Dlaczego warto pojechać na wakacje do Hiszpanii?

Według Światowego Forum Ekonomicznego (FEM) Hiszpania, po raz trzeci, została krajem najchętniej odwiedzanym przez turystów. W raporcie, który dotyczył konkurencyjności w podróżowaniu oraz turystyce, Hiszpania zajęła czołowe miejsce i potwierdziła swoją niezachwianą pozycję na tym polu.

Schody w kolorach flagi Hiszpanii w Calpe

Infrastruktura

Wbrew pozorom infrastruktura jest jednym z najważniejszy czynników ułatwiającym podróżowanie – nie zwracamy na nią aż takiej uwagi, ale w momencie, w którym zawiedzie doceniamy jej dostępność. W tym przypadku Hiszpania może się poszczycić kilometrami autostrad, lotniskami w kluczowych dla turystyki miejscach oraz komfortowym lokalnym transportem. Miliony Euro wydane przy tych inwestycjach zwracają się teraz z nawiązką – nie tylko rodzimi mieszkańcy cieszą się tymi udogodnieniami, ale także przyjezdni, dla których wygoda oraz szybkość przemieszczania się z miejsca na miejsce jest kluczowa.

Natura

Kolejnym bardzo ważnym aspektem są oczywiście zasoby naturalne, którymi Hiszpania może się poszczycić zarówno na północy Półwyspu Iberyjskiego, jak i na południowym jego wybrzeżu. Hiszpania ma ponad 5000 kilometrów plaży, liczne wyspy, które są rajem dla turystów oraz zapierające dech w piersiach widoki. Nie wspominając już o pogodzie, która czyni Hiszpanię krajem możliwym do odwiedzenia przez cały rok. W tych różnorodnych warunkach, które tam panują każdy odnajdzie coś dla siebie.

Kultura

Kluczowa jest również kultura, lokalne dobra, którymi Hiszpanie potrafią się szczycić, jak mało, który naród. W grę wchodzą tutaj wszelkie zabytki, imponująca architektura oraz wkomponowane w to nowe, innowacyjne projekty. Wszystko to otoczone jest wydarzeniami, festiwalami, popularnymi nawet w popkulturze imprezami, takimi jak La Tomatina czy wyścig byków w Pampelunie. Nie bez powodu Hiszpania plasuje się na trzecim miejscu na światowej liście miejsc chronionych UNESCO.

Jedzenie

Celebracja spożywania jedzenia i picia kawy czy wina została w Hiszpanii doprowadzona do perfekcji. Ten niespieszny rytm dnia oraz siesta, która sprzyja tak długim posiłkom, udzielają się również przyjezdnym. Chwila na oddech oraz rozsmakowanie się w lokalnych specjałach to milowy krok do udanego wypoczynku. Bardzo dobrze znamy tapasy, jamony, paelle oraz hiszpańskie bogactwo owoców morza oraz ryb. Nic tylko cieszyć się świeżością tych potraw.

Historia

Historia Hiszpanii jest bogata i bardzo burzliwa. Maurowska przeszłość, złoty wiek rozwoju Półwyspu, wojna domowa, dyktatura oraz powrót do demokracji – to kilka z kluczowych wydarzeń, które zadecydowały o kształcie współczesnej Hiszpanii. Dzieje tego kraju możemy również poznać dzięki architekturze, jedzeniu oraz kulturze. Pozostałości po muzułmańskich czy żydowskich mieszkańcach Hiszpanii widoczne są bowiem po dziś dzień.

Do tego wszystkiego trzeba dodać wysoką jakość usług, stosunek jakości do ceny, służbę publiczną, bezpieczeństwo oraz otwartość samych Hiszpanów.

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
facebook profile instagram contact us