Najlepsze atrakcjie wodne na Costa Blanca

Costa Blanca jest regionem turystycznym w Hiszpanii, którego linia brzegowa ma długość prawie 250 km. Piękne plaże, urokliwe porty oraz około 300 słonecznych dni w roku są zdecydowanymi zaletami tego regionu. Najpopularniejszymi kąpieliskami są tutaj Benidorm i Calpe. Costa Blanca to raj dla miłośników wodnych atrakcji - niezależnie od tego, czy wolisz zastrzyk adrenaliny podczas sportów wodnych, czy też dzień pełen beztroskiej zabawy w jednym z parku wodnych!

 

Aqualandia - rekordowa zjeżdżalnia

Aqualandia została otwarta w 1985 roku i był to pierwszy w Hiszpanii park wodny. Jest jednym z największych i najlepiej wyposażonych parków tego typu na świecie. Aqualandia oferuje atrakcje wodne dostosowane do każdej grupy wiekowej oraz poszukiwanych wrażeń. Na terenie parku znajduje się najwyższa w Europie zjeżdżalnia wodna oraz zjeżdżalnia typu „kapsuła”. Jeśli więc chcesz zmierzyć się z własnymi słabościami i doświadczyć rekordowych emocji, to już wiesz, gdzie szukać swoich doznań.  Wśród licznych atrakcji można znaleźć:

  • Wodospad
  • Rwąca rzeka
  • Basen z falami morskimi
  • Strefa jacuzzi
  • Adventureland – atrakcje dla dzieci

Każda atrakcja podlega klasyfikacji ze względu na ilość dostarczanych przeżyć, dzięki temu wszyscy odwiedzający mogą zdecydować, z której atrakcji chcą skorzystać.

 

Delfiny w Mundomar

Mundomar to park zwierząt w Benidorm na Costa Blanca. Jest powiązany z parkiem wodnym Aqualandia, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie. Na szczycie Mundomaru, obok delfinarium znajduje się miejsce widokowe, z którego można podziwiać większość Aqualandii.

W Mundomar można zobaczyć wiele różnych gatunków: delfiny, lwy morskie, pingwiny, surykatki i wiele innych zwierząt morskich i lądowych.

Kilka razy dziennie w parku odbywają się pokazy delfinów, lwów morskich i papug, gdzie goście mogą obserwować wyszkolonych opiekunów wchodzących w interakcje ze zwierzętami i podziwiać spektakularne pokazy.

 

Delfiny w parku Mundomar
Mundomar jest zwykle otwarty od lutego do grudnia.

Sporty wodne w Calpe

Calpe słynie ze swego sportowego ducha. Dużą popularność wśród fanów sportów wodnych zyskała Cala Les Bassetes – niewielka przystań, a w niej Centrum Nurkowe Les Bassetes i centrum sportów wodnych Las Antipodas. Szeroka oferta zawiera między innymi: wypożyczenie kajaków, żaglówek, nurkowanie oraz windsurfing.

Fani sportów wodnych mają możliwość podziwiania przepięknych widoków wybrzeża Costa Blanca z niecodziennej perspektywy

 

 

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
facebook profile instagram contact us