Letnie atrakcje na Costa Blanca

Costa Blanca obejmuje wiele popularnych miejsc, takich jak Benidorm, Alicante, Denia i Xabia. Dla tych, którzy chcą spędzić relaksujące wakacje, może to być idealne miejsce, aby cieszyć się spokojnymi szumami morza podczas czytania najnowszego bestsellera, ale fani aktywnego wypoczynku również nie mogą narzekać na nudę.

 

Kobieta pływająca w morzu
Po długich miesiącach lockdownu wszyscy zatęsknili za beztroską zabawą oraz możliwością wyjazdu i relaksu na malowniczych plażach

 

Kościoły w Altea oraz zabytki w Alicante

Na Costa Blanca jest wiele fascynujących kościołów i zabytków. Na przykład, aby zobaczyć naprawdę zdumiewający widok, dlaczego nie odwiedzić Altei i podziwiać malowniczy widok na kościół Nuestra Senora del Consuelo? Miasto dzięki naprawdę zapierającej dech w piersiach architekturze i przemyślanym projektowaniem jest warte uwagi. 

 

A może warto odwiedzić zamek Santa Barbara w Alicante? Na Costa Blanca jest tak wiele ciekawych budynków.

 

Nurkowanie w Benidormie

Czy jest lepszy sposób na poznanie morza niż nurkowanie? 

 

Dostępne są kursy wprowadzające, które ułatwiają rozpoczęcie przygody z nurkowaniem, jeśli nie miałeś wcześniej przyjemności z nurkowania, a także kursy zaawansowane, które pomagają osiągnąć kolejne umiejętności i robić postępy.

 

Villajoyosa czyli „Czekoladowa Wioska”

Na południe od Benidormu znajduje się urocze miasteczko, które może być idealnym miejscem na relaks. Panuje w nim spokojna atmosfera, gdzie można spróbować wyśmienitych lokalnych potraw i odwiedzić Muzeum Czekolady, które znajduje się w wiosce – jest to niezaprzeczalny raj dla miłośników czekolady! 

 

Kolejnymi zaletami Villajoyosa są atrakcyjne kolorowe domy i wąskie uliczki, które prowadzą do brzegu - to być idealne miejsce do odkrywania i cieszenia się spokojnym, powolnym stylem życia. Więcej powodów, by odwiedzić to miasteczko znajdziesz w naszym artykule Największe atrakcje Villajoyosa.

 

Pola golfowe

Fani aktywnego wypoczynku nie będą zawiedzeni - na całym wybrzeżu Costa Blanca znaleźć można bogatą ofertę obiektów z golfem: Alicante, Benidorm, Altea, Calpe, Javea i Olivia Denia. 

 

Parki rozrywki w Benidorm

Miasto szczyci się jednymi z najwspanialszych klubów nocnych na Costa Blanca, a lato jest szczególnie popularne wśród odwiedzających, którzy chcą cieszyć się imprezami! Oprócz tętniących życiem klubów nocnych istnieje wiele parków do odwiedzenia z parkami wodnymi (np. park wodny Aqualandia w Benidorm), parkami zwierząt i parkami rozrywki. 

 

Jest to idealne miejsce dla rodziców i dzieci, a szeroki wybór atrakcji gwarantuje zabawę przez długie godziny oraz niezapomniane wrażenia!

 

Tematy: