają atrakcyjnym celem.

alicante z zadokowanymi jachtami z zamku hiszpania 1698928490

Rekordowy Rok 2022

Miniony rok, 2022, zapisze się w historii jako czas ogromnego wzrostu transakcji na rynku nieruchomości w Hiszpanii, z poziomem aktywności, którego nie notowano od czasów "boomu" w sektorze.

picture11 1698928656

Powyższe dane są dowodem na to, że prowincje Alicante i Malaga odnotowały największą liczbę zakupów nieruchomości przez obcokrajowców w 2022 roku, wyprzedzając inne regiony, takie jak Barcelona, Baleary i Santa Cruz de Tenerife. Alicante, z wynikiem ponad 20 tys. 800 transakcji, zajmuje pierwsze miejsce, co stanowi 23,5% wszystkich zagranicznych zakupów w Hiszpanii. Malaga, z ponad 13 tys. 900 transakcjami, również jest jednym z najważniejszych rynków nieruchomościowych dla obcokrajowców.

 

Hiszpański rynek na celowniku Polaków

W kluczowych danych wynika że, obcokrajowcy nadal pozostają aktywni na rynkach Costa del Sol i Costa Blanca. W drugim kwartale 2023 roku kupujący spoza kraju stanowili aż 14,94% ogólnej liczby transakcji w Hiszpanii, co oznacza więcej niż 22 700 transakcji.

Według danych zebranych przez Registradores de Espana, Polacy wykazują coraz większe zainteresowanie Costa Blanca oraz Costa del Sol. Nie tylko jako atrakcyjną destynację turystyczną, ale także jako obiecujący rynek inwestycyjny w nieruchomości. Warto zaznaczyć, że przez ostatnie dwa lata Polacy regularnie pojawiają się wśród dziesięciu nacji, które najchętniej nabywają domy i apartamenty w Hiszpanii. W drugim kwartale 2023 roku nasi rodacy zajęli 9. miejsce, przyczyniając się do 3,92% ogólnej liczby transakcji dokonywanych przez zagranicznych nabywców. Tym samym, wyprzedziliśmy niektóre inne narodowości, takie jak Szwedzi czy Amerykanie. To wyraźny znak rosnącego zainteresowania Polaków rynkiem nieruchomości na Costa del Sol i w Hiszpanii.

 

picture10 1698928514

Costa del Sol: Luksus i Elegancja

Dla tych, którzy marzą o życiu na Costa del Sol, warto zaznaczyć, że obcokrajowcy nadal stanowią znaczący udział w transakcjach nieruchomościowych. Na Costa del Sol, gdzie znajdziemy luksusowe kurorty, piękne plaże i doskonałe możliwości rozrywki, udział obcokrajowców w rynku nieruchomości wciąż jest znaczący.

 

Costa Blanca: Czar Nadmorskich Miasteczek

Costa Blanca również przyciąga uwagę inwestorów, oferując urokliwe nadmorskie miejscowości i bajeczne plaże. To region, który oferuje szeroki wybór nieruchomości, od urokliwych willi po nowoczesne apartamenty.

picture9 1698928513

Perspektywa Dla Inwestorów

Chociaż rynek nieruchomości w Hiszpanii może być podatny na fluktuacje, to Costa del Sol i Costa Blanca pozostają atrakcyjnymi miejscami dla inwestowania w nieruchomości. Dla obcokrajowców, którzy marzą o życiu na hiszpańskim wybrzeżu, te regiony nadal oferują mnóstwo możliwości, mimo spadku ogólnej liczby transakcji na poziomie krajowym. Teraz może być idealny moment na spełnienie marzeń o życiu pod hiszpańskim niebem.