10 atrakcji dla dzieci na Costa Blanca

Nie masz pomysłu co robić całą rodziną na wakacjach? Twoje dzieci mają dość leżenia na plaży albo zwiedzania? Oto kilka miejsc wartych odwiedzenia i przyjaznych najmłodszym.

 

Wakacje z dzieckiem
Poniższe atrakcje zagwarantują świetną zabawę oraz cudowne wspomnienia zarówno dzieciom, jak i dorosłym

Aqualandia Costa Blanca

Aqualandia jest jednym z największych parków wodnych mieszczących się na Costa Blanca i ma około 20 zróżnicowanych atrakcji, każdy znajdzie coś dla siebie. Najbardziej ryzykowne zjeżdżalnie pozwalają zjechać z zawrotnych wysokości i to przez ciemne tunele. Aqualandia to bardzo popularny park wodny, znajduje się we wschodniej części miasta Benidorm.

 

Przeczytaj więcej - Park Wodny Aqualandia w Benidormie

 

Flamingo Aquapark w Torrevieja

Aquapark Flamingo to mały, ale uroczy park wodny w Torrevieja, idealny dla rodzin z małymi dziećmi – nie jest zbyt duży, sprzyja niezobowiązującym spacerom. Ma kilka zjeżdżalni odpowiednich dla młodszych dzieci, wraz z płytkim basenem do zabawy. Posiada również wiele większych zjeżdżalni dla starszych dzieci oraz dorosłych. W skład wchodzi także basen sportowy, dla chcących szkolić swoją technikę pływania. Istnieje wiele zacienionych miejsc, w których można odpocząć, a leżaki są bezpłatne, tak samo jak parking.

 

Aquapolis Water Park w Torrevieja

Park wodny Aquapolis znajduje się na obrzeżach Torrevieja, w pobliżu terenów sportowych. W parku jest kilka obiektów wodnych idealnych dla dzieci i dorosłych, dla najodważniejszych słynna zjeżdżalnia Kamikaze, która jest długą, zamkniętą rurą, która wyrzuca twoje ciało z wysoką prędkością do basenu. Jest także teren zielony z wieloma parasolami i leżakami do odpoczynku. A dla najmłodszych dzieci jest basen z zabawkami wodnymi i mini zjeżdżalniami.

 

Rojales Aquapark w Ciudad Quesada

W skład Aquaparku Rojales w Ciudad Quesada wchodzi kilka różnych zjeżdżalni, trzy baseny dla dzieci oraz duży basen główny. Oferuje także duży wybór restauracji, a także budki z jedzeniem, lodziarnie oraz sklepy z pamiątkami. Na terenie ośrodka znajduje się także spora przestrzeń przeznaczona do relaksu, gdzie można bezpłatnie wypożyczyć leżaki. Aquapark Rojales jest idealnym miejscem na rodzinne wycieczki.

 

Mundomar w Benidorm

Pływanie z delfinami jest dla wielu osób spełnieniem marzeń. Zwierzęta te mają w sobie coś magicznego: sposób w jaki porozumiewają się łagodzi wszelkie napięcia. W Mundomar w Benidorm masz okazję poznać te niesamowite zwierzęta, popływać z nimi, pogłaskać je i zrobić sobie z nimi zdjęcie. W tym ośrodku poza delfinami można zobaczyć także papugi, lwy morskie, surykatki, lemury, gigantyczne żółwie, flamingi, ary, bociany, pingwiny, pieski preriowe i sowy oraz wiele innych stworzeń. Można również zostać opiekunem lub trenerem zwierząt na cały dzień.

 

Delfiny Mundomar

Terra Natura

Jest to park, który swoją siedzibę ma zarówno w Benidormie, jak i w Murcii, na Costa Blanca jest on jednak największy. Łączy w sobie centrum handlowe, gastronomiczne i zoo. Terra Natura jest zarządzana przez organizację non-profit, pomimo swojego komercyjnego charakteru jest zagorzałym ośrodkiem ochrony praw zwierząt. Celem jest ochrona środowiska oraz zagrożonych gatunków. Za ich pośrednictwem można zdalnie adoptować zwierzęta: hipopotamy czy tygrysy. Posiadają również duże laboratorium w Benidorm, które służy do badań nad rozwojem i poszerzaniem wiedzy na temat fauny. Miejsce idealne zarówno do miłego spędzenia wolnego czasu, jak i jako świetna ścieżka edukacyjna dla dzieciaków.

 

Aqua Natura

Obok Terra Natura znajduje się park wodny Aqua Natura, w którym można zaznać ochłody po wizycie w zoo. Aqua Natura szczyci się tym, że jest jedynym parkiem wodnym, w którym znajduje się The Crest, czyli zamknięta zjeżdżalnia wodna, w której znajduje się stan nieważkości. Park rozrywki oferuje także zjeżdżalnie i atrakcje wodne odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych. Można również wziąć udział w pokazie lwów morskich, a nawet mieć okazję pływać z nimi i zrobić sobie zdjęcie. Możesz kupić wspólny bilet na Terra Natura i Aqua Natura, aby zaoszczędzić pieniądze.

 

Safari Aitana Zoo

Warto wybrać się z dziećmi do Safari Aitana, gdzie ośrodek dokonał wszelkich starań, żeby odzwierciedlić naturalne środowisko zwierząt zamieszkujących Safari. Wycieczka odbywa się samochodem. Dla najmłodszych ekscytujące może okazać się zobaczenie z bliska lwa czy słonia. Zwierzęta te są oswojone, niektóre z nich można głaskać i swobodnie przechadzać się między nimi. Zaraz przy wejściu do parku znajduje się restauracja oraz miejsce rekreacyjne dla rodzin.

 

Zoo Rio Safari

Na drodze między Santa Pola i Elche znajdujemy kolejny wspaniały park tematyczny. Rio Safari to nie tylko zoo, ale także park wodny. Można bez problemu poruszać się między atrakcjami kolejką, która jeździ dookoła parku i jest idealnym punktem do oglądania zwierząt. Jest to też idealne miejsca na rodzinny piknik.

 

Vergel Zoo Costa Blanca

Najdalej na północ na wybrzeżu Costa Blanca znajduje się inny park safari, El Vergel. Wizyta w parku rozpoczyna się przejazdem wśród tygrysów. Po wyjściu z tej części parku dalsze zwiedzanie odbywa się na piechotę. Poza zwierzętami w klatkach można również bawić się z oswojonymi domowymi zwierzętami – kozami czy kucykami. Odbywają się także show, podczas którego zwierzęta wykonują różnego rodzaju sztuczki. Jest również plac zabaw w połączeniu z miejscem na piknik i restauracją. Ponadto w parku znajduje się jezioro, które oferuje możliwość wypożyczenia łódek.

 

Zainteresowany? Przeczytaj nasz artykuł  10 najlepszych atrakcji wodnych na Costa Blanca.

 

Chciałbyś zamieszkać na wybrzeżu Costa Blanca? Sprawdź ofertę nieruchomości na sprzedaż Costa Blanca

 

Tematy: