Dlaczego warto inwestować w Benidorm?

Zastanawiasz się, w jakim hiszpańskim mieście warto zainwestować? Odpowiedź jest prosta – Benidorm. To z resztą nie tylko najatrakcyjniejsza miejscowość inwestycyjna w samej Hiszpanii, ale także w całej Europie. Sprawdź dlaczego!

 

Benidorm – idealne miejsce dla inwestora

Benidorm to jedna z czterech najczęściej wyszukiwanych lokalizacji na inwestycje w nieruchomości w pierwszym kwartale 2018 r. w Hiszpanii. O atrakcyjności miasta świadczy nie tylko liczba krajowych inwestycji, ale przede wszystkim ogromny napływ zagranicznego kapitału. Zakupem nieruchomości w Benidorm szczególnie zainteresowani są Brytyjczycy, którzy dostrzegają ogromny potencjał tego miasta. Szybko rozwijający się sektor turystyczny sprawia, że z mało znanej miejscowości, Benidorm przekształca się w międzynarodowy kurort turystyczny. Benidorm to szczególnie atrakcyjna lokalizacja dla obcokrajowców, którzy nadają miastu kosmopolityczny charakter. Jednocześnie hiszpański klimat, nowoczesna architektura oraz pozytywne nastawienie mieszkańców sprawiają, że w tym mieście warto nie tylko odpoczywać, ale i inwestować.

 

benidorm 470744_1920
Benidorm humorystycznie zwane BeniYorkiem

Ceny nieruchomości w Benidorm

Na atrakcyjność inwestycji w dużej mierze wpływają dobre ceny nieruchomości. Dobre, czyli jakie? Hiszpański rynek nieruchomości staje na nogi po kryzysie gospodarczym. Dlatego obecnie mamy najlepszy czas na inwestowanie w nieruchomości w Hiszpanii. Od 2016 r. widać zdecydowaną poprawę na rynku mieszkaniowym. Sprzedaż nieruchomości wzrosła już o 14% (dane BND Levante Group). Jeszcze wyższy wzrost zanotowano w poziomie inwestycji dokonywanych przez nabywców zagranicznych – wzrost o 16%. W kolejnych latach prognozuje się, że popyt w dalszym ciągu będzie utrzymywał się na wysokim poziomie.

 

Jak wygląda poziom sprzedaży w Benidorm na tle innych miast hiszpańskich? Zgodnie z oficjalnymi statystykami, Benidorm osiągnął ósme miejsce, jeżeli chodzi o najwyższy wzrost sprzedaży nieruchomości w Hiszpanii w 2017 r. Ogromnie wzrosła także liczba transakcji – aż o 17%.

Ile zarobisz na wynajmie domu w Benidorm?

Ze względu na niski poziom stóp procentowych, nieruchomości w Hiszpanii możemy nabyć w bardzo atrakcyjnych cenach. W pierwszym kwartale 2018 r. zanotowano wzrost cen o 1,8%. Ale co ważniejsze dla inwestorów - wzrosła także wartość nowych domów o 3,1%.

 

Statystyki wskazują, że inwestorzy mogą oczekiwać zwrotu na poziomie 6,3%. I jest to zdecydowany wzrost w stosunku do roku ubiegłego (poziom zwrotu wynosił wtedy średnio 5,5%). Warto także dodać, że zwrot z inwestycji w Benidorm jest jednym z najwyższych dla całej Hiszpanii (5-te miejsce).

Domy, mieszkania i apartamenty w Benidorm na sprzedaż

Kierujesz się ceną, luksusem, a może chęcią uzyskania najwyższej stopy zwrotu z zainwestowanego kapitału? Liczba nieruchomości na sprzedaż w Benidorm jest tak obszerna, że z pewnością znajdziesz w niej idealną nieruchomość dla siebie.

Poniżej prezentujemy trzy przykładowe oferty, które mogą Cię zainteresować:

 1. Dom z tarasem i ogrodem blisko plaży w Benidorm
  • powierzchnia – 30m2
  • cena - 159 900 Euro
  Dom z tarasem i ogrodem blisko plaży w Benidorm
  Luksusowy apartament w Benidorm z rynku pierwotnego

  Nieruchomość od dewelopera, czyli nieruchomość z rynku pierwotnego. Nowo wybudowana nieruchomość z nowoczesnym wnętrzem. Wspaniały widok na morze i miasto. Budynek znajduje się w kompleksie z pięknymi terenami zielonymi oraz basenami, w którym można zapomnieć o całym świecie i relaksować się w wolnym czasie z przyjaciółmi i rodziną. Gwarancja spędzania miło czasu w niedalekiej odległości od morza. Możliwość wykończenia wedle własnego uznania.

 2. Apartament z widokiem na morze w Benidormie
  • powierzchnia - 127 m2
  • cena – 73 500 Euro
  salon apartamentu w Benidorm
  Wnętrze mieszkania w Benidorm w dzielnicy Rincón de Loix

  Rincón de Loix to prestiżowa dzielnica w Benidormie, turyści bardzo chętnie wynajmują tam mieszkania podczas wakacji. Wspaniały widok na morze i komfortowa lokalizacja blisko plaży oraz restauracji barów sklepów, czyni tę inwestycję idealną pod wynajem. Możliwość podniesienia standardu i wartości nieruchomości poprzez remont.

 3. Wyremontowany apartament w Benidorm – 2 sypialnie
  • powierzchnia - 51 m2
  • cena - 90 000 Euro
  Wyremontowany apartament w Benidorm – 2 sypialnie
  Nowoczesny apartament w Benidorm

  Nieruchomość usytuowana jest w centralnej części Benidormu, z której piechotą można dojść na obie największe plaże - Levante i Poniente. Mieszkanie zostało wyremontowane w nowoczesnym stylu i jest gotowe do wprowadzenia lub wynajmu. Dwie sypialnie są bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem pod kątem wynajmu krótko terminowego. Ogromnym atutem apartamentu jest możliwość korzystania z basenu oraz ogrodów wokół budynku. Doskonała cena w relacji do standardu i lokalizacji apartamentu.

Kurort wielu NAJ w branży nieruchomości

Nazywane hiszpańskim Las Vegas czy nawet Nowym Jorkiem (humorystycznie zwane BeniYorkiem), Benidorm przyciąga turystów i inwestorów jak magnes. I chociaż wśród Polaków zdecydowanie popularniejszą destynacją turystyczną jest pobliskie Alicante, to jednak Benidorm wyrasta w ostatnich latach na faworyta w wielu dziedzinach. Jeszcze 40 lat temu o Benidorm mówiono, jako o małej wiosce rybackiej położonej na skalistym półwyspie. Dzisiaj tłumy turystów z Wielkiej Brytanii i Skandynawii przybywają tu, aby skorzystać z atrakcji na miarę amerykańskiego Las Vegas. Inwestorów planujących zakup nieruchomości w Hiszpanii z pewnością zainteresują poniższe ciekawostki:

 • najwyższy hotel w Europie – mowa tu o 4-gwiazdkowym hotelu Bali, który został oddany do użytku w 2002 r. i był wówczas najwyższym hotelem w Europie. Hotel na 186 m mieści 50 pięter i 776 pokoi.
 • jeden z najwyższych budynków mieszkalnych w UE – budowa Intempo wymagała szybkiego podejmowania decyzji, a także wywoływała wiele niepewności oraz plotek. Pierwsze wzmianki, plany i wizualizacje budynku zaczęły pojawiać się już 15 lat temu. W międzyczasie kilkukrotnie zmienił się deweloper, a w 2008 roku nastąpił kryzys gospodarczy - to główne czynniki, które opóźniły budowę.

Intempo ma 13 000 metrów kwadratowych powierzchni wspólnych, w tym 800-metrowy basen na parterze. Znajduje się 200 metrów do pobliskiej plaży, na którą spacer zajmuje około 7 minut. Na 46. piętrze znajduje się kolejny basen, a z leżaków można podziwiać spektakularny widok na miasto. Najwyższym punktem jest 47. piętro, na którym znajdują się pomieszczenia ogólnodostępne - koktajl bar wraz z czterema jacuzzi. Zarządcy budynku szacują, że w szczycie sezonu w budynku będzie mieszkać około 800 osób.

 

Wszystkie apartamenty mają balkon z widokiem na morze, a część z nich ma również drugi z tyłu, z widokiem na góry. Ceny nieruchomości zaczynały się od 250 000 euro, ale w tej chwili najtańszą opcją jest mieszkania o powierzchni 95 metrów kwadratowych za 317 000 euro.

 

Najbardziej ekskluzywne apartamenty znajdują się na 45. piętrze. Dwie tamtejsze rezydencje mają 300 metrów kwadratowych powierzchni i zostały sprzedane za ponad 2 miliony euro. Pozostałe opcje to mieszkania o powierzchni 75 m2 z dwoma pokojami i jedną łazienką oraz 95-metrowe z dwiema sypialniami, dwiema łazienkami i niezależną kuchnią.

 • miasto z jedną z trzech największych ofert noclegowych dla turystów w Hiszpanii – w trójce miast z najobszerniejszą ofertą noclegową znajduje się także Barcelona oraz Madryt. I pewnie ta informacja nie byłaby niczym specjalnym, gdyby nie fakt, że Benidorm depcze po piętach miastom, które mają kilkukrotnie większą liczbę mieszkańców. Dla porównania liczba mieszkańców Barcelony to 1,6 mln, a Madrytu – 3,2 mln, podczas gdy w Benidorm zameldowanych jest tylko 70 tys. mieszkańców.
 • większa liczba drapaczy chmur na metr kwadratowy niż na Manhattanie – taką ciekawostkę można znaleźć w lokalnych przewodnikach lub usłyszeć od właścicieli apartamentowców zachęcających do ich wynajmu. I chociaż nie znaleźliśmy wiarygodnych źródeł potwierdzających tę informację, to jednak jest to doskonały punkt wyjścia do porównania Benidormu do Nowego Jorku. Co prawda wysokość wieżowców jest zdecydowanie niższa niż te w Big Apple, jednak ich położenie wzdłuż linii brzegowej sprawia, że dostarczają dużo piękniejszego widoku z okien.
 • najdłuższa historia obecności bikini na plażach – tę informację podajmy jako ciekawostkę :) To właśnie burmistrz Benidormu w latach 50’ jako pierwszy uzyskał pozwolenie na ubiór bikini na plażach gminy Benidorm.

Atrakcje Benidorm

Jako miasto słynące z rozrywki Benidorm ma do zaoferowania wiele. Na czele z parkami wodnymi i tematycznymi – Aquanatura i Aqualandia, zoo Terranatura i Mundomar oraz Terramítica. Znakomite, wysokiej jakości plaże i kąpieliska są idealnym miejscem na wylegiwanie się całym dniami. Jeśli zapragniesz poznać okolicę, lokalny port oferuje również wycieczki statkiem do pobliskich nadmorskich miejscowości i na wyspy. W ofercie mają prywatne jachty czarterowe, nurkowanie i wiele innych aktywności na świeżym powietrzu. Ponadto w Benidorm odbywa się wiele bardzo popularnych festiwali. Między innymi Low Festival, Visorfest i Reggaeton Beach Festival, które każdego roku cieszą się ogromną popularnością! Dla osób poszukujących sportów poza morskimi falami miasto oferuje, 5 minut jazdy od centrum, 3 piękne 18-dołkowe pola golfowe, 2 małe zielone pola oraz boisko do piłki nożnej. Na Costa Blanca znajduje się ponad 30 pól golfowych, przy samym Benidormie 4!

 

Najważniejsze atrakcje turystyczne Benidorm:

 • szerokie piaszczyste plaże
 • piękna architektura starego miasta
 • doskonale rozwinięta infrastruktura do nurkowania
 • 80 km ścieżek rowerowych, w tym ścieżki wzdłuż linii brzegowej morza wyłączone z ruchu samochodowego
 • trasy trekkingowe oraz punkt widokowy Sierra Helada, z którego rozpościera się niesamowity widok na panoramę miasta
 • jedne z najstarszych winiarni w Europie
 • park rozrywki Terra Mitica
 • park wodny Aqualandia
 • pola golfowe

Co ważne miasto nie jest kolejnym, typowym centrum komercyjnym. Sam możesz zdecydować, czy wolisz spędzić czas w spokojniejszej, czy bardziej turystycznej części miasta. Urokliwe położenie zatoki Benidorm sprawia, że linia brzegowa jest bardzo długa. A możliwość zejścia na balkon Śródziemnomorza, to nie lada atrakcja. Osoby ceniące sobie turystyczny charakter miasta z pewnością wybiorą Plażę Levante oraz stricte turystyczną infrastrukturę hotelową, gastronomiczną i rozrywkową, znajdującą się w bezpośrednim sąsiedztwie plaży. Z kolei po drugiej stronie usytuowana jest zdecydowanie spokojniejsza plaża Poniente, która wybierana jest przez osoby ceniące sobie ciszę i spokój. Podsumowując, w Benidorm każdy znajdzie idealne miejsce dla siebie.

 

Klimat w Benidormie

Benidorm jest popularny wśród turystów z kilku powodów. Jednym z nich jest doskonała lokalizacja miasta – geografia miejsca gwarantuje piękną pogodę przez cały rok. Ale nie tylko meteorologiczny klimat ma tutaj znaczenie. Sam charakter Benidormu, miasta, które nigdy nie śpi jest równie ważny – tętniącego życiem, mającego do zaoferowania wiele, niezależnie od tego w jakim jesteśmy wieku. Słynie ze swojego emanującego światłem i muzyką nocnego życia. Koncerty, imprezy, znakomite kluby i bary – w tym miejscu na pewno się nie znudzisz.

 

Tematy: