Calpe — jedno z najlepszych miejsc do podróżowania w 2021 roku


Na stronie European Best Destinations opublikowano listę najlepszych podróżniczych destynacji na 2021 rok. Lista powstała na podstawie głosów setek tysięcy podróżników z ponad 190 krajów na całym świecie.

Widok ze szczytu Peñón de Ifach
Widok ze szczytu Peñón de Ifach na Calpe oraz jezioro Las Salinas


Ranking European Best Destinations


European Best Destinations to witryna podróżnicza, której celem jest promowanie europejskiej turystyki. W tegorocznym rankingu Calpe pojawiło się wśród miast takich jak: Rzym, Paryż, Kapadocja. Na stronie można znaleźć również rankingi z najpiękniejszymi plażami, parkami narodowymi, jarmarkami bożonarodzeniowymi kierunkami oraz najromantyczniejsze miasta.


Calpe — najpopularniejsza atrakcja


Najbardziej znaną atrakcją jest skała Penon de Ifach, która osiąga aż 332 metry wysokości, a z obu jej stron rozciągają się dwie malownicze, piaszczyste plaże. Skała pełni funkcję znaku rozpoznawczego, wizytówki Calpe — znajdziemy ją na większości pocztówek oraz pamiątek. Ze względu na występowanie tam rzadkich gatunków lokalnej flory oraz ponad 300 gatunków zwierząt skała i jej najbliższa okolica została w 1987 roku rezerwatem przyrody, najmniejszym w Hiszpanii bo liczącym zaledwie 45 ha. Na skałę można wejść wytyczoną ścieżką, a przy dobrej pogodzie dla się dojrzeć nawet Ibizę.

Calpe to jedno z najlepszych miejsc na 2021 rok. Jest to idealne miejsce na wakacje w słońcu łączące plażę, przyrodę, zakupy, sporty na świeżym powietrzu, gastronomię, kulturę i historię.

 

Calpe dla sympatyków aktywnego wypoczynku
 

Szeroka gama możliwości na spędzanie czasu w ruchu ciągnie się od kolarstwa po wspinaczkę górską przez najróżniejsze sporty wodne. Trasy rowerowe pozwalają na cieszenie się nimi niezależnie od stopnia zaawansowania.

Penon de Ifach, jak i Morro de Toix stwarzają inne atrakcje dla miłośników wspinaczek górskich.

Niezależnie od posiadanych umiejętności osoby zainteresowane sportami wodnymi, mogą się w pełni cieszyć szeroką gamą możliwości. Dostępne jest wypożyczenie sprzętu oraz wynajęcie instruktora.


Plaże w Calpe

W Calpe znajdziemy dwie duże, piękne piaszczyste plaże oraz kilka mniejszych położonych w zatoczkach, które dzięki niewielkim rozmiarom są niezwykle urodziwe i pozwalają na ucieczkę od zgiełku i tłoku. Przykładami takich plaż są: Cala Del Morelló z ruinami rzymskimi, Playa Del Cantal Roig idealna dla całej rodziny oraz Cala Del Mallorquí w uroczym zakątku dla par. Wszystkie plaże w Calpe są strzeżone i większość z nich posiada udogodnienia dla niepełnosprawnych. Wzdłuż plaż De La Fossa i Arenal- Bol znajdują się promenady wypełnione restauracjami, kawiarenkami oraz sklepami.
 

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
facebook profile instagram contact us