Benissa - przewodnik po 5 najpiękniejszych plażach

Benissa to niewielkie miasto położone w prowincji Alicante. Miasto zyskało sympatię wielu turystów dzięki niesamowitym widokom - morze i góry stykają się ze sobą, co sprawia, że Benissa jest niepowtarzalnym miejscem po tej części Półwyspu Iberyjskiego. Sprawdź, które plaże szczególnie zasługują na uwzględnienie ich w planowaniu wyprawy.

 

Widok na prowincję Alicante

Cala Baladrar 

Cala Baladrar to jedna z najbardziej spektakularnych plaż w Benissa. Malownicza zatoka oferuje nieziemskie widoki na Calpe i Peñon de Ilfach, będąc jednocześnie łatwo dostępną. Woda jest spokojna, ponieważ plaża jest osłonięta od silnych wiatrów.

 

Cala Baladrar słynie z płytkich wód oraz bogatej fauny morskiej, więc będzie idealnym miejscem dla fanów nurkowania.  

 

To niewielki śródziemnomorski raj - w sezonie dostępny jest bar na plaży, w którym można zjeść obiad, wypić koktajl oraz posłuchać muzyki na żywo.

 

Cala Pinets

Cala Pinets jest niewielka - linia brzegowa mierzy zaledwie 25m, ale jest również niezwykle piękna. Jest to mieszanka piasku i małych kamyków - idealna na odpoczynek z dziećmi. Na plaży powstało wiele naturalnych „basenów skalnych”, w których najmłodsi mogą bezpiecznie bawić się w ciepłej wodzie.

 

Cala Pinets jest również początkiem nadmorskiej promenadt Paseo Ecologico, która prowadzi przez plaże w Benissa do Calpe, z przystankami na plaży Fustera, Bassetes.

 

Playa la Llobella

Najbardziej dzika plaża Benissy i raj dla miłośników snorkelingu. Śliskie, nierównomierne skały utrudniają do niej dostęp, ale odpowiednie obuwie w zupełności wystarczy, by móc cieszyć się nieziemskimi, naturalnymi widokami oraz spokojem i ciszą, ponieważ utrudnione dojście powoduje niewielki napływ turystów.

 

Ze względu na trudniejszy dostęp do plaży - lepiej nie odwiedzać jej z małymi dziećmi.

 

Playa la Fustera

Playa la Fustera to zdecydowanie najbardziej znana i popularna piaszczysta plaża Benissy. Plaża została wyróżniona w programie „Błękitnej Flagi”, którego celem jest promocja ochrony środowiska w miejscowościach nadmorskich, kąpieliskach i przystaniach jachtowych.

 

Plaża jest idealna na rodzinny wypoczynek: bardzo łatwo się na nią dostać - zarówno samochodem, jak i autobusem - jest dostępny parking, a także liczne prysznice oraz toalety. Dodatkowym atutem plaży jest stała opieka ratowników w sezonie od 15 czerwca do 15 września oraz dwie restauracje.

 

Cala Advocat

Cala Advocat to kolejna przyjazna rodzinom plaża w Benissa, z doskonałymi możliwościami do nurkowania z rurką.

 

Cala Advocat to połączenie niewielkiej piaszczystej plaży i wąskiego pomostu, które  sprawdzą się idealnie na spokojny, nadmorski spacer. Pomost dodatkowo chroni plażę przed silnymi falami, co czyni ją idealną dla dzieci.

 

W sezonie letnim jest również czynny bar na plaży. Dostępny jest również parking, jednak liczba miejsc na nim jest dość ograniczona, zwłaszcza w porze lunchu.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o tej miejscowości? Przeczytaj nasz artykuł, w którym opisujemy pozostałe atrakcje turystyczne w Benissie. Z kolei, jeśli szukasz miejsca pod inwestycję, zapraszamy do zapoznania się z ofertami nieruchomości w Benissie w naszym serwisie.

 

Tematy: