Jesień na Costa Blanca

Jesienną porą polskie miasta stają się szare, a pogoda nie rozpieszcza. Myślisz o krótkim, weekendowym wyjeździe i oderwaniu się od codzienności? Sprawdź, co robić na Costa Blanca jesienią.

 

Ozdoby uliczne
9 października - Dzień Wspólnoty Walenckiej - święto z okazji uzyskania przez Walencję praw do samodzielnego decydowania o kadencji władz regionu i ustalania terminów wyborów.

Fiesta – Dzień Wspólnoty Walenckiej

 

Najważniejszą częścią świętowani jest wielka parada, która przemierza ulice miasta. Towarzyszy jej głośna muzyka, kolorowe wystrzały fajerwerków, radosne śpiewy oraz pełne emocji rozmowy. Turyści odwiedzający w tym czasie Costa Blanca nie kryją swoich zachwytów i podziwów dla organizacji tego Święta i chętnie udostępniają przepiękne, kolorowe zdjęcia w swoich mediach społecznościowych, zachęcając swoich znajomych do przybycia. Barwne i zwiewne suknie kołyszą się w rytm regionalnych, hiszpańskich melodii. Paradują również jeźdźcy na koniach w strojnych zbrojach.

 

 

1 listopada na Costa Blanca

 

W Dzień Wszystkich Świętych na Costa Blanca cmentarze zdobią wielobarwne bukiety i wiązanki kwiatów. Warto w tym dniu zobaczyć, jak pięknie i malowniczo prezentują się groby zmarłych. 

1 listopada na Costa Blanca obchodzone jest bardzo rodzinnie, najbliżsi spotykają się i zasiadają do wspólnej uczty. Na stołach można znaleźć m.in.: pieczone kasztany z grilla, Huesos de Santo, czyli „Kości Świętych”, Panellets – migdałowo-orzechowe ciastka, czy Buñuelos del viento, czyli tradycyjne, hiszpańskimi pączki. 

 

Loteria z niemałą wygraną!

Tradycja organizowanej przed Świętami Bożego Narodzenia Loterii Świątecznej sięga ponad 200 lat. Wystarczy kupić kupon z numerem, a potem śledzić emitowane w telewizji losowanie.

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
facebook profile instagram contact us