Dlaczego Hiszpania jest najlepszym krajem do podróżowania?

Według Światowego Forum Ekonomicznego (FEM) Hiszpania, po raz trzeci, została krajem najchętniej odwiedzanym przez turystów. W raporcie, który dotyczył konkurencyjności w podróżowaniu oraz turystyce, Hiszpania zajęła czołowe miejsce i potwierdziła swoją niezachwianą pozycję na tym polu.

 

Lotnisko
Ze względu na dobrze rozwiniętą infrastrukturę, podróż do Hiszpanii, a także przemieszczanie się po kraju, staje się niezwykle łatwe i przyjemne.

 

FEM od lat gromadzi dane, bazujące na wiedzy liderów i ekspertów, w celu nakreślenia współczesnej sytuacji na rynku turystycznym. Pod uwagę brane są wszystkie nacje i oceniane są przez 90 różnych kryteriów.

 

Przyjazna infrastruktura

Jednym z najważniejszych punktów, który „prześwietlany” jest przy ocenie to infrastruktura. W tym przypadku Hiszpania może się poszczycić kilometrami autostrad, lotniskami w kluczowych dla turystyki miejscach oraz komfortowym lokalnym transportem. Miliony Euro wydane przy tych inwestycjach zwracają się teraz z nawiązką – nie tylko rodzimi mieszkańcy cieszą się tymi udogodnieniami, ale także przyjezdni, dla których wygoda oraz szybkość przemieszczania się z miejsca na miejsce jest kluczowa.

 

Siesta, fiesta i natura

Kolejnym branym pod uwagę czynnikiem są oczywiście zasoby naturalne, którymi Hiszpania może się poszczycić zarówno na północy Półwyspu Iberyjskiego, jak i na południowym jego wybrzeżu. W tych odmiennych warunkach, które tam panują, każdy odnajdzie coś dla siebie. Kluczowa jest również kultura, lokalne dobra, którymi Hiszpanie potrafią się szczycić, jak mało, który naród. W grę wchodzą tutaj wszelkie zabytki, imponująca architektura oraz wkomponowane w to nowe, innowacyjne projekty. Wszystko to otoczone jest wydarzeniami, festiwalami, popularnymi nawet w popkulturze imprezami, takimi jak Tomatina czy wyścig byków w Pampelunie. Nie bez powodu Hiszpania plasuje się na trzecim miejscu na światowej liście miejsc chronionych UNESCO.

 

Co więcej, hiszpańska kuchnia z roku na rok poszerza grono swoich fanów. Przeczytaj więcej o atrakcjach kulinarnych Hiszpanii.

 

Do tego wszystkiego trzeba dodać wysoką jakość usług, stosunek jakości do ceny, służbę publiczną, bezpieczeństwo oraz otwartość samych Hiszpanów.

 

Jakie dodatkowe informacje można odczytać z raportu FEM?

Jeśli chodzi o konkurencję, to na drugim miejscu uplasowała się Francja, a następnie Niemcy, Japonia i Stany Zjednoczone. Raport nie wiele zmienił się przez ostatnie lata, jedynym zaskoczeniem jest spadek Wielkiej Brytanii na liście rankingowej z piątego na szóste miejsce.

 

Kolejnym wnioskiem płynącym z raportu FEM jest wzrost zainteresowania wśród turystów krajami Afryki Subsaharyjskiej. Azja plasuje się na drugim miejscu najczęściej odwiedzanych kontynentów. Podkreślone zostało również, że wkład turystyki w gospodarkę będzie dużo większy w porównaniu z poprzednimi latami, ze względu na rosnącą globalnie klasę średnią. FEM apelował również o zrównoważoną gospodarkę turystyczną, która z szacunkiem będzie podchodzić do tematu ekologii, ochrony środowiska i zagrożonych gatunków

 

Hiszpania to doskonałe miejsce nie tylko na wakacje, ale także do życia na stałe. Sprawdź oferty nieruchomości w Hiszpanii na sprzedaż.

 

Tematy: