Jakie typy nieruchomości cieszą się największą popularnością?


Jeśli myślicie o tym, by zainwestować swoje pieniądze w zakup nieruchomości, ale nie wiecie, gdzie to się najbardziej opłaci, warto pomyśleć o słonecznej Hiszpanii.
Hiszpania jest nie tylko państwem, do którego tłumnie przybywają turyści w poszukiwaniu przepięknych plaż, morza, jak i zabytków, ale także doskonałym miejscem do zamieszkania i stabilizacji. To państwo nazywane jest także drugim domem dla Brytyjczyków, którzy wprost uwielbiają małe miasteczka i nadmorskie kurorty w całej Hiszpanii. To doskonały czas na inwestowanie. Warto jednak wiedzieć, w jakich rejonach najlepiej zakupić dom, a w których np. nie inwestować dużej sumy pieniędzy.


Po krachu z 2008 roku, nieruchomości w Hiszpanii cieszą się dynamiczną i wręcz rekordową sprzedażą. Warto jednak wiedzieć, że ceny są teraz niższe niż przed 2008 rokiem.


Nieruchomości w Hiszpanii — w jakich rejonach warto inwestować?


Najpopularniejszym regionem, który wprost cieszy się ogromnym zainteresowaniem inwestorów z zagranicy, jest przepiękny, malowniczy region Alicante. To „miasto świateł” zachwyca wyjątkowymi widokami, bulwarami palmowymi, wspaniałym plażami i przyjemnym klimatem, w którym chce się po prostu zostać na dłużej.
W tym regionie inwestorzy najchętniej kupują duże domy z fantastycznym widokiem na morze. Dużą przynętą dla inwestorów w Alicante jest bardzo łatwy dostęp do licznych atrakcji i rozrywek w Hiszpanii, m.in. do licznych pól golfowych, nart wodnych.


Inwestorzy, którzy widzą duży potencjał w wynajmie krótko i długoterminowym chętnie kumulują swoje środki finansowe w regionach Andaluzji i Walencji. To doskonałe miejsce, które może w bardzo szybkim czasie pozwolić nam na całkiem dobry zarobek. Regiony te odwiedzają chętnie turyści, którzy mają ochotę na przyjemny weekend w iście hiszpańskim, regionalnym klimacie.
W tym regionie, inwestorzy raczej nie inwestują w małe mieszkania, ze względu na to, że zazwyczaj turyści zainteresowani wynajmem to po prostu rodziny z dziećmi, które potrzebują znacznie więcej przestrzeni do komfortowego wypoczynku i wiele udogodnień.

Tagi:

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
facebook profile instagram contact us