Porównanie cen nieruchomości – Kraków, Warszawa, Gdańsk, Madryt, Alicante, Murcja

Zastanawiasz się, gdzie warto zainwestować pieniądze w nieruchomość? Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie średnich cen nieruchomości dla wybranych miast w Polsce i w Hiszpanii. Przekonaj się, że zakup nowoczesnego apartamentu w Hiszpanii może być tańszy, niż Ci się wydaje.

Porównanie cen apartamentów w Polsce i Hiszpanii

Rozważasz zakup apartamentu wakacyjnego nad polskim morzem? A może chcesz kupić apartament, z myślą o jego krótkoterminowym wynajmie turystycznym? Myślisz, że nie stać Cię na zakup atrakcyjnie położonej nieruchomości w hiszpańskim kurorcie turystycznym? Aby ułatwić Ci decyzję, przygotowaliśmy porównanie cen za metr kwadratowy w polskich i hiszpańskich miastach, które odwiedza bardzo duża liczba turystów. Oceń, która lokalizacja może być dla Ciebie atrakcyjniejsza – zarówno pod kątem inwestycyjnym, jak i wakacyjnym.

Ceny apartamentów w centrum – Hiszpania i Polska

Chcąc ułatwić decyzję dot. zakupu nieruchomości zestawiliśmy ceny apartamentów w hiszpańskich miastach:

 • Murcja
 • Benidorm
 • Alicante
 • Madryt

A także ceny nieruchomości w trzech polskich miastach, popularnych pod kątem turystycznym:

 • Kraków
 • Gdańsk
 • Warszawa
Porównanie cen apartamentów położonych w turystycznych centrach miast w Hiszpanii i w Polsce
Porównanie cen apartamentów położonych w turystycznych centrach miast w Hiszpanii i w Polsce

 

Porównanie cen apartamentów, które zlokalizowane są w centrach miast, wyraźnie pokazuje, że zakup nieruchomości w centrum dużych, hiszpańskich miast turystycznych, nie odbiega znacząco od cen za podobnie usytuowane nieruchomości w Polsce. Co więcej, nieruchomość w Hiszpanii możesz nawet nabyć w niższej cenie. Za apartament w centrum turystycznego miasta Murcja, które zachwyca bogactwem zabytków i doskonale rozwiniętą infrastrukturą turystyczną zapłacimy najmniej w naszym zestawieniu. Warto zauważyć , że o ile inwestycja w centrum stolicy Hiszpanii jest niemal dwukrotnie droższa, o tyle inwestowanie w doskonale znanych kurortach turystycznych może być bardzo opłacalne.

 

Apartament w centrum Alicante to wydatek niewiele droższy od zakupu nieruchomości w Krakowie czy w Gdańsku. Decydując się na zakup apartamentu w Benidorm – jednym z najdynamiczniej rozwijających się kurortów turystycznych w Hiszpanii, zapłacimy tyle samo co za zakup nieruchomości w Gdańsku. Warto tu jednak podkreślić ogromny potencjał turystyczny kurortu Benidorm, który dzięki ogromnej popularności turystów z Wielkiej Brytanii, Niemiec czy Holandii daje właścicielom apartamentów turystycznych dużą szansę szybkiego zwrotu zainwestowanego kapitału. Przeczytaj, dlaczego warto zainwestować w Benidorm.

Ceny apartamentów poza centrum – Hiszpania i Polska

Porównanie cen apartamentów położonych poza centrami turystycznych miast w Hiszpanii i w Polsce
Porównanie cen apartamentów położonych poza centrami turystycznych miast w Hiszpanii i w Polsce

 

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku cen apartamentów położonych poza centrum hiszpańskich i polskich miast, popularnie odwiedzanych przez turystów. W tym zestawieniu zdecydowanie najdroższy będzie zakup nieruchomości położonej poza centrum Madrytu. Jeżeli planujemy zainwestować w stolicy, wówczas duża tańsza będzie inwestycja w Warszawie.

 

W naszym zestawieniu najtańszą opcją będzie zakup apartamentu w Murcji. Warto zauważy , że apartament poza centrum Krakowa, kosztuje tyle samo co apartament poza centrum Benidorm. Oba te miasta tłumnie odwiedzane są przez turystów. Z tym że, jeżeli planujemy kupić apartament pod kątem wynajmu turystycznego, wówczas apartament poza centrum Benidormu ma zdecydowanie większą szansę na wyższe obłożenie, aniżeli apartament poza centrum Krakowa. Niewiele więcej zapłacimy za apartament w Alicante, a więc za apartament w słonecznej stolicy regionu Costa Blanca, które uznawane jest za prawdziwą perełkę tego wybrzeża i jedno z najpiękniejszych miast portowych w Hiszpanii.

Inwestycja w Polsce czy w Hiszpanii?

Zastanawiasz się, gdzie lepiej ulokować swoje pieniądze – w Polsce czy w Hiszpanii? Dokładnie oceń plusy i minusy inwestycji. Na korzyść Hiszpanii z pewnością przemawiają następujące zalety:

 • gwarancja doskonałej pogody w Hiszpanii w sezonie
 • zdecydowanie dłuższy sezon turystyczny niż w Polsce
 • otwartość banków na udzielanie kredytów hipotecznych
 • bardzo duża liczba zamożnych turystów z Europy Zachodniej (większe prawdopodobieństwo wysokiego obłożenia apartamentu przy wyższej cenie wynajmu)
 • inwestuj i podróżuj – dzięki inwestycji w Hiszpanii zyskujesz własny apartament wakacyjny, które będziesz mógł odwiedzać o każdej porze roku.

Tagi:

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
facebook profile instagram contact us