Inwestuj i zarabiaj na rynku nieruchomości w Hiszpanii

Im szybciej zdecydujesz się na zakup nieruchomości w Hiszpanii, tym większą możesz uzyskać stopę zwrotu z zainwestowanego kapitału. Sprawdź bardzo obiecujące dane z hiszpańskiego rynku nieruchomości i przekonaj się dlaczego teraz jest najlepszy moment na zakup domu w Hiszpanii!

 

Wzrost poziomu sprzedaży nieruchomości

Prognozy dla hiszpańskiego rynku są bardzo optymistyczne. Szacuje się wzrost sprzedaży nieruchomości na poziomie 10-15%. Oznacza to, że w 2018 r. może dokonać się nawet 550 000 transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości (dane TINSA).

 

Popyt na hiszpańskie nieruchomości wzrasta. Statystyki Instituto Nacional de Estadistica wskazują na wzrost sprzedaży nieruchomości na poziomie ponad 14% w roku 2017 w porównaniu do roku poprzedniego. Co warte podkreślenia, kupnem domu w ogromnym stopniu zainteresowani są inwestorzy zagraniczni. W ostatnich latach nieruchomości najczęściej nabywali obywatele Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Belgii, Włoch oraz Szwecji. Na tej liście coraz częściej pojawiają się także nasi rodacy.

 

Mieszkania w Hiszpanii
Polacy kupują coraz częściej mieszkania w Hiszpanii

Wzrost cen nieruchomości

Dla inwestorów poszukujących atrakcyjnych inwestycji o wysokiej stopie zwrotu z zainwestowanego kapitału z pewnością ciekawą opcję będzie zakup nieruchomości. Rentowność brutto z zakupu nieruchomości w Hiszpanii wzrasta.

 

Niezwykle atrakcyjne ceny zakupu nieruchomości są wynikiem kilku kolejnych lat spadków, jakie miały miejsce na rynku nieruchomości aż do 2016 r. Dane TINSA wskazują, że łącznie zanotowano spadek cen domów na poziomie 41,8% (46,8% skorygowane o inflację). Poziom spadków cen nieruchomości w Hiszpanii (dane na podstawie Global Property Guide - Spain) kształtował się następująco:

 

Wykres cen nieruchomości w Hiszpanii
Poziom cen nieruchomości w Hiszpanii

 

 

Oznacza to, że im szybciej zdecydujesz się na zakup nieruchomości w Hiszpanii, tym większego zysku możesz oczekiwać w przyszłości.  Największy wzrost cen nieruchomości prognozuje się w stolicy Hiszpanii oraz na Wyspach Kanaryjskich. Czynnikiem, który może zwolnić tempo wzrostu są napięcia polityczne dotyczące autonomii poszczególnych hiszpańskich regionów. Dlatego też bardzo rozsądnym wyborem jest inwestycja w nieruchomości na pięknym wybrzeżu Costa Blanca. Masz tutaj do wyboru zarówno duże turystyczne kurorty takie jak Alicante, niezwykle nowoczesne miejscowości jak Benidorm (zwany europejskim Manhattanem) czy malowniczo położone nadmorskie miasteczka Moraira, Guadamar del Segura, czy Altea.

 

Czy warto inwestować na hiszpańskim rynku nieruchomości?

Obiecujące prognozy z hiszpańskiego rynku nieruchomości zdecydowanie zachęcają do inwestowania. Za decyzją o zakupie nieruchomości akurat w tym kraju przemawiają dodatkowe argumenty:

  • potencjał turystyczny – Hiszpania to jeden z największych potentatów turystycznych w całej UE. To właśnie Hiszpanię co rocznie odwiedza nawet 70 milionów turystów, co generuje bardzo duże dochody dla całego kraju. Turystyka to także jeden z głównych sektorów gospodarczych Hiszpanii i miejsce zatrudnienia milionów pracowników. Szacunki Światowej Organizacji Turystyki potwierdzają, że bardzo dobra koniunktura turystyczna utrzyma się tutaj także w kolejnych latach.
  • dobry moment na zakup – gospodarka hiszpańska wychodzi z kryzysu, a ceny nieruchomości w dalszym ciągu pozostają na atrakcyjnym poziomie.
  • zmiana oczekiwań turystów – w ostatnich latach nieustannie rośnie popularność wakacyjnego wynajmu apartamentów. Turyści coraz chętniej decydują się na wynajem wyposażonego domu lub mieszkania, dzięki czemu zapewniają sobie komfort oraz pełną niezależność. Dlatego, jeżeli zdecydujesz się na wynajem turystyczny zakupionego apartamentu, możesz spodziewać się sporego obłożenia zwłaszcza w okresie wakacyjnym.

 

Zakup nieruchomości w Hiszpanii przez Polaków

Nasi rodacy coraz częściej decydują się na zakup nieruchomości w Hiszpanii. Liczba transakcji kupna nieruchomości w tym kraju przez Polaków kształtuje się na poziomie 1 tysiąca – to naprawdę bardzo dużo. Cieszy fakt, że kupujemy coraz częściej luksusowe apartamenty i nieruchomości w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. Dużą grupę stanowią osoby, które traktują zakupioną nieruchomość jako drugi dom. Hiszpański klimat jest dużo łagodniejszy i przyjemniejszy, dlatego jest on doskonałą alternatywną dla srogiej zimy panującej w Polsce.

 

Polacy doskonale potrafią przekalkulować opłacalność takiej inwestycji. Nasi rodacy coraz częściej kupują nieruchomości, które przeznaczają na wynajem turystyczny. W ten sposób sami mogą korzystać z apartamentu przez kilka miesięcy w roku, a w okresie wakacyjnym zarabiają na jego wynajmie turystom. Takie działanie pozwala dywersyfikować portfel inwestycyjny – zarabiamy zarówno na wynajmie, jak i możemy oczekiwać wysokiego wzrostu wartości nieruchomości w czasie. Sprawdź średni poziom dochodów z wynajmu apartamentu w Hiszpanii.

 

Zakup nieruchomości w Hiszpanii może przynieść zwrot na poziomie 5-8% rocznie. Jeżeli chciałbyś w tak atrakcyjny sposób zainwestować swój kapitał, skontaktuj się z nami. Doskonale znamy hiszpański rynek nieruchomości. Nasza Agencja Tripinvest pomogła już wielu polskim przedsiębiorcom w zakupie domów i apartamentów w Hiszpanii. Z przyjemnością doradzimy także Tobie.

 

Tagi:

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
facebook profile instagram contact us