Zwiedzanie Costa Blanca kamperem

Hiszpania to jeden z najlepszych regionów do podróżowania kamperem. Przyczynia się ku temu zarówno klimat, zdecydowanie łagodny i słoneczny, w porównaniu z innymi krajami europejskimi, a także znakomity stan dróg i infrastruktury w całym kraju, dzięki czemu przemieszczanie się z miejsca na miejsce jest stosunkowo przyjemnym i bezproblemowym doświadczeniem. Do tego dochodzą zapierające dech w piersiach widoki, przepiękna fauna i flora – takie łono przyrody to raj, do którego można uciec od wszelkich stresów i problemów dnia powszedniego. Turystów podróżujących kamperem czeka zdecydowanie więcej przygód, niż osoby podróżujące samolotem. Dzięki łatwości podróżowania między krajami członkowskimi Unii Europejskiej Hiszpania odnotowała wzrost liczby turystów odwiedzających właśnie ich kraj, a podróżujących kamperem. 
 

Kamper nad brzegiem morza
Taka forma zwiedzania cieszy się ogromną popularnością wśród młodych ludzi, jest zdecydowania tańsza, bardziej mobilna i niezależna

Rodzaje kempingów w Hiszpanii

Istnieje około 800 zarejestrowanych kempingów w różnych regionach Hiszpanii. Przypisuje im się status w zależności od wyposażenia dostępnego na każdym z nich.

 • Trzecia kategoria kempingów zwykle będzie miała niezbędne udogodnienia, takie jak toalety i prysznice, ale niewiele więcej.
 • Druga kategoria jest nieco bardziej luksusowa i często obejmuje kawiarnię, basen i usługi telefoniczne.
 • Pierwsza kategoria kempingów będzie miała wszystko, od kantoru wymiany walut, przez plac zabaw dla dzieci, po ciepłą wodę, prąd i wieczorne programy animatorskie.

Costa Blanca a kampery

Białe wybrzeże Hiszpanii jest jednym z najpopularniejszych regionów, jeśli chodzi o podróżowanie kamperem po Półwyspie Iberyjskim. To tu znajdują się jedne z najlepszych kampingów w Hiszpanii. Słoneczne wybrzeże i setki kilometrów piaszczystych plaż przyciągają turystów z całego świata i są rajem dla „kamperowiczów”. Dla wielu mieszkańców Europy Północnej i Zachodniej jest to idealny sposób podróżowania i odkrywania bogactw kultury hiszpańskiej. Nie ma lepszego sposobu na zobaczenie Costa Blanca - możesz jeździć i zwiedzać w swoim czasie i niespiesznym tempie. Noclegi na kempingach to również okazja do poznania nowych ludzi z różnych stron świata. Drogi na Costa Blanca, jak i w całej Hiszpanii są w świetnym stanie. Jedyne z czym można się borykać, ze względu na gabaryty kamperów, to zróżnicowanie terenu oraz wąskie uliczki w małych miejscowościach, dlatego warto zabrać ze sobą także rowery, które umożliwią dotarcie na miejsce destynacji, niezależnie od warunków.

Popularne miejsca kempingowe na Costa Blanca

 • Marjal Costa Blanca Camping
  Miejsce, w którym zawsze jest co robić, nawet w okresie pozaturystycznym jest tutaj dostępny zespół animatorów. Kemping świetny dla rodzin z dziećmi.  Bloki sanitarne są bardzo dobrze zadbane. Jest także bar i restauracja, w czasie letnim wystawiane są stoliczki. Kemping znajduje się zaledwie pół godziny jazdy od wybrzeża i piaszczystych plaż Costa Blanca. W hotelu zaraz obok znajduje się również centrum odnowy biologicznej i SPA. Koszt tego miejsca to 17 € za noc. Najbliższym miastem jest Catral.
 • Camping „Lo Monte” Pilar de Horadada
  Bardzo atrakcyjny kemping – duże stanowiska, dostępny basen dla dzieci i dorosłych. Na plaże można się dostać krótkim spacerkiem. Na miejscu dostępna jest restauracja, oferująca kuchnię z całego świata. Do najbliższego miasta, Pilar, można dojechać na rowerze, istnieje kilka ścieżek prowadzących wzdłuż wybrzeża. Kemping oferuje wszelkiego rodzaju dodatkowe zajęcia – siłownię, basen, bar, restaurację. Na kempingu znajduje się również centrum zdrowia i SPA. Cena wynosi około 20 € za noc.
Wskazówki
 • Decyduj się na pozostawienie kampera, tylko na oficjalnych, specjalnie przeznaczonych do tego miejscach. Są one zawsze dobrze strzeżone, chociaż wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Lepiej jednak nie ryzykować kradzieży, które niestety w Hiszpanii są dość popularne, zwłaszcza wśród pozostawionych samym sobie samochodów czy kamperów.
 • Popularnym okresem dla turystów poruszających się samochodem kempingowym to jesień/zima. Okres ten w Hiszpanii jest ciepły, a drogi oraz miejsca postojowe mniej zaludnione i dużo tańsze.
 • Jeśli nie posiadasz swojego kampera istnieje również możliwość wypożyczenia jednego na wybrzeżu. Koszty zaczynają się od 65 € za dzień.
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
facebook profile instagram contact us