Alicante - jedno z najlepszych miasto do życia - ranking 2020 roku

Niedawno ukazał się Expat City Ranking 10 najlepszych na Świecie miast do życia. Aż 5 z nich znajduje się na Półwyspie Iberyjskim. Sprawdź, w jakich kategoriach Alicante uzyskało wysokie wyniki.

 

Statystyki

 

Ranking Expat City prezentuje odpowiedzi ponad 15 000 osób, reprezentujących 173 narodowości oraz zamieszkujących 181 krajów. Ankieta zawierała między innymi pytania o możliwości rozwoju zawodowego, środowisko, koszty życia, a także łatwość nawiązania przyjaźni z mieszkańcami (dane pochodzą z Expat City Ranking 2020).

 

Metodologia badania

W celu identyfikacji najlepszych lub najgorszych miast do życia, respondenci oceniali ponad 25 aspektów życia miejskie oraz poddawali je ocenie w skali 1-7. Pytania dotyczyły zarówno emocjonalnych, subiektywnych odczuć, jak i faktycznych aspektów życia społecznego.

 

Najmocniejsze strony Alicante

Zostało najlepiej ocenione w podkategorii „możliwość zamieszkania na stałe”. 81% respondentów jest zadowolone ze swojej sytuacji finansowej - to o ponad 20% więcej niż wykazuje średnia światowa. 83% osób zadeklarowało, że czuje się tam jak w domu. 68% respondentów potwierdza fakt, że w Alicante łatwo nawiązać nowe znajomości, a 77% jest zadowolone ze swojego życia towarzyskiego w Alicante (średnia globalna 59%).

 

Kultura Alicante została określona jako „łatwa do zaakceptowania i przyzwyczajenia się do niej”. 60% respondentów zgadza się ze stwierdzeniem, komunikacja z mieszkańcami nie stanowi większego problemu, nawet bez znajomości lokalnego języka. 55% osób deklaruje, że planuje spędzić resztę swojego życia w Alicante..

 

Koszty życia na Costa Blanca

79% respondentów uważa, że łatwo znaleźć mieszkanie w Alicante i są zadowoleni z trendów panujących na rynku nieruchomości. 81% mieszkańców jest zadowolona ze swojej sytuacji finansowej, a 29% jest bardzo zadowolona. 87% osób uważa, że ich dochody wystarczająco lub przewyższają ich codzienne koszty życia w Alicante.

 

Tematy: