Nieruchomości na Costa Blanca dla seniora – najlepsze miejsca na inwestycję

Czy istnieje coś lepszego od zasłużonego odpoczynku po przejściu na emeryturę? Tak! Spędzenie tego czasu w najlepszych warunkach zdrowotnych, wśród pięknych widoków, w otoczeniu najznakomitszych światowych plaż. Jak i gdzie najlepiej tego dokonać? Wystarczy przyjechać na Costa Blanca! Wybrzeże oferuje seniorom wspaniałe miejsca do czasowego odpoczynku i świetne nieruchomości do zamieszkania na stałe. Dowiedz się, czemu warto przeprowadzić się na Costa Blanca i co region ten oferuje osobom starszym.

 

Białe Wybrzeże - najlepsze nieruchomości dla seniorów

Przejście na emeryturę wiąże się z wieloma udogodnieniami. W końcu mamy czas na dłuższy odpoczynek. Możemy oddać się pasjom, uprawianiu sportu czy błogiemu lenistwu – zawsze wtedy, gdy mamy na to ochotę. Czas po zakończeniu aktywności zawodowej, warto wykorzystać także na obcowanie z naturą. Czyste plaże otulone słońcem, spokój i wiele ciekawych miejsc – to wszystko oferuje seniorom Costa Blanca. Białe Wybrzeże, swoją drugą nazwę zawdzięcza białym plażom, kwitnącym kwiatom migdałowca i bielonym domkom. Costa Blanca gwarantuje atrakcyjne ceny nieruchomości w każdym standardzie. Przekonaj się, dlaczego hiszpańskie wybrzeże to wymarzone miejsce do życia na emeryturze.

 • Wspaniałe warunki klimatyczne

Łagodny klimat sprzyjający spędzaniu czasu na świeżym powietrzu to niewątpliwie jedna z największych zalet Costa Blanca. Średnia roczna temperatura osiągająca ok. 17oC pozwala na aktywny wypoczynek i piesze lub rowerowe wycieczki od stycznia aż do grudnia. Temperatura wody w najcieplejszych miesiącach osiąga tu nawet 27oC. To świetne warunki do morskich kąpieli w otoczeniu białego piasku i zapierających dech w piersiach widoków. Skąpany w słońcu region zapewnia odpowiednią dawkę witaminy D, tak ważną dla zachowania prawidłowej odporności organizmu. Costa Blanca to według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) jedno z najzdrowszych miejsc na ziemi.

 • Najlepsze światowe plaże i ciepła woda

Utrzymywane w znakomitej kondycji plaże z białym piaskiem i lazurową wodą odznaczane są Błękitnymi Flagami. Stoją one wyłącznie w tych miejscach, gdzie dba się o czystość i wysoką klasę przestrzeni. Popołudniowemu relaksowi na plaży sprzyja nadmorski klimat i spokojna atmosfera. Co ważne wybrzeże otoczone jest promieniami słonecznymi przez ok. 320 dni w roku. Rozciągające się na długości 200 kilometrów plaże, to nie tylko miejsca do leżakowania, ale także znakomita baza do uprawiania aktywności fizycznej (o tym poniżej). A tym, którym znudzi się plażowanie, urokliwe miasteczka oferują spacery po promenadach i bogatą ofertę gastronomiczną. Można tam skosztować lokalnych specjałów lub tradycyjnych dań kuchni hiszpańskiej. Niemal każda restauracja posiada też w swojej ofercie zestaw win od miejscowych producentów i choćby krótką listę typowo hiszpańskich deserów.

 

Seniorzy z wnuczką spacerujący po plaży
Spacery po plaży z bliskimi, malownicze zachody słońca i wspaniała pogoda - to może być twoja codzienność na Costa Blanca!

 

 • Znakomicie zorganizowana opieka medyczna

Podobnie jak hiszpańskie plaże, także tutejsza służba zdrowia jest oceniana jako jedna z najlepszych na świecie. Świetnie zorganizowana, gwarantuje dostęp do wysokiej klasy sprzętu medycznego i dobrze wykształconego personelu. W całym kraju mieści się aż 800 szpitali i blisko 3000 punktów medycznych zwanych jako Centro de Salud. W każdym hiszpańskim mieście znajduje się urgencias. Miejsca przypominające polskie pogotowia ratunkowe, zapewniają fachową opiekę przez całą dobę. W mniejszych miejscowościach i na wsiach funkcjonują przychodnie z lekarzami pierwszego kontaktu. Wizyta u doktora rodzinnego nie wymaga wcześniejszego zapisu.

 

WAŻNE! Hiszpańscy medycy nie są zobowiązani do znajomości języka angielskiego. Warto więc znać podstawowe pojęcia, które umożliwią sprawną komunikację w nagłej sytuacji. Można też poprosić kogoś znającego język o pomoc i towarzystwo podczas wizyty u lekarza.

 

Bezpłatna opieka medyczna należy się w Hiszpanii między innymi zarejestrowanym emerytom i rencistom. Status ten uprawnia do otrzymania numeru N.I.E., niezbędnego do uzyskania tymczasowej karty zdrowotnej. Chcąc skorzystać z publicznych usług lekarskich, należy po zameldowaniu ubiegać się o osobistą kartę SIP (Sistema de Informacion Poblacional). Do czasu meldunku można korzystać z ważnej europejskiej karty EKUZ.

 • Niskie koszty życia

Wydawać by się mogło, że życie w malowniczym regionie jest bardzo drogie. Nic bardziej mylnego! Według serwisu numbeo, koszty życia na Białym Wybrzeżu niższe są od tych w najbardziej popularnych hiszpańskich miastach. Tu za podstawowe produkty potrzebne do codziennego funkcjonowania zapłacimy podobnie jak w Polsce. Mleko, chleb, cebulę czy ryż kupimy już za niecałe 1 euro. Średniej klasy wino 0,5 l można kupić za ok. 2 euro, a butelkę wody 1,5 l za ok. 0,5 euro.

 

Warto podkreślić, że w Hiszpanii można jeść mniejsze posiłki, ale stworzone z produktów bardzo dobrych jakościowo. Ogólnodostępna tu oliwa z oliwek, czy wartościowe ryby można spożywać codziennie z ogromną korzyścią dla zdrowia. Odżywcza dieta śródziemnomorska zalecana jest osobom w każdym wieku – w tym także seniorom. 

 

Niedrogie są tu także podróże. Bilet w jedną stronę transporcie lokalnym to wydatek ok. 1,45 euro. Podobnie zapłacimy za 1 km przejazdu taksówką w normalnej taryfie. Nieco taniej kupimy litr benzyny – ok. 1,3 euro. Atrakcyjne są także ceny ubrań i kosmetyków. Tu ceny też są również porównywalne do polskich. Za parę markowych butów sportowych zapłacić trzeba ok. 70 euro, a letnią sukienkę w sieciówce kupimy już za ok. 20 euro.

 

Samo utrzymanie nieruchomości w tej części Hiszpanii zależy od standardu, lokalizacji i dodatkowych udogodnień. Do miesięcznych opłat należy zaliczyć przede wszystkim należności za media i czynsz.

 • Udogodnienia dla seniorów

Costa Blanca to miejsce, do którego seniorzy chętnie podróżują poza szczytem letniego sezonu. Od września do czerwca można spotkać tu wiele wycieczek i indywidualnych podróżników. Dlatego też wybrzeże przystosowane jest nie tylko do osób starszych, ale także niepełnosprawnych. Wyposażone w liczne punkty sanitarne i pierwszej pomocy, gwarantuje opiekę podczas plażowania, czy uprawiania sportów. Niektóre plaże posiadają place rekreacyjne dla seniorów ze sprzętem do ćwiczeń.

 

Wiele miejsc oferuje specjalne udogodnienia dla chorych. Niepełnosprawni mogą wypożyczyć wózki elektryczne z koszami na zakupy oraz specjalne pojazdy do morskich kąpieli. A po wizycie na plaży można czasami skorzystać z ogólnego prysznica. Liczne parkingi w pobliżu plaż gwarantują komfortowe parkowanie.

 

Wózek elektryczny dla seniorów
Liczne udogodnienia dla seniorów sprawiają, że Costa Blanca to doskonałe miejsce do zamieszkania na emeryturze

 

 • Świetne miejsce do uprawiania sportów

Aktywność fizyczna na emeryturze to bardzo ważna kwestia. Niezależnie od wieku, warto się ruszać. Wystarczy krótki spacer na świeżym powietrzu, by odpowiednio dotlenić organizm i zaczerpnąć świeżego powietrza. Wspaniałe plaże zachęcają do codziennych przechadzek, a trasy rowerowe zapraszają do zwiedzania wybrzeża na dwóch kołach. 

 

Seniorzy mogą spróbować też sportów wodnych. Nie trzeba posiadać specjalistycznego sprzętu, by rozpocząć przygodę z nurkowaniem czy kajakarstwem. Wiele wypożyczalni oferuje sprzęt wysokiej klasy i lekcje u doświadczonych instruktorów.

 

Seniorom ceniącym spokojną aktywność, do gustu przypadną z pewnością licznie rozmieszczone tu pola golfowe. Tej grze sprzyja z pewnością całoroczna pogoda i łagodny, morski klimat. Charakterystyczne dla Costa Blanca warunki pogodowe pozwalają na całoroczne uprawianie sportów na świeżym powietrzu. Jedną z największych obecnie korzyści przebywania poza budynkami jest możliwość dotlenienia organizmu i zmniejszenie ryzyka kontaktów w zamkniętych pomieszczeniach.

 

Nieruchomość dla seniora na Costa Blanca - gdzie zainwestować?

Costa Blanca to dla wielu spełnienie marzeń. Piaszczyste plaże, urokliwe miasteczka i wspaniała pogoda, to tylko niewiele spośród licznych zalet tej części Hiszpanii. Wiele nadmorskich miasteczek zachęca seniorów do pobytu na stałe lub czasowo. Rynek nieruchomości jest tu naprawdę bardzo bogaty. Znajdziemy na nim zarówno luksusową willę z ogrodem i basenem, jak i mały, urokliwy dom na prowincji. Decydując się na zakup nieruchomości dla seniora, warto poznać te miejscowości, które są im szczególnie przyjazne.

 

1. Benidorm

Benidorm to jedna z tych miejscowości, która mocno zaangażowana jest w rozwój udogodnień dla seniorów. Nadmorski kurort od wielu lat zachęca osoby starsze do pobytu i osiedlenia się w tej części Hiszpanii. Miasto wręcz słynie ze stosowania rozwiązań ułatwiających funkcjonowanie osobom starszym.

 

Plaże będące wizytówką tego miasta, oferują specjalne wózki umożliwiające poruszanie się osobom z dysfunkcjami ruchu. Pojazdy wyposażone w koszyki, ułatwiają robienie zakupów. Te przeznaczone do długotrwałego kontaktu z wodą, dają możliwość morskich kąpieli. Plaże często wyposażone są w sportowe strefy z urządzeniami do ćwiczeń. Jedna z nich – Levante, została wpisana na listę dziesięciu najpiękniejszych plaż na świecie!

 

Kurort otoczony jest górami, więc klimat jest tu bardzo sprzyjający. Góry stanowią naturalną zaporę dla chłodnego powietrza z północy. Chronią przed zimnem i gwarantują piękne widoki. W zimie średnia temperatura wynosi 10oC. Spacery lub lekką aktywność fizyczną można wykonywać tu przez cały rok.

 

Widok z lotu ptaka na Benidorm
Widok z lotu ptaka na nowoczesną panoramę Benidormu

 

W Benidorm znajduje się także klub golfowy. Wyposażony w 2 pola, baseny, obiekty sportowe i restauracje, oferuje świetny widok na zatokę i zielony sosnowy las. To idealne miejsce do popołudniowego odpoczynku i przyjemnej regeneracji.

 

Miłośników historii zachwyci z pewnością Terra Mitica, czyli lokalny park rozrywki z kopiami starożytnych budowli. Na niesamowite widowisko historyczne z udziałem publiczności zaprasza natomiast Cena-Espectáculo Desafío Medieval. Kolację połączoną ze spektaklem oferuje Benidorm Palace. Na uwagę zasługuje też Stare Miasto z Kościołem św. Jakuba, starówką i uroczymi alejkami, w których kryją się restauracje, bary i sklepy.

 

Podstawową opiekę medyczną gwarantują przychodnie zdrowia. Może do nich zgłosić się każdy, kto posiada numer N.I.E. oraz kartę SIP. W Benidorm znajduje się też kilka prywatnych placówek. To między innymi szpital kliniczny z różnymi oddziałami specjalistycznymi – m.in. reumatologią, rehabilitacją, fizjoterapią, chirurgią ortopedyczną, neurologią, okulistyką, onkologią medyczną, psychologią i psychiatrią.

 

W mieście funkcjonuje także hotel opiekuńczy, który przyjmuje gości zarówno na stałe, jak i czasowo. Oferuje zabiegi zdrowotne dla osób starszych. W ich ramach można skorzystać między innymi z fizjoterapii, hydroterapii, psychologii czy terapii zajęciowej. Pracują tu lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, psycholodzy, pracownicy socjalni i terapeuci zajęciowi.

 

Nieruchomości w tej części Hiszpanii nie należą do najdroższych, choć ich cena jest bardzo uzależniona od lokalizacji. Zgodnie z danymi z serwisu idealista średnio za 1 m2 zapłacimy tu ok. 2083 euro (dane z grudnia 2020). Co ciekawe, w ścisłym centrum taką powierzchnię można nabyć już za ok. 1585 euro. Przytulne mieszkanie dla starszej osoby można nabyć tu już od ok. 90 tys. euro. W okolicach plaż trzeba liczyć się z nieco wyższymi kosztami. Tu m2 powierzchni użytkowej kosztuje od 2 000 euro do 3000 euro. Podobnie ceny kształtują się w samym porcie.

 

Sprawdź oferty nieruchomości w Benidormie

 

2. Altea

Altea to idealne miejsce dla osób, które cenią sobie spokój i typową śródziemnomorską scenerię. Miasto położone zaledwie 10 km od Benidormu, 43 km od Denii i 55 km od Alicante, to prawdziwa oaza spokoju. Niska, typowa dla tego miasta zabudowa spodoba się z pewnością miłośnikom tradycyjnej architektury. Bielone fronty domów, wąskie urokliwe uliczki i nastrojowe plaże to charakterystyczne elementy tego miasteczka. Miejsce doskonałe dla romantyków oraz osób poszukujących idealnego miejsca do relaksu na emeryturze.

 

Tradycję hiszpańską można odkryć tu przede wszystkim na Starym Mieście. Górująca nad miastem niebiesko-biała kopuła kościoła Virgen del Consuelo to jego najbardziej rozpoznawalny symbol. Jej mieniące się w słońcu ceramiczne elementy i zdobienia, widoczne są z daleka. Na pobliskim placu kościelnym zasmakujemy lokalnego jedzenia. W lecie kupimy rękodzieło miejscowych artystów lub posłuchamy dobrej muzyki podczas koncertu.

 

Raz w tygodniu organizowane są tu lokalne ryneczki. Jeden oferuje świeże owoce, warzywa, ryby, kwiaty i regionalne specjały. Drugi – ubrania, biżuterię i ręcznie robione ozdoby.

 

Port w Altea
Port w Altea

 

Odpowiedni relaks i odpoczynek odnajdziemy niewątpliwie na plaży. Spokojne, krystalicznie czyste wody i całoroczna słoneczna pogoda zachęcają do uprawiania sportów, także tych wodnych. Plaże w Altea posiadają liczne udogodnienia dla mieszkańców i turystów. Altea połączona jest z pobliskimi miasteczkami koleją. Stąd szybko przemieścimy się do położonego nieopodal Benidormu, Alicante czy Denii.

 

Rynek nieruchomości w Altei proponuje zarówno luksusowe wille z widokiem na morze, stylowe apartamenty, jak i domy szeregowe czy penthouse’y. Ceny uzależnione są przede wszystkim od odległości od morza i standardu. Ceny apartamentów utrzymanych w zwykłym standardzie zaczynają się już od ok. 140 tys. euro. Mniejsze mieszkania tuż przy plaży kosztują w granicach 150 000 euro – 200 000 euro. Za najbardziej luksusowe domy z licznymi udogodnieniami w dzielnicy Altea Hills zgodnie z danymi z serwisu idealista, trzeba zapłacić średnio 2 228 euro/m2.

 

Sprawdź oferty nieruchomości w Altea

 

3. Alicante

Alicante to najbardziej znana i najchętniej odwiedzana miejscowość wybrzeża Costa Blanca. Historyczne portowe miasto połączone jest koleją z Madrytem i Murcją. Panuje tu spokojna atmosfera i znakomite warunki do poprawy stanu zdrowia. Szczególny mikroklimat uwarunkowany bliskością morza i solnych lagun sprawia, że miejsce jest idealne dla osób zmagających się z chorobami górnych dróg oddechowych oraz dolegliwościami kardiologicznymi.

 

Co sprawia, że Alicante chętnie wybierane jest jako miejsce hiszpańskiej przeprowadzki? Przede wszystkim wspaniałe plaże zapewniające świetne warunki do relaksu i odpoczynku. Dostępne przez cały rok, skąpane w słonecznych promieniach, pozwalają odetchnąć od codziennych spraw. Rynek nieruchomości w Alicante obfituje w interesujące lokale. Odnajdziemy tu atrakcyjne mieszkania w centrum miasta, tanie posiadłości na prowincji, a także luksusowe apartamenty z widokiem na morze.

 

Z Alicante można szybko i komfortowo przedostać się także do pobliskich miejscowości, które gwarantują ciekawe atrakcje turystyczne. Wybierając się do Guadalest, poznamy mauretański zamek ukrywający się wśród gór. W Elche przespacerujemy się wśród tropikalnej roślinności. Można wybrać także rejs na Tabarcę – maleńką wyspę, którą zwiedza się wyłącznie pieszo.

 

Plaża w Alicante i widok na miasto
Skąpane w słońcu plaże Alicante tłumnie przyciągają turystów

 

Alicante oferuje dobrze zorganizowane placówki medyczne. Znajduje się tu między innymi państwowy Szpital Akademicki i Szpital Uniwersytecki San Juan. Oba ośrodki gwarantują podstawową i specjalistyczną opiekę zdrowotną z dobrze wykształconym personelem.

 

Świetne warunki klimatyczne, piękne widoki, dobrze rozbudowana infrastruktura miejska i połączenia lotnicze łączące Polskę z Hiszpanią w zaledwie 3 godziny, to zdecydowane przewagi tej miejscowości. Jak wynika z rankingu Expat CityRanking 2020 opublikowanego przez InterNations, Alicante to zaraz po Walencji, jedno z najlepszych światowych miast. Zostało ono określone przez ankietowanych jako to, w którym:

 • można zamieszkać na stałe – 81% badanych wykazuje zadowolenie ze swojej sytuacji finansowej,
 • czują się jak w domu – 83% odpowiedzi pozytywnych,
 • łatwo nawiązać nowe znajomości – 68% zgadza się z tym stwierdzeniem,
 • występuje zadowolenie z życia towarzyskiego – 77% odpowiedzi,
 • komunikacja z mieszkańcami nie stanowi problemu, nawet w przypadku braku znajomości języka – 60% potwierdza.

Co ciekawe, ponad połowa ankietowanych zadeklarowała chęć spędzenia reszty życia w Alicante. Być może wpływ na takie decyzje ma także dostępność nieruchomości. Aż 79% badanych twierdzi, że w mieście łatwo jest znaleźć mieszkanie. Ceny nieruchomości w Alicante nie należą do najbardziej wygórowanych. Średnio za metr kwadratowy powierzchni zapłacimy tu ok. 1500 euro. Najdroższe posiadłości odnaleźć można w centrum (ok. 1930 euro/m2) i w okolicach Playa de San Juan-El Cabo (ok. 2074 euro/m2).

 

Niezwykle atrakcyjne ceny zachęcają też do kupna nieruchomości typowo sielankowych, oddalonych od ścisłego centrum i portu. Prowincja Alicante oferuje zarówno luksusowe wille, jak i przystępne cenowo domy. Koszt nieruchomości w sielankowym otoczeniu uwarunkowany jest między innymi od standardu, wielkości działki, powierzchni użytkowej i dodatkowych udogodnień takich jak basen, klimatyzacja, garaż czy taras.

 

Sprawdź oferty nieruchomości w Alicante

 

4. Calpe

Calpe to urocze miasteczko leżące pomiędzy Alteą a Morairą. Miasto z ogromną skałą Peñón de Ifach, która określana jest przez wielu jako „Mały Gibraltar”, kryje w sobie wiele ciekawych punktów wartych odwiedzenia. Wycieczka na sam szczyt wapiennego kolosa to ogromne przeżycie dla niejednego turysty. Wydrążony w skale tunel pozwala na zwiedzanie bez większych problemów także dzieciom i osobom starszym. Co ciekawe cały obszar Peñón de Ifach to tak naprawdę ogromny rezerwat przyrody skrywający najbardziej oryginalne okazy fauny i flory. To tu można poczuć prawdziwy zapach szałwii, rozmarynu czy tymianku oraz zobaczyć wiele ciekawych zwierzęcych okazów.

 

Calpe - widok na miasto i skałę Penon de Ifach
Widok na Peñón de Ifach - znak rozpoznawczy Calpe

 

Calpe zadowoli nawet najbardziej wybrednych plażowiczów. Posiada kilkanaście małych, klimatycznych plaż i zatoczek dostarczających odpowiednią ilość słońca przez 320 dni w roku. Nieco bardziej aktywnym seniorom miasteczko oferuje aż trzy porty sportowe. Można zasmakować tu niemal każdej wodnej aktywności od nart wodnych, żeglowania i nurkowania, po ekstremalny wind- i kitesurfing.

 

Calpe z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy lubią spokojne zwiedzanie ciekawych zabytków. Niewielkich rozmiarów miasteczko posiada wiele ciekawych miejsc wartych obejrzenia, w tym Muzeum Historii i Archeologii (posiadające kolekcje z epoki brązu!) i Galerię Sztuki Współczesnej. Nie sposób pominąć niezwykle malowniczego, położonego na wzgórzu Starego Miasta. Calpe z lotu ptaka można podziwiać z punktu widokowego Monte Toix znajdującego się na górze Morro de Toix.

 

W Calpe mieszka się zazwyczaj w domach, mieszkaniach i apartamentach. Średnio za metr kwadratowy powierzchni w grudniu 2020 trzeba było zapłacić tu ok. 2 144 euro. Tańsze nieruchomości odnajdziemy w dzielnicach Calpe Pueblo (1 652 euro/m2), Gargasindi (1 872 euro/m2), Maryvilla (1 953 euro/m2) i Oltamar-Cucarres (1 986 euro/m2). Najdroższe posiadłości mieszczą się w okolicach Playa Arenal-Bol. Tu cena za taką samą powierzchnię oscyluje w granicach 3 068 euro.

 

Sprawdź oferty nieruchomości w Calpe

 

5. Denia

Denia to miasto położone w środkowej części Costa Blanca. Miejscowość z typowo śródziemnomorskim klimatem oferuje aż 15 kilometrów cudownych, piaszczystych plaż i znakomite trasy rowerowe. Położone niedaleko od Alicante, Benidormu, Calpe czy Benissy, stanowi znakomite miejsce do odpoczynku na emeryturze. Lokalny port umożliwia komfortowe przemieszczanie się. Promy wypływające z Denii transportują podróżnych między innymi na Majorkę i Ibizę.

 

Lokalny port w Denii
Lokalny port to doskonała baza wypadowa morskich wycieczek na pobliskie wyspy 

 

Skąpane w słońcu miasteczko zapewnia podstawowe usługi i punkty handlowe umożliwiające zrobienie wszystkich zakupów w jednym miejscu. Organizowane 2 razy w tygodniu targi, dostarczają mieszkańcom świeżych warzyw i owoców, a turystom – pamiątek i ubrań. Bliskość ośrodków zdrowia to także wielki atut tego miasta.

 

Największą atrakcję stanowi tu Rezerwat Przyrody Macizo del Montgó. Można podziwiać tu nie tylko bogactwo flory i fauny, ale także ciekawe znaleziska archeologiczne i wspaniałe widoki. Latem w Denii odbywają się regaty żeglarskie, które przyciągają miłośników tego sportu z całego świata. Rokrocznie organizowane jest tu słynne święto byków, czyli Bous a la Mar. W Denii znajdują się także sprzyjające wysiłkowi fizycznemu liczne szkółki i korty tenisowe.

 

Denia oferuje naprawdę niski koszty życia i utrzymania. Ceny za podstawowe produkty spożywcze nie są wygórowane, podobnie jak posiłki w restauracjach. Litr mleka, czy bochenek chleba kupimy tu już za ok. 0,6 euro. Warzywa i owoce są bardzo tanie, co sprzyja z pewnością utrzymaniu zdrowej, zbilansowanej diety. Podobnie przedstawiają się ceny mięsa i serów. W porównaniu z innymi miasteczkami na Costa Blanca tańszy jest tu także transport publiczny, opłaty za media i rozrywki.

 

Rynek nieruchomości w Denii oferuje różnorodne oferty. Decydując się na zakup posiadłości w tym rejonie, trzeba liczyć się ze średnim wydatkiem ok. 1 958 euro/m2. Najtańsze nieruchomości odnajdziemy w samym centrum miasta (ok. 1 580 euro/m2) i w dzielnicy Saladar – 1 495 euro/m2. Najdroższe posiadłości o wysokim standardzie znajdziemy w Les Rotes. Tu cena za metr powierzchni użytkowej to wydatek rzędu min. 2 406 euro. Jesteś zainteresowany ofertami nieruchomości w Denii? W naszym serwisie możesz znaleźć luksusowy apartament, idealny dla małżeństwa na emeryturze, położony w malowniczej okolicy już za ok. 119 5000 euro. Wśród naszych ofert nieruchomości w Denii znajduje się również słoneczna willa w urokliwym Monte Pedreguer o powierzchni użytkowej 103 m2 i przestronnej działce już za 225 tys. euro.

 

Sprawdź oferty nieruchomości w Denii

 

6. Torrevieja

Torrevieja to kolejne miasto wybrzeża Costa Blanca, które znalazło się na liście najzdrowszych miejsc na świecie. Wspaniały klimat, dobra pogoda, wysokiej klasy plaże i piękne widoki ze skalistymi zatoczkami w tle, to niewątpliwie największe zalety tego miejsca. Lokalna promenada to nie tylko znakomite miejsce do codziennych spacerów, ale także świetna baza gastronomiczna. Usytuowane tu liczne restauracje i knajpy, serwują kuchnię śródziemnomorską i lokalne smakołyki.

 

Odpoczynek po intensywnym dniu gwarantuje Water Mill Park. Lokalny park z nietypowym systemem wydm i oryginalną roślinnością posiada wiele miejsc do odpoczynku. Liczne ławeczki umożliwiają pełen relaks w otoczeniu przyrody.

 

Opiekę medyczną zapewnia miejscowy szpital, w którym pracują też Polacy. W budynku przystosowanym do wszelkich standardów, wysokiej klasy usługi, zapewnia najlepszy sprzęt medyczny i nowoczesna aparatura.

 

Torrevieja - panorama miasta, widok na morze
Torrevieja ma do zaoferowania piękne plaże, wspaniałe lokale gastronomiczne, atrakcje dla osób w każdym wieku i wiele więcej

 

Doskonałą jakość plaż i wody potwierdza Błękitna Flaga – oznaczenie przyznawane najczystszym plażom na świecie. W Torrevieja znajduje się naturalny park Laguna Rosa, w którym znajduje się... różowe jezioro z prozdrowotnym błotem. Liczne składniki mineralne znajdujące się w brązowej mazi, wygładzają skórę i wykazują działanie przeciwzapalne. Kąpiele solankowo-błotne zaleca się w reumatyzmie, a także pomocniczo w chorobach układu oddechowego i krążeniowego. Poprawiają krążenie krwi i usuwają z organizmu liczne toksyny.

 

Za kupnem nieruchomości w Torrevieja przemawiają niskie koszty utrzymania i atrakcyjne ceny. Średnia cena za m2 w tym mieście wynosi ok. 1 388 euro. Co ważne na lokalnym rynku nieruchomości można znaleźć nieruchomości dla każdego niezależnie od budżetu - m.in. tańsze studia o małym metrażu, przytulne mieszkanie niedaleko plaży, czy piękne, luksusowe wille z ogrodem i widokiem na morze.

 

Sprawdź oferty nieruchomości w Torrevieja

 

Nieruchomości dla seniorów na Costa Blanca z tripinvest

Marzysz o spędzaniu czasu na emeryturze w wśród pięknych okoliczności przyrody? Uwielbiasz słońce, plaże i niczym nieskrępowaną atmosferę? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą domów i mieszkań na Costa Blanca! Chętnie doradzimy i podpowiemy, która inwestycja będzie dla ciebie najlepsza. Pomożemy znaleźć nieruchomość na miarę twoich możliwości finansowych i przeprowadzimy cię przez proces jej zakupu. Jesteśmy do twojej dyspozycji – odezwij się do nas, wybierając dogodną formę kontaktu. Czekamy na ciebie!

 

Tematy: