Ile kosztuje podróż do Hiszpanii?

Planujesz podróż do Hiszpanii? Sprawdź, jak znaleźć transport w atrakcyjnej cenie!

 

Wsiąść do pociągu byle jakiego

W latach świetności tak właśnie na polskiej estradzie śpiewała Maryla Rodowicz. Zgodnie z melodyjnymi słowami jej piosenki powstała również gra planszowa, komu jednak wystarczy tylko planszówka? Wsiadając do losowego pociągu, mamy bardzo nikłą szansę, że trafimy na ten, który odpowie naszym “kierunkowym” oczekiwaniom, a tych może być wiele. Począwszy od podróży po naszym pięknym kraju, po odwiedziny u wschodnich sąsiadów czy urlop na ukochanych ciepłych Bałkanach, aż do fascynującej zachodniej części naszego kontynentu. Niemiecka Bawaria, monumentalna francuska wieża Eiffla, a może gorąca Hiszpania?

 

Różowe jezioro w Torrevieja czy palmowy gaj w Elche?

Costa Blanca. Hiszpańskie białe wybrzeże, które niejednemu podróżnikowi i odkrywcy spędza sen z powiek. Kraina wiecznego słońca i popularny kierunek turystyczny nie tylko podczas letnich wakacji. To właśnie to miejsce na mapie ciekawi i pasjonuje wielbicieli hiszpańskiej kultury, pysznego jedzenia i słodkiej Sangrii. Południowo wschodnia część Hiszpanii, dzieli Polskę o niecałe 3 000km, to stosunkowo duża odległość jak na beztroską podroż pociągiem, może więc jakieś alternatywy?

 

Różowe jezioro w Torrevieja
Różowe jezioro w Torrevieja - Laguna Salada de Torrevieja

Podróże kształcą

…ale i kosztują, czasem nawet niemało. Bywają jednak momenty, kiedy planując wakacje z dużym wyprzedzeniem, bacznie obserwując zmieniające się jak w kalejdoskopie ceny biletów można trafić na okazje godne pozazdroszczenia. Najbardziej optymalnym środkiem transportu zmierzającym do hiszpańskiej krainy “wiecznego słońca” jest samolot. Dla osób cierpiących na aerodromofobie dostępne są autokary, jednak ceny tego bardziej przyziemnego środka transportu są niewspółmierne jeśli chodzi o komfort, wygodę, a przede wszystkim czas podróży (często droższe od samolotów). W dobie tanich linii lotniczych (Wizz Air czy Ryanair) i otwartych granic, nie ma nic prostszego jak przełamać lęk przed lataniem i zaplanować urlop na Costa Blanca, tym bardziej, że jest gdzie wylądować. Lotnisko w Alicante (Aeropuerto Internacional de Alicante-Elche), to szósty pod względem wielkości port lotniczy w Hiszpanii, a z lazurową wodą basenu Morza Śródziemnego dzieli go około stukilometrowa odległość.

Raynair’em do Alicante i z powrotem

Coraz popularniejsze stają się linie lotnicze Ryanair, które obsługuje znacznej większości polskich lotnisk. Tym przewoźnikiem w kierunku Alicante polecimy aż z 5 miast na terenie naszego kraju. Mieszkańcy stolicy, Krakowa, Gdańska, Poznania i Wrocławia mogą cieszyć się bezpośrednim połączeniem z tym pięknym miejscem.

 

Warszawa. Lotnisko Warszawa-Modlin do marca (tego roku; 2020) obsługuje połączenia dwa razy w tygodniu, samoloty wylatują stąd w soboty i wtorki. W sezonie (od kwietnia), do Alicante polecieć można także w czwartek.

 

Ceny biletów lotniczych na trasie Warszawa - Alicante

Kraków. Częstotliwość wylotów w tygodniu jest większa, Raynair’em w stronę Hiszpanii można się udać aż trzy razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek), od marca dołożony jest także lot w niedzielę.

 

Ceny biletów lotniczych na trasie Kraków - Alicante

Gdańsk. Samoloty z lotniska im. Lecha Wałęsy w stronę Alicante wylatują w tygodniu dwukrotnie, środa i niedziela są dniami obsługiwanymi na tej trasie i przynajmniej do końca roku 2020 terminy te są niezmienne.

 

Ceny biletów lotniczych na trasie Gdańsk - Alicante

Poznań. Poznańska Ławica umożliwia podróż do Hiszpanii zarówno w środy, jak i niedziele, do końca roku w te właśnie dni możemy planować wylot do jednego z bardziej atrakcyjnych kurortów tego państwa.

 

Ceny biletów lotniczych na trasie Poznań - Alicante

Wrocław. Wrocławianie zaś w podniebną podróż, prawie 3 000km od domu mogą wybrać się we wtorkowe popołudnia, a wracać w sobotnie wieczory.

 

Ceny biletów lotniczych na trasie Wrocław - Alicante

Gdyby jednak miasta te były niekompatybilne z naszymi planami, Ryanair w kierunku białego wybrzeża lata również ze stolicy bliskich nam sąsiadów. Zarówno berlińskie lotnisko Tegel, jak i Schönefeld obsługuje lotnicze połączenia z tą częścią Hiszpanii.

 

Drugi popularny przewoźnik Wizz Air nie ma tak bogatej oferty związanej z odległym portem lotniczym w Alicante. Linia lotnicza oferuje jedynie przelot z warszawskiego lotniska.

 

To kiedy ten urlop?

Koszty podróży są różne, dla prawdziwych “poszukiwaczy okazji” całkiem pomocną witryną jest GoogleFlights, Fly4free, Skyscanner czy Kayak. To porównywarki lotów, dzięki, którym dbanie o własny budżet wraz z niezapomnianymi wakacjami, ściśle idą ze sobą w parze. Trzeba przyznać, że połączenia z hiszpańskim wybrzeżem Costa Blanca są wyjątkowo wygodne i stosunkowo korzystne. Całoroczne loty pozwalają dogodnie rozdysponować swoimi wakacjami, a ich częstotliwość zachęca, aby wybrać właśnie słoneczne, południowo-wschodnie rejony Hiszpanii.

 

Tematy: