10 rodzinnych atrakcji na Costa Blanca

Poszukujesz ciekawych miejsc, które jednocześnie są przyjazne dzieciom? Macie dosyć leżenia na plaży albo zwiedzania? Oto kilka miejsc wartych odwiedzenia wraz z rodziną.

 

Ojciec spacerujący z córką brzegiem morza
Poniższe atrakcje będą ciekawym pomysłem na spędzenie czasu zarówno z najmłodszymi, jak i nieco starszymi dziećmi.

Wodospady Algar, Alicante

Wodospady Algar są dość blisko Benidorm, są warte odwiedzenia ze względu na oszałamiające kaskady i widoki. 

 

Wodospady znajdują się w pobliżu miasta Callosa d´en Sarria - bardzo rolniczego obszaru, szczególnie ze względu na owoc nispero - nieśplik japoński, czyli słodki owoc będący skrzyżowaniem moreli i brzoskwini. 

 

Po drodze na parkingi zobaczysz wiele straganów sprzedających produkty wykonane z tych owoców, takie jak likiery, chutney i dżem.

 

Park rozrywki Terra Mítica, Benidorm

Terra Mítica to park rozrywki w Benidormie, podzielony na pięć obszarów tematycznych. Szeroka gama przejażdżek i atrakcji sprawia, że ​​jest odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych, co czyni go jednym z najpopularniejszych atrakcji rodzinnych na Costa Blanca.

 

Muzeum Zabawek, Denia

Drewniani żołnierze, samochodziki, konie na biegunach i domki dla lalek z miniaturowymi meblami przenoszą Cię w przeszłość.

 

Denia była kiedyś znana na całym świecie jako centrum przemysłu zabawkarskiego. Produkcja zabawek rozpoczęła się tutaj w 1904 roku - najpierw z blachy białej, a dziesięć lat później zabawek drewnianych.

 

Rejs statkiem na wyspę Tabarca

Każdego dnia z przystani w Torrevieja wypływa katamaran na wyspę Tabarca,  która niegdyś była rajem dla piratów.

 

Obszar ten został uznany za rezerwat przyrodniczy Reserva Marina de la Isla de Tabarca i jest sanktuarium ochrony ptaków. Jest to też idealne miejsce do nurkowania.

 

Centrum sportowe, Torrevieja

Centrum sportowe Torrevieja ma coś dla miłośników wszystkich sportów i przyciąga profesjonalne drużyny z całej Europy.

 

Piłka nożna, lekkoatletyka, gimnastyka, pływanie na basenach krytych i odkrytych, squash, piłka ręczna, tenis, koszykówka, rugby, czy fitness - z pewnością nikt nie będzie narzekał na nudę!

 

Odwiedź łódź podwodną Torrevieja

Delfin S61 był okrętem podwodnym hiszpańskiej Armady, a obecnie jest pływającym muzeum w porcie Torrevieja. 

 

Podczas wizyty każdy odwiedzający ma okazję zajrzeć do wnętrza łodzi podwodnej i zobaczyć, jak kiedyś żyli marynarze.

 

Escape Room, Alicante

W Xcapate w Alicante każda grupa ma 60 minut na rozwiązanie przeróżnych zagadek i uwolnienie się z pokoju. 

 

Taka atrakcja z pewnością ucieszy zarówno młodsze dzieci, jak i nastolatków - to zabawny i ekscytujący sposób na rodzinną współpracę i sprawdzenie, jak radzicie sobie z pracą pod presją czasu.

 

Odwiedź skałę Peñon de Ifach w Calpe

Peñon de Ifach to park naturalny, który jest położony w Calpe, w regionie Walencji.

 

Wspinaczka na skałę Ifach umożliwia zbliżenia się do dzikiej przyrody i zapewnia nieziemskie widoki na malownicze wybrzeże Costa Blanca z wysokości 332 metrów.

 

Fabryka Czekolady, Villajoyosa, Alicante

Jednych z najlepszych specjalistów od czekolady można znaleźć w prowincji Alicante. Warto wybrać się na wyjątkową jednodniową wycieczkę do Muzeum Czekolady Valor w Villajoyosa.

 

Podczas wizyty w muzeum czekolady można dowiedzieć się wszystkiego o historii tej pysznej czekolady oraz zwiedzić fabrykę, a następnie trafić do sklepu na degustację oraz zakupy.

 

Jazda konna na wybrzeżu Costa Blanca

Ciekawym zajęciem rodzinnym na Costa Blanca jest odkrywanie regionu konno. To wspaniały sposób na spędzenie wolnego popołudnia, nie tylko dla miłośników koni. 

 

Na Costa Blanca jest wiele możliwości jazdy konnej - na wszystkich poziomach zaawansowania, a także możliwość przejażdżki po plaży oraz w nocne wyprawy.

 

Chciałbyś zamieszkać na wybrzeżu Costa Blanca? Sprawdź ofertę nieruchomości na sprzedaż Costa Blanca

 

Tematy: