Sporty wodne na Costa Blanca

Piękno wybrzeża i ciepły śródziemnomorski klimat pozwalają odwiedzającym uprawiać sporty wodne przez cały rok. Na dzień dzisiejszy na Costa Blanca znajduje się  25 klubów jachtowych i marin z ponad 10 000 miejsc do cumowania, zapewniając wysokiej jakości udogodnienia do uprawiania wielu sportów wodnych, jednocześnie dbając o ochronę środowiska oraz dna morskiego.

 

Nurkowanie w Morzu Śródziemnym
Udowodniono, że nurkowanie pozytywnie wpływa na zdrowie: poprawia krążenie, zmniejsza ciśnienie, redukuje stres, a także odciąża kręgosłup

Nurkowanie

Morze Śródziemne pozwala odwiedzającym cieszyć się jego wodami zarówno na powierzchni, jak i na dnie morza. Niektóre z tych obszarów są chronione, takie jak rezerwat morski Tabarca i rezerwat przyrody na przylądku San Antonio, położony między Denia a Javea. Ciekawym miejscem do nurkowania są również okolice Alicante. Oprócz kolorowych, podwodnych krajobrazów, zaawansowani nurkowie mogą podziwiać tu także piękne jaskinie. Bogata flora i fauna morska, ciepła i przejrzysta woda Hiszpanii – widoczność pod wodą sięga około 20 – 30 metrów – to wspaniałe warunki do uprawiania tego sportu.

 

Żeglarstwo

Żeglarstwo jest jednym z najpopularniejszych sportów wodnych w regionie Costa Blanca. Dzięki łagodnym wiatrom, dużej liczbie szkół żeglarskich, zróżnicowanej linii brzegowej, wiele turystów decyduje się podjąć tutaj rejsy. Port w Torrevieji pełni funkcję punktu handlowego oraz terminalu promowego, jest to jeden z większych portów na Costa Blanca oraz na całym Morzu Śródziemnym. Codziennie z linii brzegowej wypływa setki jachtów, stateczków, zarówno tych prywatnych, jak i wynajętych łodzi z zorganizowanymi wycieczkami. Spędzenie czasu na morzu będzie miłą odmianą oraz atrakcją w trakcie urlopu.

 

Należy również dodać, że na wybrzeżu odbywa się wiele wyścigów jachtów oraz innych konkurencji sportowych. Najważniejszy jest start Volvo Ocean Race w Alicante, który odbywa się co trzy lata i doprowadził do rozwoju szerokiej gamy działań i udogodnień związanych z tą konkurencją. Warto również wspomnieć o 200-kilometrowym rywalizacji jachtów w Altei.

 

Rejs żaglówką po Morzu Śródziemnym

Oraz wiele innych

Wśród nich parasailing, czyli chwila lotu nad wodą. Niepowtarzalna okazja do zobaczenia pięknych widoków z lotu ptaka, przeżycia chwili nieważkości. Warte wypożyczenia są również skutery wodne, które gwarantują niepowtarzalną możliwość odkrywania pięknego wybrzeża Costa Blanca. Istnieje opcja zwiedzania z doświadczonym przewodnikiem, przykładowe trasy prowadzą z Altei, aż do Benidormu. Dla chcących doświadczyć większych wrażeń, bardziej wymagających, uzależnionych od adrenaliny istnieje możliwość wypożyczenia „Fly Fisha”, czyli materacu, który ciągnie się za motorówką. W swojej ofercie wypożyczalnie mają także przejażdżkę na „bananie” czy „flyboard”. Dla liczących bardziej na siłę swoich mięśni przewidziane jest kajakarstwo – istnieje unikalna trasa przez park wodny Montgo, która prowadzi przez jaskinie, a także wzdłuż słynnej trasy Levante, na której można korzystać z pięknych plaży oraz miejsc do nurkowania. Dla surferów, windsurferów czy kitesurferów na całym wybrzeżu znajdą się kluby oferujące sprzęt, a fale i wiatry stwarzają idealne warunki do pływania.

 

Jeśli planujesz podróż na Costa Blanca z najmłodszymi członkami rodziny, zapoznaj się z naszym artykułem 10 atrakcji dla dzieci na Costa Blanca.

 

Tematy: