Nieruchomości w Hiszpanii do remontu

Szukając atrakcyjnej nieruchomości pod wynajem, na wakacje czy emeryturę, rzeczą naturalną jest zwrócenie się w stronę najtańszych ofert, często przeznaczonych do remontu. Radość ze znalezienia wygodnego, przystępnego cenowo lokum nie powinna jednak uśpić naszej czujności, bo czeka na nas kilka pułapek. Dlaczego domy wymagające rewitalizacji cieszą się tak dużym powodzeniem i na co zwrócić uwagę przed sfinalizowaniem transakcji oraz odebraniem kluczy?

 

Dom do remontu w Hiszpanii - sposób na wypoczynek i zarobek

Nieruchomości w Hiszpanii wciąż wzbudzają duże zainteresowanie. Pomimo upływu siedmiu lat od dużego kryzysu gospodarczego, kraj ten wciąż obfituje w tanie – i szybko nabierające wartości – domy i apartamenty, dostępne wręcz na wyciągnięcie ręki. Hiszpania bezustannie kusi inwestorów z innych krajów Europy (zwłaszcza Brytyjczyków) doskonałą pogodą przez większość roku oraz perspektywą wypoczynku na słynnych plażach.

 

Hiszpański rynek nieruchomości zainteresował również inwestorów, szukających w nim szans na wysoki i stosunkowo szybki zarobek. Powód? Systematyczny wzrost cen domów i mieszkań, utrzymujący się na stałym rokrocznym poziomie 3-7%. Wielu z nich zaczęło zajmować się wynajmem – sezonowym lub całorocznym – generującym spore zyski ze względu na duże zainteresowanie turystów. Hiszpania wciąż zmaga się ze zbyt małą ilością hoteli, obłożonych na kilka tygodni lub miesięcy w przód. Uwaga podróżujących nie bez powodu zwróciła się więc w stronę prywatnych wynajmujących.

 

Flipping i rehabbing, czyli wyremontuj i zarabiaj

Flipping, czyli wyszukiwanie okazji cenowych i szybka odsprzedaż domu po wyższej cenie należy do grona najpopularniejszych sposobów inwestowania na rynku nieruchomości – także w naszym kraju. Podobnie dużym zainteresowaniem cieszy się rehabbing, w którym szukamy tanich mieszkań w celu ich wyremontowania i podniesienia wartości. I ten temat interesuje nas dziś najbardziej.

 

Należy w tym miejscu podkreślić, że taka forma zarobku stwarza pewne ryzyko, narażające nas na straty. Przykład? Zbyt pochopna analiza stanu technicznego. Przykładowo, rysa na suficie, oceniona przez niedoświadczonego inwestora jako robota wymagająca jedynie zatynkowania, w toku prac może okazać się poważniejszym pęknięciem w betonowym stropie, a jego naprawa – bardzo kosztowna. Ocena stanu technicznego budynku przez specjalistów stanowi absolutną podstawę do tego, by nasza inwestycja przyniosła zyski.

 

Prace remontowe w domu jednorodzinnym
Przed inwestycją w nieruchomość wymagającą remontu, skonsultuj się ze specjalistami

 

Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na ważne elementy konstrukcyjne, takie jak dach i strop, stan elewacji oraz instalacji elektrycznej, grzewczej i wodnej. Willa nad hiszpańskim morzem dostępna za ułamek swej wartości ze względu na bardzo zły stan techniczny niekoniecznie okaże się więc opłacalna.

 

Mieszkania do remontu w Hiszpanii – wady i zalety

Zalet inwestycji w mieszkania do remontu w Hiszpanii nie brakuje. W dużym skrócie, do największych plusów takiego rozwiązania należy:

  • zakup po cenie dużo niższej niż cena rynkowa;
  • duże szanse na znalezienie domu w pożądanej lokalizacji, np. blisko morza;
  • możliwość wykończenia domu według własnych preferencji lub tak, by był jak najbardziej atrakcyjny pod wynajem;
  • wzrost wartości nieruchomości po remoncie – często bardzo wysoka stopa zwrotu;
  • stale rosnące zainteresowanie turystów wynajmem wakacyjnym;
  • prawo sprzyjające inwestorom, łatwość uzyskania kredytu hipotecznego i brak skomplikowanych procedur formalnych;
  • możliwość negocjacji;
  • niskie koszty podstawowych robót rewitalizacyjnych.

Biorąc pod uwagę usytuowanie Hiszpanii i ceny tamtejszych nieruchomości, jest to wciąż bardzo dobre miejsce pod inwestycję. Dla wielu klientów wyszukiwanie perełek przeznaczonych do remontu stało się sposobem na ulokowanie kapitału oraz pasją, pozwalającą czerpać duże i stabilne zyski finansowe.

 

Młode małżeństwo planujące remont domu
Zakup domu do remontu to szansa na dodatkowy zarobek - pod warunkiem, że rozsądnie podejdziesz do inwestycji

 

Wady? Też istnieją. Kupno domu do remontu zwiększa nasze ryzyko inwestycyjne. Znacznemu wydłużeniu ulec może na przykład czas potrzebny na przeprowadzenie niezbędnych modernizacji i oddanie go do użytku. W niektórych przypadkach rewitalizacja może okazać się kompletnie nieopłacalna lub nawet niemożliwa, co przy złej ocenie stanu przed zakupem postawi nas przed perspektywą poniesienia dużych strat. W takiej sytuacji jedyną szansą może być wyburzenie domu i postawienie nowego lub sprzedaż działki. Problemów tych możemy uniknąć, korzystając z usług renomowanych agencji nieruchomości, doskonale znających hiszpański rynek i współpracujących ze specjalistami ds. budownictwa.

 

Dom do remontu w Hiszpanii - jak kupić?

Najprostszym i zdecydowanie najbezpieczniejszym sposobem pozostaje skorzystanie z usług agencji nieruchomości, poszukujących atrakcyjnych okazji dla swoich klientów. Ważne jest, by nasz pośrednik posiadał bogate doświadczenie i wiedzę na temat prawa oraz rynku hiszpańskiego.

 

Ciekawą opcję stanowi zakup nieruchomości z licytacji bankowych w Hiszpanii. Takie rozwiązanie kusi przede wszystkim bardzo atrakcyjną ceną, o wiele niższą niż rynkowa. W takim wypadku należy zwrócić szczególną uwagę na zadłużenia poprzedniego właściciela. Należy jednak unikać domów o skomplikowanej sytuacji prawnej. Nie brakuje bowiem domów obciążonych długami, których spłacenie – w przypadku zakupu – należy do naszych obowiązków. Wizyta w sądzie i uzyskanie akt nieruchomości będzie więc w przypadku licytacji koniecznością.

 

Nieruchomość do remontu w Hiszpanii? Z agencją to proste!

Zasięgnięcie opinii u specjalistów przed podjęciem decyzji o zakupie, to absolutna podstawa. Jeśli więc przyciągnęły cię niezliczone zalety słonecznej Hiszpanii i domów, przeznaczonych do remontu po wyjątkowo niskich cenach – skontaktuj się z nami! Agenci nieruchomości z tripinvest, od lat pozwalający znaleźć wymarzone domy swoim klientom, odpowiedzą na wszystkie twoje pytania i przeprowadzą cię przez cały proces bez przeszkód. Od poznania twoich oczekiwań, przez znalezienie idealnego domu, pomoc w uzyskaniu kredytu hipotecznego, aż po oddanie kluczy. Zapraszamy do współpracy!

 

Tagi:

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
facebook profile instagram contact us