Aqualandia - Park Wodny w Benidorm

Jeden z największych parków wodnych w Europie - 22 atrakcje i 1500 m2 zabawy w Benidormie. Aqualandia w Benidormie to masa najróżniejszych wodnych rozrywek: jaskinie Niagary, wielkie Jacuzzi i piaszczyste plaże, ocean w postaci ogromnego basenu z falami, a także dziesiątki zjeżdżalni o przeróżnych kształtach, wysokościach i nachyleniach. To zdecydowanie doskonały pomysł na wycieczkę dla całej rodziny!

 

Najstarszy hiszpański aquapark

Pierwszy kryty aquapark, został zbudowany w Edmonton w Kanadzie w 1985 r. Aqualandia również została otwarta w 1985 roku i była pierwszym w Hiszpanii parkiem wodnym. Jest jednym z największych i najlepiej wyposażonych parków tego typu na świecie. Bezpłatny parking ma aż 50 000 m2.

 

grupa przyjaciol w parku wodnym
Świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu

Atrakcje wodne i zjeżdżalnie Aqualandii

Ze względu na warunki klimatyczne w Polsce aquaparki są najczęściej kryte, natomiast ten mieszczący się w Benidormie znajduje się na wolnym powietrzu. Ze względu na ciepłą strefę klimatyczną można cieszyć się tutaj słońcem prawie przez cały rok oraz przez większość miesięcy korzystać z wysokiej temperaturą powietrza. Zabawy wodnej możemy zażywać również w ogrodach palmowych, które są typowe dla tej strefy. Atrakcje i zjeżdżalnie, które na nas czekają to między innymi:

  • Splash,
  • basen z falami,
  • rwąca amazonka,
  • Zig zag,
  • strefa jacuzzi,
  • wodospad niagara,
  • Adventureland dla dzieci,
  • Black hole.

Jest też Verti go, gdzie czeka nas prawie 80m pionowego spadania z kapsuły, zjeżdżanie na kołach Rapidos Laguna park dla całej rodziny i wiele innych.

 

 

Przejażdżki są klasyfikowane i dobierane dla osoby według intensywności, aby zapewnić wszystkim odwiedzającym dostosowane do temperamentu emocje.

 

Tyrolka - atrakcje parku wodnego w Benidorm
Atrakcje dostosowane do wieku i temperamentu 

Park wodny dla całych rodzin

W Aqualandia jest miejsce na piknik i spokojniejsze spędzenie czasu w gronie rodzinnym. Znajdują się tu również sklepy z pamiątkami, stoisko z fotografiami, bankomaty, schowki depozytowe na cenne przedmioty, leżaki, samoobsługowe restauracje, bary z przekąskami, grill, pizzeria, bar Burger i stoiska z lodami, a także kawiarnie. Woda w basenach, zjeżdżalniach i atrakcjach jest pompowana ze studni na terenie parku następnie oczyszczana i uzdatniana. Benidorm może pochwalić się bardzo rygorystycznymi środkami bezpieczeństwa.

 

 

 

Cena i godziny otwarcia

Aquapark otwarty jest od 25 maja do połowy października codziennie od 10 rano do 21 wieczorem.

Standardowy bilet wstępu kosztuje 34 euro

Natomiast wstęp dla dzieci do lat 12 oraz seniorów w wieku od 60 lat kosztuje mniej - 20 euro.

 

Lokalizacja Parku Wodnego Aqualandia

Park wodny znajduje się w miejscowości Benidorm.

Adres: Sierra Helada s/n, Rincón de Loix, 03503 Benidorm (Alicante).

Do Aqualandii można bardzo wygodnie dostać się samochodem. Park znajduje się w odległości ok 60 km od lotniska w Alicante.

 

Jak dojechać do parku wodnego Aqualandia - położenie na mapie
Lokalizacja aquaparku w Benidormie, blisko lotniska w Alicante 

 

Tematy: