Apartament czy mieszkanie w Hiszpanii – najważniejsze różnice

Tylko z pozoru mieszkanie i apartament to dwa określenia na ten sam typ nieruchomości. Różnice jednak istnieją i związane są bardziej z prestiżem samego lokum oraz funkcją jaką pełnią. Apartamenty bardzo często są oddawane pod najem i kojarzą się z okresem wakacyjnym. Mieszkania to raczej pobyt stały, dla osób zdeklarowanych na zapuszczenie korzeni w Hiszpanii.

Apartament czy mieszkanie?
Wybór odpowiedniego typu nieruchomości nie należy do najłatwiejszych decyzji, dlatego dobrze jest mieć zaufanego agenta nieruchomości, który doradzi i rozwieje wszelkie wątpliwości

Mieszkania


Różne metraże, ilość pokoi, nowe czy stare budownictwo, lokalizacja – to najważniejsze punkty, które Nas interesują przy wyborze mieszkania. W zależności od liczby sypialni i części wspólnych mieszkania możemy je podzielić na 1 BHK, 2 BHK i tak dalej. Termin BHK oznacza sypialnię-przedpokój-kuchnię (bedroom-hall-kitchen).

 

W samej Hiszpanii 2/3 obywateli mieszka właśnie w mieszkaniach. Wynika to bezpośrednio z dużych migracji z prowincji do miast, gdzie łatwiej o pracę, wysoki standard życia oraz niezbędne usługi. Mieszkania zdecydowanie bardziej przeznaczone są dla osób, które decydują się na stałe zamieszkać w Hiszpanii – są dużo tańsze od apartamentów, chociaż znajdują się w mniej dogodnych i prestiżowych dzielnicach. 

Mieszkania na sprzedaż Costa Blanca - sprawdź naszą ofertę!

 

 

 

Apartament

Apartament jest jednym z najbardziej pożądanych rodzajów nieruchomości wśród nabywców poszukujących lokum w Hiszpanii. Oczywiście największą popularnością cieszą się nieruchomości nad morzem, są one budowane często w formie wakacyjnych osiedli. Oferują one wspólne dla wszystkich mieszkańców obiekty, takie jak baseny, korty tenisowe, pola golfowe. Dużym atutem jest tutaj możliwość wynajmu takiego lokum poza sezonem wakacyjnym. Jest też dużo tańszy i łatwiejszy w zarządzaniu oraz urządzaniu przestrzeni.

 

Czym wyróżnia się w takim razie apartament od mieszkania? Na pewno do najważniejszych jego cech należy powierzchnia, której minimalny wymiar to 100 metrów kwadratowych, a wysokość nie powinna być niższa niż 3 metry. Równie ceniona jest lokalizacja – prestiżowa, z odpowiednią infrastrukturą usługową i drogową. Sama architektura takiej nieruchomości musi stać na najwyższym poziomie – wysokiej jakości materiały, posiada windę, ochronę czy klimatyzację. Apartamentowce powinny oferować również dodatkowe usługi – basen, fitness, tarasy. Widok z okna w takim miejscu dodatkowo możesz podwyższyć cenę takiego lokum.

 

Właśnie dlatego apartamenty w Hiszpanii cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów, którzy szukają takiego lokum typowo pod wynajem wakacyjno-turystyczny. Nie sposób się temu dziwić – ceny są bardzo atrakcyjne, można przebierać w ofertach, wybierać najbardziej urokliwe lokacje.

Apartamenty na sprzedaż Costa Blanca - sprawdź naszą ofertę!

 

Tagi:

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
facebook profile instagram contact us