Sierpniowy pokaz sztucznych ogni w Altea

Spędzasz początek sierpnia w Altea albo okolicy? Przyjdź i zachwyć się.

 

Co roku od ponad trzydziestu lat w Altea organizowane są pokazy fajerwerków. Castell de l'Olla bo tak się nazywa, stał się jednym z największych wydarzeń pirotechnicznych w Hiszpanii, organizowany jest przez bractwo o tej samej nazwie. Zostało ono docenione wyróżnieniem za zasługi w Turystyce w 1999 roku przyznaną przez Wojewódzką Radę Turystyki Costa Blanca. 

 

Pokaz fajerwerkow 2
Pokaz sztucznych ogni w Altea

 

W tym roku odbędzie się on 10 sierpnia, na dzień przed festiwalem San Lorenzo (11 sierpnia). Początek wydarzenia zaczyna się o godzinie 23:55. Pokaz sztucznych ogni trwa około 20 minut i jest niezwykłym połączeniem świateł i muzyki. Z każdym rokiem dodawane są nowe elementy takie jak taniec, przyciągając i zwiększając liczbę turystów do ponad 50 tysięcy. Jednym z nowych elementów, dzięki którym atrakcyjność tego niezwykłe wydarzenia jest większa, jest możliwość oglądania pokazu z łodzi w zatoce w Altea.

 

Castell de l’Olla jest niezwykłym spektaklem pełnym fantazji i splendoru. Rok do roku zużywane jest ponad 2000 kg prochu. Jeśli masz czas, przyjedź i zachwyć się tym niezwykłym pokazem w ciepłą letnią noc nad brzegiem morza.

 

Tematy: