Narty na Costa del Sol - Inny Wymiar Hiszpańskiej Przygody

 

Kiedy myślimy o Costa del Sol, najczęściej wyobrażamy sobie upalne dni spędzone na złocistych plażach, ale to jedynie jedna strona tej hiszpańskiej krainy. Costa del Sol to miejsce, które nie tylko cieszy się słońcem przez większość roku, ale również – co nie oczywiste – oferuje emocje związane z zimowymi sportami, zwłaszcza w słynnej Sierra Nevadzie.

 

Luksusowe Letnie  Wakacje

Latem Costa del Sol prezentuje się z bajecznej strony. Ekskluzywne beach kluby, piaszczyste plaże i atmosfera Marbelli tworzą idealne warunki do beztroskiego wypoczynku. To miejsce, gdzie życie to fiesta, a każdy dzień jest pełen radości. Luksusowe apartamenty i wille przyciągają zamożnych wczasowiczów jak i inwestorów z całego świata.

 

Zima w Sierra Nevada

Sierra Nevada, najbardziej na południe wysunięty ośrodek narciarski w Europie, to miejsce, które przyciąga zarówno miłośników słońca, jak i śniegu. Dla tych, którzy tęsknią za zimowymi atrakcjami, Pradollano niedaleko Grenady oferuje wspaniałe stoki narciarskie.

adobestock_340900688 1704917160

Zima na wyciągnięcie ręki

Niech zdumienie ogarnie każdego, kto odkryje, jak niezwykle blisko od idealnego miejsca na całoroczne wakacje ze słońcem można znaleźć tak odmienny klimat.

Dojazd z Costa del Sol do Sierra Nevady zajmuje zaledwie 2,5 godziny samochodem. Po dotarciu na miejsce, zamiast opalać się na plaży, możemy korzystać z doskonale przygotowanych tras narciarskich. Nawet jeśli zwykle nie kojarzymy Hiszpanii z zimowymi sportami, to Sierra Nevada zmienia tę perspektywę. Co warto wiedzieć sezon na zimowe szaleństwo stratuje już pod koniec listopada i trwa nawet do maja. Warunki są tu bardzo dobre nawet wczesną wiosną.

adobestock_136288098 1704917098

Raj dla Narciarzy

Ośrodek Sierra Nevada zyskuje uznanie nie tylko ze względu na malownicze widoki, ale również za świetne warunki narciarskie. Zaczynając od Pico Veleta, najwyższego punktu o wysokości 3282 m n.p.m., do których kursują gondole i wyciągi, Sierra Nevada oferuje ponad 110 km tras narciarskich. Trasy zróżnicowane są pod względem trudności, zapewniając zarówno łagodne zjazdy dla początkujących, jak i ekstremalne wyzwania dla zaawansowanych narciarzy. Infrastruktura obejmuje również Snowpark Sulayr, gdzie miłośnicy snowboardu i freestylowi narciarze znajdą swoje miejsce. Obiekt oferuje emocje na różnych poziomach zaawansowania.

Po intensywnym dniu na stoku, Pradollano oferuje szereg restauracji, barów i tawern, które zaspokoją podniebienie nawet najbardziej wymagających smakoszy. Ponadto na miescu znajdziecie szeroką gamę opcji zakwaterowania - od luksusowych hoteli, takich jak El Lodge czy Vincci Selección Rumaykiyya, po przytulne apartamenty.

adobestock_223385889 1704917808

Costa del Sol przez Cały Rok

Costa del Sol to więcej niż tylko plaże i słońce. To region, który przez cały rok oferuje niezapomniane przeżycia - od letnich rajskich dni w Marbelli po zimowe emocje na stokach Sierra Nevady. Niezależnie od preferencji podróżniczych, Costa del Sol jest miejscem, które ma wiele do zaoferowania każdemu podróżnikowi.