Najciekawsze muzea na Costa Blanca

Wybrzeże Costa Blanca słynie ze wachlarzu różnorodnych atrakcji. Zadowolą one zarówno fanów lokalnej kuchni, aktywnego spędzania czasu, jak i spacerów w otoczeniu malowniczych krajobrazów. Sympatycy sztuki i historii również będą zadowoleni, ponieważ można tutaj znaleźć mnóstwo różnego rodzaju ośrodków sztuki. Sprawdź, jakie są najciekawsze muzea na Costa Blanca.

 

Widok na słoneczne Alicante ze wzgórza
Costa Blanka słynie z tego, że w ciągu roku jest tam ponad 300 słonecznych dni

 

Museo Arqueologico w Alicante

Muzeum Archeologiczne Alicante to wielokrotnie nagradzane muzeum prezentujące ekspozycje archeologiczne dotyczące mieszkańców tego obszaru. Muzeum mieści się w odrestaurowanym zabytkowym budynku, który niegdyś był szpitalem. W jego skład wchodzi osiem galerii pokazujących życie w Alicance w przeszłości - od starożytności do czasów współczesnych. Sale są zaprojektowane w różnych stylach, w zależności od okresu - od jaskiń po żaglowiec zwany galeonem. Filmy i interaktywne programy komputerowe to świetny dodatek do zwiedzania, ale osoby nieznające języka hiszpańskiego mogą również skorzystać z towarzystwa przewodnika. Często pojawiają się tutaj wystawy tymczasowe, więc swarto na bieżąco śledzić ich stronę internetową.

 

Museo The Ocean Race w Alicante

Sprawdź, jak wygląda jeden z najdłuższych i najtrudniejszych wyścigów żeglarskich na świecie w Museo The Ocean Race. Poświęcone jest regatom żeglarskim dookoła świata, uważanym za Everest żeglarstwa. To nowoczesne muzeum zapewnia widok na wszystkie aspekty regat. Można poznać technologię na pokładzie łodzi dzięki interaktywnym eksponatom i symulatorom 3D, a także wcielić się w załogę na pokładzie statku podczas wyścigu. Muzeum oferuje również eksponaty opisujące aktualny stan oceanów, historię wyścigu oraz wachlarz stale zmieniających się wystaw czasowych. Dodatkowo w budynku znajduje się również sklepik z pamiątkami i kawiarnia.

 

Widok na morze
Każdego dnia z portu w Alicante wypływają setki statków, jachtów i żaglówek - część to prywatne rejsy, ale można również wyruszyć w morze ze zorganizowaną wycieczką

 

Museo de Arte Contemporaneo w Alicante

Muzeum oferuje trzy stałe kolekcje sztuki, które podziwiać można w najstarszym budynku rządowym w mieście. Najważniejszym punktem atrakcji jest kolekcja Juana Francés, która została przekazana muzeum bezpośrednio od artysty. W kolekcji tego lokalnego artysty znajdują się grafiki, obrazy i szkice, które zachwycają i intrygują kształtem oraz fakturą. Barokowy budynek rządowy, w którym prezentowana jest kolekcja, jest połączony z nowoczesną konstrukcją zaprojektowaną przez architekta Sola Madridejosa.

 

Wewnątrz tej części znajduje się kolekcja sztuki z XX wieku, z dziełami Salvadora Dalego, Joana Miró i Pabla Picassa.

 

Valor Chocolate Museum w  Villajoyosa

Muzeum Czekolady Valor zostało utworzone w 1998 roku, w 2008 roku zostało uznane przez Generalitat Valenciana za Walenckie Muzeum Czekolady.

 

Początkowo była to niewielka, rodzinna fabryka, która umożliwiała klientom poznanie procesu produkcji czekolady i całą rodzinną historię Chocolates Valor - od pierwszych dni działalności do współczesności, przechodząc przez 5 pokoleń mistrzów czekolady, którzy nią kierowali.

 

Dodatkowo muzeum słynie z posiadania jednej  z najlepszych kolekcji maszyn w branży czekoladowej z różnych okresów - od czasów mielenia kakao za pomocą kamieni, aż po dzień dzisiejszy.

 

Tematy: