Najtańsze miejsca na inwestycję na Costa Blanca

Tanie nieruchomości w Hiszpanii? To możliwe – wystarczy tylko dobrze wybrać miejsce na inwestycję. Inwestorom, którzy dysponują nieco mniejszym budżetem, szczególnie polecamy Costa Blanca. Przygotowaliśmy krótki przewodnik po najtańszych miejscowościach i regionach zlokalizowanych w tej części Hiszpanii. Sprawdź, gdzie najbardziej opłaca się zainwestować.

 

Gdzie najtaniej kupisz nieruchomość na Costa Blanca?

Lokalizacja nieruchomości to jeden z kluczowych czynników wpływających na jej finalną cenę. Z punktu widzenia inwestorów zazwyczaj to nieruchomości w pierwszej linii brzegowej są najbardziej atrakcyjne i z reguły takie lokale należą do najdroższych. Jednak, jeśli chodzi o nieruchomości zlokalizowane w obszarach miejskich lub na ich peryferiach, wciąż możemy znaleźć bardzo atrakcyjne, przystępne cenowo oferty. Trzeba jednak liczyć się z tym, że chcąc zainwestować w tanią nieruchomość w jednym z popularnych, hiszpańskich kurortów, prawdopodobnie trzeba będzie zgodzić się na kompromis. Przykładowo, nieco mniejszy metraż, czy też większą odległość od plaży. Oczywiście nie oznacza to, że stosunkowo mały budżet na inwestycję, uniemożliwi Ci realizację marzenia o zakupie atrakcyjnej nieruchomości w Hiszpanii. Jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem, dobrym rozwiązaniem może być inwestycja w mieście, które nie ma bezpośredniego dostępu do morza lub w mniej turystycznej, nadmorskiej miejscowości.

 

Tanie nieruchomości w bardzo dobrych lokalizacjach, wyposażone w niezbędne udogodnienia możesz znaleźć na Costa Blanca. Dobrymi przykładami mogą być takie miasta jak Torrevieja, Santa Pola i Murcja, gdzie pojawiają się oferty nieruchomości, nieprzekraczające 70 tys. euro! Costa Blanca jest bardzo dobrym miejscem na inwestycję ze względu na dużą różnorodność ofert. Nieruchomość dla siebie znajdą tam inwestorzy dysponujący różnymi budżetami. Nie bez przyczyny Costa Blanca wzbudza tak duże zainteresowanie wśród zagranicznych inwestorów – mówi się, że to jedna z najbardziej opłacalnych lokalizacji na zakup nieruchomości w regionie Morza Śródziemnego. Zasadniczo najdroższe oferty nieruchomości występują tam w północnej części wybrzeża, jednak południowa część Costa Blanca ma wiele do zaoferowania osobom, które nie mogą pozwolić sobie na luksusową inwestycję. Porównaliśmy ceny nieruchomości w kilku najpopularniejszych regionach w obrębie wybrzeża Costa Blanca. Oto miejsca, w których można znaleźć tańsze, lecz wciąż bardzo atrakcyjne nieruchomości.

 

1.     Murcja

Region Murcji na inwestycję dosyć często wybierają osoby poszukujące tanich ofert nieruchomości w Hiszpanii. Duża dostępność nieruchomości w rozsądnych cenach już zwróciła uwagę wielu zagranicznych inwestorów. Ok. 12% populacji Murcji to obcokrajowcy i szczególnie upodobali ją sobie Brytyjczycy. Główne miasto – Murcja, zlokalizowane jest w głębi lądu, stąd też stosunkowo niskie koszty zakupu apartamentu, mieszkania czy też domu. Średni koszt m2 dla całego regionu Murcji szacuje się na 1 595 euro. Jednak warto dodać, że w należących do niego Rio Mula, Vega Alta del Segura i Region Oriental przeciętna cena za m2 w niektórych przypadkach nie przekracza nawet 900 euro.

 

Wśród zalet inwestycji w Murcji często wymienia się niskie koszty życia. Dodatkowo, ze względu na spokojną atmosferę, według wielu jest to doskonałe miejsce do zamieszkania na emeryturze. Oczywiście do walorów regionu należą także wspaniałe krajobrazy – za sprawą licznych winnic i sadów cytrusowych, Murcję nazywa się sadem Europy.

 

Sprawdź aktualne oferty nieruchomości Murcja

 

2.     Alicante

Mimo że Alicante to jeden z największych kurortów w tej części Hiszpanii, można znaleźć tam naprawdę okazyjne oferty nieruchomości. Z dostępnych danych wynika, że nieruchomości możemy kupić tam najtaniej w obrębie Distrito 2. Ta część miasta jest zlokalizowana poza ścisłym centrum turystycznym i obejmuje takie dzielnice jak:

  • Colonia Requena,
  • Virgen del Remedio,
  • 400 Viviendas,
  • Virgen del Carmen,
  • Juan XXII,
  • Pla del Bon Repós,
  • Nou Alacant,
  • Altozano.

Średnie ceny nieruchomości kształtują się tam na poziomie ok. 108 tys. euro, a koszt za m2 to ok. 1 063 euro.

 

tanie nieruchomości w Alicante
W Alicante znajdziesz atrakcyjne nieruchomości w przystępnych cenach

 

Co prawda, ta część Alicante nie ma bezpośredniego dostępu do morza, jednak jej lokalizacja jest bardzo dobra – dotarcie do najpiękniejszych, piaszczystych plaż to zaledwie kilkanaście minut jazdy samochodem. Mimo wszystko w przypadku tańszych nieruchomości w Alicante zalecamy ostrożność. Należy mieć świadomość, że niekiedy tanie lokale znajdują się w mniej przyjaznych dzielnicach. Dlatego zazwyczaj w takich sytuacjach zalecamy inwestorom zwiększenie budżetu, który pozwoli na zakup nieruchomości w atrakcyjniejszej, bezpieczniejszej okolicy.

 

Sprawdź aktualne oferty nieruchomości Alicante

 

3.     Elche

Jeśli szukasz miejsca na inwestycję w tanie nieruchomości w Hiszpanii, koniecznie zapoznaj się z ofertami domów i apartamentów w Elche. Nie jest to nadmorska miejscowość, jednak ma coś, czym nie mogą pochwalić się inne miasta zlokalizowane na wybrzeżu. Po pierwsze, jest to jedno z największych miast we Wspólnocie Autonomicznej Walencja, a jego wizytówką jest gaj palmowy – znajduje się w nim ok. 200-300 tys. palm, co sprawia, że jest to największe tego typu miejsce w całej Europie. Wracając do tematu nieruchomości, szacuje się, że średnia cena za m2 wynosi tam 1 295 euro. Do najtańszych dzielnic Elche należą Elche Ciudad i Torrellano – tam średni koszt za m2 wynosi nieco ponad 1 100 euro. Miasto charakteryzuje się jednak nie tylko niskimi cenami nieruchomości, ale i atrakcyjną lokalizacją. Położone jest zaledwie 20 km od Alicante, a drogę do najbliższej plaży można pokonać autem w około pół godziny. Panuje tam także bardzo przyjemny klimat – słońce operuje przez ponad 300 dni w roku. Wszystko to sprawia, że Elche jest zarówno dobrym miejscem do zamieszkania na stałe, jak i atrakcyjną lokalizacją na wakacyjny wyjazd.

 

Sprawdź aktualne oferty nieruchomości Elche

 

4.     Torrevieja

W odróżnieniu od wymienionych wcześniej miejscowości, Torrevieja jest zlokalizowana nad samym morzem, co zdecydowanie zwiększa jej atrakcyjność z perspektywy inwestorów. Mimo takiej lokalizacji można znaleźć tam bardzo przystępne cenowo oferty nieruchomości w przedziale 50-80 tys. euro. Wśród najtańszych dzielnic Torrevieja wymienia się okolice Parque de las Naciones, gdzie cena za m2 waha się w granicach 1 246 euro oraz okolice Playa del Cura – tam cena za m2 kształtuje się na poziomie ok. 1 598 euro.

 

Miejscowość słynie ze słonych jezior – to one są tam największą atrakcją turystyczną. Za inwestycją w Torrevieja przemawia zdrowy mikroklimat, dzięki któremu miasto należy do najzdrowszych w Europie. Panują tam bardzo dobre warunki do zamieszkania na stałe, jednak ze względu na bogatą ofertę turystyczną, Torrevieja równie dobrze może sprawdzić się jako wakacyjna destynacja. To także świetne miejsce na inwestycję w celach zarobkowych. Torrevieja w okresie letnim przyciąga tłumy wczasowiczów, dlatego zakup nieruchomości na wynajem może okazać się niezwykle dochodowym rozwiązaniem.

 

Sprawdź aktualne oferty nieruchomości Torrevieja

 

5.     La Safor – Oliva i Gandia

Region La Safor zapewnia bardzo dogodne warunki do zakupu nieruchomości (1 536 euro za m2). Jednak zdawać by się mogło, że ta część Hiszpanii wciąż jeszcze nie została odkryta przez wielu inwestorów. Tamtejsze krajobrazy przywodzą na myśl prawdziwą, dziką Hiszpanię, dlatego region zyskuje na popularności wśród turystów poszukujących alternatywy dla wielkomiejskich kurortów. Do najpopularniejszych miast zlokalizowanych w tej części Hiszpanii należą Gandia oraz Oliva.

 

Największą miejscowością w obrębie La Safor jest Gandia – to nadmorskie miasto położone na wybrzeżu Costa del Azahar. Średnia cena za m2 wynosi tam ok. 1 446 euro, co czyni je bardzo atrakcyjnym miejscem na inwestycję. Standardowo, tańsze nieruchomości znajdziemy tam w mieście, w dzielnicy Centro Ciudad. Im bliżej morza tym ceny nieruchomości będą wyższe, lecz wciąż korzystniejsze, porównując, np. do pobliskiej Walencji. Na inwestycję w Gandii wciąż częściej decydują się Hiszpanie, jednak można się spodziewać, że ze względu na atrakcyjne warunki cenowe, także i obcokrajowcy wkrótce zaczną chętniej lokować tam swoje oszczędności. Gandia oferuje nie tylko wyjątkowe krajobrazy, piękne plaże i słoneczną pogodę. Miasto posiada także rozwiniętą infrastrukturę medyczną, jest dobrze skomunikowane i zapewnia dostęp do szkół, licznych lokali gastronomicznych oraz sklepów, dzięki czemu jest bardzo dobrym miejscem do życia dla osób w każdym wieku – zarówno rodzin z dziećmi, jak i emerytów.

 

Jeśli chodzi o region La Safor, warto także rozważyć inwestycję w Olivie. Oliva to miasto zlokalizowane 6 km od wybrzeża. Nie jest to typowa, nadmorska miejscowość, jednak panujący w niej klimat, pozwala turystom poczuć się, jak w rybackim kurorcie. Oliva to także jedno z najbardziej opłacalnych miejsc na inwestycję na wybrzeżu Costa Blanca. W szczególności nieruchomości zlokalizowane w dzielnicy Oliva Pueblo przyciągają inwestorów wyjątkowo atrakcyjnymi cenami. Zakup nieruchomości w tej części Olivy to inwestycja rzędu ok. 132 tys. euro, a koszt za m2 oscyluje tam w granicach 866 euro. Inwestycja w Oliva to bardzo dobra alternatywa dla zakupu apartamentu lub domu w popularnym kurorcie turystycznym. Poza oczywistym atutem miejscowości z punktu widzenia inwestorów, jakim są przystępne ceny nieruchomości, warto wymienić także dobre połączenie z największymi lotniskami w tym regionie Hiszpanii, kameralną atmosferę, szereg atrakcji turystycznych oraz zachwycające widoki.

 

6.     Orihuela

Kolejnym miejscem, które warto wziąć pod uwagę w czasie poszukiwań odpowiedniej lokalizacji na inwestycję na Costa Blanca, jest także Orihuela. To gmina, którą zasadniczo można podzielić na dwie części:

  • śródlądową, w której znajduje się główne miasto gminy – Orihuela,
  • wybrzeże Orihuela Costa.

Warto zaznaczyć, że Orihuela stała się bardzo popularnym kierunkiem wśród obcokrajowców poszukujących komfortowego miejsca do zamieszkania na stałe. W związku z tym obecnie na terenie gminy mieszka aż 106 różnych narodowości. Z reguły to w śródlądowej części Orihuela można znaleźć tańsze nieruchomości. W dzielnicy Orihuela Pueblo cena za m2 jest bardzo przystępna i oscyluje w granicach 1 061 euro. Mimo że miasto nie ma bezpośredniego dostępu do morza, niskie ceny nieruchomości zdecydowanie przekonują do inwestycji. Dodatkowo, dużą zaletą Orihuela może być brak typowo kurortowej atmosfery – mimo rozwoju turystyki w tym regionie, miasteczko wciąż zachowało swój typowo hiszpański, sielankowy charakter. Kolejną zaletą jest także lokalizacja Orihuela. Miasto znajduje się ok. 20 km od wybrzeża i stosunkowo blisko popularnych kurortów – Alicante (ok. 50 km) i Torrevieja (ok.25 km).

 

Chcąc zainwestować w Orihuela Costa, musimy liczyć się z tym, że cena nieruchomości będzie wyższa ze względu na nadmorską lokalizację – jednak wciąż atrakcyjna, porównując do cen nieruchomości w innych, popularnych miejscowościach turystycznych na Costa Blanca. Orihuela Costa to komercyjne, nadmorskie centrum gminy Orihuela położone w południowej części wybrzeża Costa Blanca. Lokalizacja w pobliżu półwyspu La Manga, Mar Menor i Murcji to duży atut miejscowości. Znaleźć tam można nieruchomości dopasowane do potrzeb każdego inwestora – zarówno luksusowe apartamenty, jak i lokale w cenie nieprzekraczającej 100 tys. euro. Średnia cena za m2 w Orihuela Costa kształtuje się na poziomie 1 530 euro. Według dostępnych danych najbardziej okazyjne oferty nieruchomości inwestorzy mogą znaleźć tam m.in. w takich dzielnicach jak Los Balcones y los Altos, Zeniamar-Horizonte-La Campana, Playa Flamenca i La Regia.

 

Sprawdź aktualne oferty nieruchomości Orihuela Costa

 

7.     Santa Pola

Atrakcyjne oferty nieruchomości gwarantuje inwestorom także Santa Pola. Lokalizacja nad morzem, bliskość lotniska i popularnych, wakacyjnych kurortów oraz dobra komunikacja miejska, to tylko kilka z powodów, dla których warto zdecydować się na inwestycję w tej miejscowości. Dodatkowym plusem jest także mnogość atrakcji turystycznych, takich jak słone jeziora, piękne plaże i port, z którego można popłynąć na wyspę Tabarca.

 

Las Salinas w Santa Pola
Las Salinas w Santa Pola

 

W Santa Pola można znaleźć nieruchomości w bardzo przystępnych cenach. Co ważne, niższe ceny dotyczą nie tylko apartamentów, czy też mieszkań zlokalizowanych w obszarach miejskich lub na peryferiach miejscowości. Lokale znajdujące się niedaleko plaży także charakteryzują się tam wyjątkowo atrakcyjnymi cenami – w Santa Pola można znaleźć oferty apartamentów nawet do 70 tys. euro! Pod tym względem do najkorzystniejszych obszarów do inwestowania można zaliczyć dzielnice Tamarit – Playa Lissa (1 459 euro za m2) i Puerto (1 596 euro za m2).

 

Sprawdź aktualne oferty nieruchomości Santa Pola

 

Szukasz tanich nieruchomości na Costa Blanca? Zaufaj naszym specjalistom! Z przyjemnością pomożemy Ci znaleźć wymarzony, hiszpański dom lub apartament w bardzo przystępnej cenie. Skontaktuj się z nami już dziś i powiedz, jakiej nieruchomości szukasz.

 

Tematy: