Dehesa de Campoamor

Miasteczko położone jest na Orihuela Costa, jest to wymarzone miejsce na wakacje dla osób lubiących ekskluzywny wypoczynek i golfa. Całą okolice otaczają tereny zielone głównie sosny i pola golfowe, a także śliczne plaże, takie jak Punta Prima, La Zenia, Mil Palmeras i na północy Cabo Roig. Na turystów czekają tutaj trzy plaże Barranco Rubio, Playa La Glea i La playa de Aguamarina,  usypane z drobnego białego piasku, razem 2500 metrów  wybrzeża.

 

Plaża Campoamor

Ta plaża, zwana także plażą Barranco Rubio, jest bardzo szeroką i długą plażą. Znajduje się zaraz za klubem jachtowym, w jego południowej części, ma ponad 675 metrów długości i prawie 60 metrów szerokości. Idąc brzegiem dalej na południe możemy dotrzeć do następnej plaży, Mil Palmeras, graniczącej z małym klifem, który sięga do morza. Większość plaży w rejonie Cabo Roig ma parkingi, niestety Campoamor nie ma parkingu dlatego turyści z innych sąsiednich obszarów zazwyczaj wybierają, np. Cabo Roig, La Zenia, Punta Prima, la Glea lub Playa Flamenca.

 

 

Playa La Glea

Nieco dalej od Playa Campoamor, po północnejj stronie portu, znajduje się Playa La Glea. Plaża jest przestronna i ma duży parking, ciągnący się od drogi do wiaduktu, który swoim kształtem i wykończeniem idealnie wkomponował się w otoczenie. Dostępność sprawia że, plaża jest zazwyczaj pełna, nie odbiera jej to jednak uroku.Wzdłuż brzegu, na północ, od plaży Campoamor, poprzez la Glea aż do zatoczek Aguamarina i dalej do Cabo Roig ciągnie się przepiękny deptak. Z promenady można podziwiać plaże i żaglówki przecinające tafle wody, często zakończony klifem ciąg spacerowy zabezpieczają tylko niskie barierki. Część chodnika wyłączona jest dla rowerów, na szczęście nie przeszkadza to jednośladom, ponieważ w Campoamor mamy sporo tras rowerowych. Plaża La Glea ma 70 metrów szerokości i ponad 500 metrów długości. Głębokość wzrasta stopniowo, więc śmiało możemy wybrać się na plaże z dziećmi.

 

 

 

 

 

La playa de Aguamarina

Składa się z wielu zatoczek, które  na północ kończą się prawie w Cabo Roig. Skały i zatoczki są idealnym miejscem do nurkowania i snorkowania przez większość roku.

 

La playa de Aguamarina
La playa de Aguamarina

 

Na miejscu warto zobaczyć Marinę i klub jachtowy Campoamor. To piękne i ciche miejsce graniczy od północy z plażą La Glea, od południa z plażą Barranco Rubio. 

Miguela Caballero razem z Tárragi Escribano założyli klub żeglarski na początku lat 70, w celu stworzenia miejsca dla miłośników morza i żeglarstwa w tym pięknym miejscu i  przekazywaniu miłości do świata morskiego wszystkim, którzy jeszcze jej nie znają. Z duchem tej myśli klub rozwija się do dzisiejszego dnia, a z restauracji Los Angeles znajdującej się w budynku można podziwiać panorame masztów stojących w porcie jachtów.

 

 

 

Dehesa de Campoamor  to dzielnica, dla której charakterystyczne są wolnostojące wille położone w niewielkiej odległości od plaży. Większość willi posiada prywatne baseny i oferuje także za wysokimi żywopłotami bardzo dużą przestrzeń, często w cieniu palm i kaktusów.

Wille rodem z bajki w Campoamor mają też odpowiednio wysokie ceny. Za 300m2, składających sie na kilka łazienek i sypialni z dużym ogrodem, często trzeba tutaj zapłacić koło miliona euro. Przykładowe oferty:

  1. Piętrowa nieruchomość o powierzchni 297m2 w Campoamor - działca 700m, za cenę 920 000 euro.
  2. Willa z 3 łazienkami, 4 sypialniami w Campoamor z ogrodem i garażem, 600m od plaży za cenę 750 000 euro:
  3. Duża willa o powierzchni 340m2 w Campoamor  rozciągająca się na działce o powierzchni 1200 m2 1 390 000 euro.

 

Dla zainteresowanych mniej kosztownymi ofertami, a także dla osób, które chciałyby znaleźć inne oferty w tak wysokim standardzie Dehesa de Campoamor oferuje dziesiątki ciekawych propozycji.

 

 

 

 

Tematy: