Jesień na Costa Blanca

Jesienną porą polskie miasta stają się szare, a pogoda nie rozpieszcza. Myślisz o krótkim, weekendowym wyjeździe i oderwaniu się od codzienności? Sprawdź, co robić na Costa Blanca jesienią.

 

Ozdoby uliczne
9 października - Dzień Wspólnoty Walenckiej - święto z okazji uzyskania przez Walencję praw do samodzielnego decydowania o kadencji władz regionu i ustalania terminów wyborów.

 

Vamos a la playa! Costa Blanca jesienią!

Costa Blanca, czyli Białe Wybrzeże Morza Śródziemnego, to ciepły piasek, urokliwe dolinki i dostojne góry. Średnia temperatura w październiku wynosi tam aż 20 stopni Celsjusza! Jesień na Costa Blanca to brak turystów - pozostają wyłącznie mieszkańcy ze swą hiszpańską duszą i bogactwem regionu. Wielka historia, wyśmienite wina, cudowne potrawy i nieziemskie fiesty.

 

Wybierz odpowiedni termin i zobacz, jak świętują Hiszpanie!

 

Fiesta – Dzień Wspólnoty Walenckiej

Najważniejszą częścią świętowani jest wielka parada, która przemierza ulice miasta. Towarzyszy jej głośna muzyka, kolorowe wystrzały fajerwerków, radosne śpiewy oraz pełne emocji rozmowy. Turyści odwiedzający w tym czasie Costa Blanca nie kryją swoich zachwytów i podziwów dla organizacji tego Święta i chętnie udostępniają przepiękne, kolorowe zdjęcia w swoich mediach społecznościowych, zachęcając swoich znajomych do przybycia. Barwne i zwiewne suknie kołyszą się w rytm regionalnych, hiszpańskich melodii. Paradują również jeźdźcy na koniach w strojnych zbrojach.

 

1 listopada na Costa Blanca

W Dzień Wszystkich Świętych na Costa Blanca cmentarze zdobią wielobarwne bukiety i wiązanki kwiatów. Warto w tym dniu zobaczyć, jak pięknie i malowniczo prezentują się groby zmarłych. 

 

1 listopada na Costa Blanca obchodzone jest bardzo rodzinnie, najbliżsi spotykają się i zasiadają do wspólnej uczty. Na stołach można znaleźć m.in.: pieczone kasztany z grilla, Huesos de Santo, czyli „Kości Świętych”, Panellets - migdałowo-orzechowe ciastka, czy Buñuelos del viento, czyli tradycyjne, hiszpańskimi pączki. 

 

Loteria z niemałą wygraną!

Na Costa Blanca odpoczniesz od stresu i obowiązków. Zapomnisz o błotnistych dniach i ciemnych porankach. Otrzymasz okazję na spacery po ciepłym piasku o wschodzie słońca i szansę na zarobienie nawet kilku milionów euro. Tradycja organizowanej przed Świętami Bożego Narodzenia Loterii Świątecznej sięga ponad 200 lat. Wystarczy kupić kupon z numerem, a potem śledzić emitowane w telewizji losowanie.

 

Może to właśnie Tobie wyjazd na Costa Blanca zwróci się z nawiązką?

 

Poznaj prawdziwą Hiszpanię, niedostępną dla turystów

Jesienią na Costa Blanca poczujesz ducha patriotyzmu Hiszpanów:

  • 12 października obchodzi się Dzień Hiszpanii, upamiętniający przybycie Krzysztofa Kolumba do Ameryki.
  • 6 grudnia to Dzień Konstytucji, świętowany od 1983 roku.

Święta Narodowe stwarzają niepowtarzalną okazję do spojrzenia na Hiszpanów z innej perspektywy. Możliwość towarzyszenia im podczas tych dni to potężna dawka hiszpańskiej kultury.

 

Costa Blanca – kiedy jechać?

Listopad brzmi jak nocny koszmar. Natomiast Listopad z myślą, że czeka nas wyjazd na słoneczne Białe Wybrzeże, to już co innego! Wypoczniesz, zrelaksujesz się i przywieziesz masę cennych doświadczeń! Chcesz zasmakować prawdziwej Hiszpanii? Wyjedź na Costa Blanca jesienią.

 

Spacer piaszczystym wybrzeżem Costa Blanca
Costa Blanca jesienną porą zagwarantuje Ci ciepło śródziemnomorskiego słońca oraz niezapomniane wspomnienia

 

Tanie loty w listopadzie

Dodatkowym atutem podróży na Costa Blanca w okresie jesiennym są bardzo atrakcyjne ceny biletów lotniczych. Podczas wakacji oraz w okolicach świąt można zauważyć znacznie wyższe ceny, ze względu na większe zainteresowanie i zaplanowane urlopy.