Hiszpański rynek nieruchomości w 2020 - prognozy

Plany dotyczące zakupu nieruchomości w Hiszpanii są dosyć popularne wśród mieszkańców różnych krajów. Na ten typ inwestycji decyduje się także coraz więcej Polaków. Każda z osób, która dopiero przymierza się do tego przedsięwzięcia, z całą pewnością zastanawia się nad tym, czy w dalszym ciągu będzie to pewny zysk? Spójrzmy na prognozy dotyczące sytuacji w 2020 roku.

 

Kalkulacje agenta nieruchomości
Prognozy hiszpańskiego rynku nieruchomości zachęcają do inwestowania

 

Bez wątpienia kryzys gospodarczy, który miał miejsce w 2008 roku w Hiszpanii, nie obył się bez echa dla tamtejszego rynku nieruchomości. Obecnie mamy jednak już 2019 rok i sytuacja na rynku nieruchomości cały czas się umacnia, sprawiając, że ceny domów od kilku lat nieustannie rosną. Dzięki temu  dynamicznie rozwijający się rynek nieruchomości stał się rajem dla inwestorów. Rok 2020 może być najlepszym do tej pory, aby zacząć inwestować w tym śródziemnomorskim kraju. 

 

Dane o hiszpańskim rynku nieruchomości mówią same za siebie

Ostatnie raporty wskazują, iż ceny nieruchomości mieszkalnych w Hiszpanii w 2018 roku wzrosły średnio o 6,7%. Stanowi to dobrą informację dla osób, które już zakupiły domy albo przymierzają się do transakcji. Z raportów wynika, że rok 2018 był piątym rokiem z rzędu, kiedy odnotowano wzrost cen nieruchomości. Zaczynają one wracać do szczytów mających miejsce przed kryzysem finansowym. Według statystyk ich wzrost będzie kontynuowany w 2020 roku. Decydując się na inwestycję na hiszpańskim rynku, w Twoim zasięgu będzie nieruchomość, której wartość będzie wzrastać.

 

Prognoza wzrostu gospodarki Banku Hiszpanii wynosiła 2,2 procent na 2019 rok. Na 2020 rok prognozuje się wzrost o 1,9 procent, co przewyższa wartości przypisane pozostałym krajom europejskim. Ma to odzwierciedlenie w cenach nieruchomości, które jak wspomniano, wzrosły o 6,7 procent w 2018 roku w stosunku do roku poprzedniego. W pierwszym kwartale 2019 - w porównaniu do całego roku 2018, ceny poszybowały w górę o 4,9 procenta. Według danych podanych przez Instituto Nacional De Estadistica sprzedaż domów wzrosła o 10,3 procenta w 2018 roku w porównaniu z rokiem poprzednim. Obecnie cena za metr kwadratowy mieszkania w Hiszpanii, to 1.349 €. Wzrosty odnotowano również w przypadku aktywności budowlanej, ponieważ w 2018 roku liczba pozwoleń na budowę budynków mieszkalnych wzrosła o 10,6 procenta  i wynosiła 27 584.

 

Z zakupu nieruchomości w Hiszpanii najwięcej  czerpią osoby, które zdecydowały się wynajmować domy turystom na pobyty krótkoterminowe. Dzięki nieustannie rosnącej liczbie osób przybywających do tego kraju w celach wypoczynkowych, obecnie jest o wiele łatwiej niż wcześniej znaleźć najemców. W 2018 roku do Hiszpanii przyjechała rekordowa ilość urlopowiczów, a mianowicie 82,6 miliona turystów. Co ważne, prognozy dotyczące oczekiwanej ilości turystów w 2020 roku przewyższają ten wynik. Z tego powodu zakup nowej nieruchomości w Hiszpanii niesie ze sobą duże szanse na wygenerowanie dochodu w przyszłych latach.

 

wykres prezentujący wzrosty na rynkach nieruchomości
Rok 2020 może być najlepszym okresem do inwestowania w nieruchomości w Hiszpanii

 

Rynek nieruchomości znajduje się pod wpływem z jednej strony zapotrzebowania na zakup nieruchomości, a z drugie strony możliwości zaspokojenia potrzeb. Równocześnie nie jest obojętny dla całej gospodarki państwa i w dużej mierze na nią oddziałuje. Warto jednak pamiętać, że ceny nieruchomości są zależne nie tylko od popytu i podaży, ale także od sytuacji z kredytami hipotecznymi, programów mieszkaniowych rządu, czy prowadzonej polityki przestrzennej.

 

Umacnianie się gospodarki w Hiszpanii, jak i rekordowe ilości turystów przybywających do tego kraju, sprawiają, że inwestowanie w nieruchomości w 2020 roku na tamtejszym rynku, niesie bardzo duże szanse powodzenia. Jeżeli chcesz poznać oferty interesujących nieruchomości i uzyskać pomoc w całym procesie kupna domu czy innego budynku, zapraszamy do kontaktu oraz do zapoznania się z aktualnymi ofertami nieruchomości na sprzedaż w Hiszpanii.

 

 

Tagi:

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
facebook profile instagram contact us