Costa Blanca - rejsy na Ibizę i Majorkę

Ibiza czy może Majorka? Którą z tych dwóch wspaniałych wysp chciałbyś odwiedzić najpierw? Mieszkasz lub przebywasz na Costa Blanca i zastanawiasz się, jak możesz komfortowo dotrzeć na Majorkę lub Ibizę? Podpowiadamy – statkiem rejsowym! Połączenia z tymi miejscowościami w sezonie wakacyjnym są ogólnie dostępne, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by już dziś zarezerwować bilet i zapewnić sobie niezapomnianą przygodę w pięknych okolicznościach hiszpańskiej przyrody.

 

Nieruchomości Majorka - czy to się opłaca?

Majorka to wciąż od wielu lat jeden z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych spośród wszystkich hiszpańskich regionów. Położona na Morzu Śródziemnym wyspa stanowi jeden z największych ośrodków turystycznych na świecie. Zwana przez wielu rajską wyspą, kryje w sobie piękne widoki, urokliwe miejsca i prawdziwie lazurową wodę. A do tego wiele ciekawych atrakcji turystycznych i gwarantowaną, piękną pogodę przez cały rok. Miejsce to słynie z dobrze rozwiniętego nocnego życia, ogromnej ilości punktów gastronomicznych i rozrywkowych. Chętnie przyjeżdżają tu fani nurkowania, śródziemnomorskiego żeglarstwa i… górskich wycieczek.

 

Z racji swojej ogromnej popularności Majorka niestety nie należy do miejsc, w których zakup nieruchomości jest tani. Bo, mimo że rynek nieruchomości w tej części Hiszpanii jest mocno zróżnicowany, to za eleganckie, dobrze urządzone i wyposażone mieszkania czy domy trzeba sporo zapłacić.

 

Jak wynika z danych przedstawionych przez serwis numbeo.com, w sierpniu 2021 za metr kwadratowy powierzchni mieszkaniowej w centrum słynnego Palma de Mallorca trzeba zapłacić średnio 4071,43 euro. Zdecydowanie mniejszy wydatek poniesiemy, decydując się na zakup mieszkania poza centrum – tu minimum za metr kwadratowy powierzchni to 2585,71 euro.

 

Jednak nie trzeba kupować na Majorce nieruchomości, chcąc zasmakować prawdziwego hiszpańskiego życia. Wystarczy wykupić odpowiednią wejściówkę na rejs, by cieszyć się urokami całej wyspy o każdej porze roku.

 

Plaża na Majorce
Szukasz rozrywki, pięknej pogody i wspaniałych widoków? To wszystko znajdziesz na Majorce!

 

Nieruchomości Ibiza - piękna pogoda i świetna zabawa na wyciągnięcie ręki

Ibiza kusi znakomitą pogodą, więc nie brakuje tu spragnionych słońca turystów. Bo to świeci tu nawet przez 10 godzin dziennie, 300 dni w ciągu roku. Rokrocznie przybywa tu aż 4 miliony odwiedzających z całego świata. Nic dziwnego, bo podobnie jak Majorka, także Ibiza znana jest z wielu stref rozrywki. Wyspa jest uznawana za światową stolicę clubbingu – to właśnie tu zjeżdżają się najlepsi Dj, którzy wprawiają to miejsce w typowo imprezowy klimat.

 

Ibiza podobnie jak i Majorka nie należy do miejsc, w których zakup domu lub mieszkania to standardowy wydatek. Cena za metr kwadratowy powierzchni w centrum sięga nawet 5000 euro. Co zaskakujące na obrzeżach jest taniej, ale tylko w nieznacznym stopniu. Tu m2 kosztuje nawet 4833,33 euro. Za niewielkie 20-metrowe mieszkanie trzeba zapłacić na Ibizie minimum 90 tysięcy euro.

 

Wbrew pozorom chcąc często odwiedzać wyspę, wcale nie trzeba kupować tam nieruchomości – wystarczy bilet na odpowiedni rejs i rozrywka, dobra zabawa i słoneczne plaże Ibizy są na wyciągnięcie ręki!

 

Rejsy na Ibizę i Majorkę z Denii

Zarówno na piękną Majorkę, jak i równie urokliwą Ibizę można dostać się bez większego problemu promem. Takie rozwiązanie proponuje chociażby Denia – miasto położone w malowniczym regionie Costa Blanca. Stąd na Majorkę dotrzemy statkiem w 5 godzin, a na Ibizę zaledwie w dwie.

 

Sprawdź oferty nieruchomości w Denii

 

Rejsy z Denii na Majorkę odbywają się w wysokim sezonie 2 razy w ciągu dnia od piątku do niedzieli i raz dziennie w każdy pozostały dzień tygodnia. W weekendy, kiedy turystów w Hiszpanii jest najwięcej, jeden rejs zazwyczaj organizowany jest w godzinach porannych, a drugi w popołudniowych. W zależności czy zależy nam na całodziennych odwiedzinach wyspy, czy wyłącznie na nocnej zabawie, można wybrać dogodną dla siebie opcję. Podobnie jest z możliwością powrotu.

 

Rejs promem na Majorkę i Ibizę z Denii
Rejs promem na Majorkę lub Ibizę to idealna, wakacyjna atrakcja

 

W dni mniej popularne, czyli od poniedziałku do czwartku, na Majorkę można dostać się wyłącznie po południu. Zazwyczaj od listopada do maja z portu w Denii na Majorkę wypływa tylko jeden prom. Zawsze przed planowaną podróżą warto jednak sprawdzić konkretne połączenie. Niektóre dni poza sezonem urlopowym wyłączone są zupełnie z kursowania statków promowych.

 

Z Denii na Ibizę można w sezonie wypływać każdego dnia, wybierając jeden z 2 dostępnych przejazdów – poranny lub popołudniowy. Chcąc wrócić do miasta, można zdecydować się na rejs przedpołudniowy lub już wczesno-wieczorny. Od listopada do marca rejsy na Ibizę i z powrotem organizowane są wyłącznie raz dziennie. Tu rzadziej niż w rozkładach na Majorkę zdarzają się kilkudniowe przerwy w kursowaniu.

 

Ile kosztuje rejs z Denii na Majorkę?

Chcąc odwiedzić Majorkę, warto postawić na kilkudniowy wypad. Wówczas ceny wejściówek na prom są korzystniejsze. Za bilet w tygodniu na rajską wyspę dla jednej osoby w jedną stronę trzeba zapłacić średnio od 372 do 438 zł. Z racji tego, że sam rejs trwa około 5 godzin, zupełnie nie opłaca się wracać tego samego dnia. Za bilet w dwie strony z nocny przystankiem (dla jednej osoby) trzeba zapłacić niecałe 800 zł.

 

Nieco mniej zapłacimy, gdy przybędziemy na wyspę na kilka dni. Im dłuższy czas między przyjazdem a wyjazdem, tym bilety rejsowe są tańsze. Po 4-dniowym pobycie powrót będzie kosztował jednego turystę ok. 689-754 zł, po tygodniu ok. 731-796, a po dwóch ok. 703-768 zł. Oszczędnym opłaca się kupić wejściówkę z wyprzedzeniem. W porównaniu do kupna na tzw. ostatnią chwilę można zaoszczędzić (w zależności od daty zakupu) od 50 do nawet ponad 100 złotych.

 

Rejs na Ibizę z Costa Blanca – ile kosztuje?

Krótszą, zaledwie dwugodzinną trasę morską pokonamy z Denii na Ibizę. Podróżując statkiem rejsowym, za miejsce rezerwowe w klasie ekonomicznej dla jednej osoby w jedną stronę trzeba średnio zapłacić 326-335 zł. Z racji tego, że podróż jest krótsza i więcej jest połączeń, Ibizę można odwiedzić nawet na jeden dzień. Wyruszając rano, a wracając wieczorem, jeden pasażer za bilet w dwie strony zapłaci ok. 275 zł.

 

Po jednodniowym pobycie cena biletu w dwie strony wyniesie ok. 624 zł w rejsie porannym i mniej więcej 647 zł w wieczornym. Oczywiście im wcześniej zarezerwujemy miejsce, tym wejściówka na prom zatrzymujący się w porcie Ibiza będzie tańsza. Z dwumiesięcznym wyprzedzeniem na bilecie tej samej klasy, można zaoszczędzić do 75 zł.

 

Więcej za transport tego typu zapłacimy, chcąc dotrzeć bezpośrednio do portu Sant Antonio. Różnice w cenie biletu jednodniowego w jedną stronę mogą wynosić nawet 70 złotych.