Punta De l'Albir

Już pewnie zwiedziłeś tętniący życiem Benidorm, hollywodzką Altee, zjawiskowe Caminito Del Rey czy zapierającą dech w piersiach skałę Penon de Ifach w Calpe i może się wydawać, że najlepsze za Tobą, otóż nie :) Pragniemy przypomnieć, że jest coś jeszcze, co potwierdzi powiedzenie, że „najlepsze jeszcze przed nami”.
 

Niebanalne atrakcje hiszpańskie

Wydaje się, że Alicante to głównie miasto, lotnisko, sklepy, restauracje, plaże, morze i atrakcje, które już poznaliśmy. Każdy lubi być zaskakiwany, oczywiście pozytywnie i my właśnie chcemy kolejny raz Cię zaskoczyć. Otóż jest miejsce właśnie w prowincji Alicante, które zaspokoi najbardziej wymagającego podróżnika. Wspaniała architektura, bajeczne, panoramiczne widoki na morze i krajobraz, a do tego cisza i spokój sprawią, że każdy poczuje się zaspokojony odwiedzając to miejsce. Jest niebanalne, niecodzienne i udowadnia, że nie tylko bardzo popularne miejsca  mogą zostać w naszych sercach na zawsze, ale również to mniej komercyjne i spektakularne spowoduje, że będziesz opowiadał znajomym z zapałem gdzie byłeś.

 

Latarnia morska w Albir

Nie będziemy Cię trzymać dłużej w niewiedzy, przedstawiamy i pragniemy zaprosić Cię do odwiedzenia Latarni morskiej w Albirze (L’Alfas del Pi).
 

Latarnia morska w Albirze
Latarnia morska w Albirze

 

Budynek latarni rozciąga się na klifach, które rozciągają się od Benidormu przez Alfas del Pi aż po Altea. Budowla położona jest w Parku Narodowym La Sierra Frost i jest bardzo unikatowa, gdyż pochodzi z 1863 roku i została wybudowana, aby oznaczyć północny kraniec klifu La Sierra Frost. Do latarni zaprowadzić nas mogą dwie drogi. Pierwsza z nich to droga dla odważnych i wyćwiczonych podróżników. Ze względu na to, że jest bardzo kręta i cięższa do pokonania. Dla osób mniej doświadczonych lub podróżujących z dziećmi zdecydowanie polecamy drugą drogę, ścieżkę z asfaltu.

 

Widok na latarnię Albir z góry
Budynek latarni rozciąga się na klifach


We wnętrzu budowli usytuowane są pomieszczenia gospodarcze, w których utworzone zostały centra kulturalne, gdzie możemy zapoznać się z historią regionu Walencji. Również w tym miejscu co ciekawe, można oglądnąć przeróżne gatunki ptaków, ryb oraz skamieniałości nawet sprzed 100.000 lat.


Jak widzisz, jest to niewątpliwie miejsce o niezwykłych walorach estetycznych i zdecydowanie obowiązkowe na liście sumiennych podróżników. Zdjęcia nie są w stanie oddać imponujących widoków, które tam zobaczymy. Nie są w stanie również opisać błogiej ciszy, w której można zanurzyć się tam podczas długiego spaceru oraz spokoju, jakim można się delektować docierając do latarni. Dlatego, jeżeli zastanawiasz się co jeszcze zwiedzić, gdzie jeszcze jechać, co zobaczyć lub co pokazać bliskiej osobie to właśnie latarnia w Albir jest dobrym pomysłem.

 

Widok na latarnię Albir z bliska
Budynek pochodzi z 1863 roku

Zwiedzaj bezpłatnie

Mamy nadzieje, że ten krótki opis oraz załączone zdjęcia zachęcą Cię i sprawią, że będziesz cieszył się spędzonym tam czasem wśród pięknych krajobrazów. Kiedy już zdecydujesz się na tę wycieczkę to informujemy, że latarnia otwarta jest od wtorku do niedzieli od godziny 10:00 do 13:30 ( poniedziałki są nieczynne), wstęp jest bezpłatny. Jednak przez cały tydzień o każdej godzinie możesz wybrać się na spacer i rozkoszować widokami nie wchodząc do środka.

 

Tematy: