Bezkonkurencyjność Hiszpanii: Najlepsze Miasta do Życia w 2023 roku wg InterNations

 

InterNations, największa globalna społeczność dla osób mieszkających i pracujących za granicą, właśnie opublikowała swój coroczny ranking miast dla ekspatriantów, raport na temat najlepszych miejsc do życia na świecie w 2023 roku.

Lista obejmowała 49 miast, ocenionych na podstawie tego, jak się czują ekspaci mieszkający i pracujący za granicą w ostatnim roku. Aby stworzyć listę, InterNations przeprowadziło badania wśród ponad 12 000 ekspatriantów na całym świecie, reprezentujących 177 narodowości i mieszkających w 181 krajach lub terytoriach. W raporcie uwzględniono czynniki takie jak jakość życia, łatwość adaptacji, sytuacja finansowa osobista i wiele innych.

 

Wybrzeże słońca rządzi

W tym roku pierwsze miejsce zajęła Malaga w Hiszpanii, co czyni je najlepszym miastem do życia i pracy. Malaga, jedno z najstarszych miast na świecie, położone jest w Andaluzji na Costa del Sol. Ta śródziemnomorska miejscowość słynie z bogatej historii, sceny artystycznej i kultury, przyjemnego klimatu oraz doskonałej kuchni.

Malaga nie tylko zajęła pierwsze miejsce ogólnie, ale również została sklasyfikowana na pierwszym miejscu pod względem przyjazności lokalnej ludności oraz klimatu i pogody. Miasto to również zdobyło pierwsze miejsce w podkategoriach związanych z pracą i czasem wolnym oraz równowagą między pracą a życiem. Ekspaci również chwalili bezpieczeństwo w Maladze, dostępność taniej komunikacji publicznej, liczne możliwości uprawiania sportów rekreacyjnych oraz dobre życie towarzyskie.

malaga panorama miasta 1674815119

Hiszpańskie podium

Hiszpania odniosła sukces w tym roku, zajmując łącznie pięć miejsc w pierwszej dwudziestce. Dwa inne hiszpańskie miasta uplasowały się na miejscach drugim i trzecim: Alicante i Walencja (która zajmowała pierwsze miejsce w ubiegłorocznym rankingu). Według InterNations, Malaga, Alicante i Walencja mają wiele wspólnego - łatwość adaptacji, wysoką jakość życia i silne oceny finansów osobistych. 

Malaga i inne hiszpańskie miasta królujące w tym rankingu to wyraźny sygnał, że w 2023 roku ekspaci stawiają na przyjazne społeczności, doskonałą jakość życia i niezapomniane przygody, a Hiszpania jawi się jako prawdziwe eldorado dla tych, którzy pragną odkrywać świat na nowo.

117773462_xl 1668424561

Pełna lista 20 Najlepszych Miast do Życia na Świecie

 1. Malaga, Hiszpania
 2. Alicante, Hiszpania
 3. Walencja, Hiszpania
 4. Ras Al Khaimah
 5. Abu Dhabi, ZEA
 6. Madryt, Hiszpania
 7. Meksyk, Meksyk
 8. Kuala Lumpur, Malezja
 9. Bangkok, Tajlandia
 10. Maskat, Oman
 11. Dubaj, ZEA
 12. Lizbona, Portugalia
 13. Barcelona, Hiszpania
 14. Amsterdam, Holandia
 15. Nairobi, Kenia
 16. Zurych, Szwajcaria
 17. Ateny, Grecja
 18. Sztokholm, Szwecja
 19. Luksemburg, Luksemburg
 20. Haga, Holandia