Costa Blanca to najzdrowszy region w Europie

Costa Blanca — Białe Wybrzeże zostało uznane przez Światową Organizację Zdrowia za jedno z najzdrowszych miejsc na ziemi. Zrównoważony mikroklimat — słoneczne dni z przyjemną temperaturą oraz położenie geograficzne są jednymi z głównych czynników, które wpływają na jakość życia w tym regionie.
 

Widok z góry Peñón de Ifach
W oddali znajduje się Las Salinas, które słynie ze zdrowotnych właściwości. Spacery w różowym jeziorze dobrze wpływają na odciążenie kręgosłupa.


Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała Costa Blanca za najzdrowszy region do życia. Średnia roczna temperatura wynosi 18 stopni oraz przez ponad 300 dni w roku możemy cieszyć się przyjemnie ogrzewającym słońcem. Latem temperatury nie są ekstremalnie wysokie, a zimy są bardzo łagodne.


Wpływ mikroklimatu


WHO stale monitoruje wszystkie aspekty zdrowia wszystkich narodów ONZ i są głównym autorytetem w tej konkretnej dziedzinie. W przeciwieństwie do innych części Hiszpanii, na Costa Blanca lato nie jest nieprzyjemnie upalne, a zimy pozostają stosunkowo łagodne. Powód tego fantastycznego klimatu? Mikroklimat regionu.

Costa Blanca otaczają ciepłe wody Morza Śródziemnego od wschodu, a kilka kilometrów dalej, od strony zachodniej znajduje się obszar górzysty — pasmo górskie w głębi lądu od Murcji do Denii. Wysokość gór waha się od 1000 do 1500 metrów. To pasmo górskie działa jak bufor przed warunkami napływającymi zarówno z morza, jak i z głębi lądu, utrzymując dobrą pogodę w środku i na zewnątrz.

 

Mikroklimat a zdrowie

Costa Blanca szczególnie sprzyja osobom z problemami układu oddechowego, astmą, problemami skórnymi, takimi jak otwarte wrzody, łuszczyca i alergie. Ten mikroklimat znacznie poprawia samopoczucie osobom z reumatyzmem, innymi problemami z mięśniami lub stawami.


Hiszpanie cieszą się pełnią zdrowia do późnych lat swojego życia — wynika to ze sprzyjającego klimatu i zdrowego pożywienia. Kuchnia śródziemnomorska składa się głównie z ryb, oliwy z oliwek, owoców i warzyw, przyczyniając się do stosunkowo niewielkiej liczby zachorowań na choroby układu krążenia.


Warto również pamiętać o tradycyjnej popołudniowej drzemce, znanej na całym świecie jako „Sjesta”, która również przyczynia się do zdrowszego życia.
Jednak ten mikroklimat ma wpływ nie tylko na kondycję fizyczną. Mówi się, że życie w klimacie takim jak na Costa Blanca pomaga poprawić nastrój, prowadząc do znacznie szczęśliwszych i zdrowszych obywateli.

Tagi:

O nas

Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków

Polska

 

Calle Belgica 1, 03710 Calp

Alicante, Spain

 

Calle Rafal 43/1F, 03185 Torrevieja

Alicante, Spain

 

Calle Avda Ricardo Soriano 72

29601 Marbella

Malaga, Spain

 

kontakt

0048 22 164 78 38

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
facebook profile instagram contact us