Benidorm, Torrevieja czy Calpe - idealne miejsca do inwestowania w nieruchomości

Wzięliśmy pod lupę często zadawane pytania odnośnie opłacalności inwestycji w takich miastach jak Benidorm, Torrevieja oraz Calpe. Wybraliśmy 3 miejscowości, które naszym zdaniem warto wziąć pod uwagę myśląc o inwestycji na Costa Blanca. Wszystkie zebrane tutaj informacje dotyczą rynku wynajmu wakacyjnego w Hiszpanii.

 

Inwestycje w nieruchomości w Benidorm 

Na początku przedstawimy zbiór danych dotyczących pierwszej z wymienionych miejscowości, którymi chcemy się tutaj bliżej przyjrzeć, a mianowicie Benidormu. Benidorm to bardzo popularna miejscowość turystyczna, oblegana przez Brytyjczyków, ale nie tylko. Ma dwie długie, wspaniałe plaże, którymi w szczególności może się poszczycić. W tym wypadku tłok na plażach i deptakach w sezonie letnim jest jak najbardziej uzasadniony. Większość osób przyjeżdżających tu ma często również na celu wybawić się w nieskończonej ilości barów i klubów. W tym mieście nie trudno o rozrywkę, ponieważ na każdym roku znajduje się ciekawe miejsce do spędzenia wolnego czasu czy zabawy. Jeżeli szukasz większej liczby argumentów, które przekonają Cię do inwestycji w Benidorm, przeczytaj artykuł dlaczego warto inwestować w Benidorm.

 

 

 

Ceny apartamentów 2 pokojowych w bliskiej odległości od morza kształtują się w cenie od 100 000 euro na rynku wtórnym (finalna cena zależy od stanu apartamentu). Bierzemy pod uwagę tego typu mieszkania ze względu na ich atrakcyjność pod kątem klientów wynajmujących na krótki termin.

 

Ceny nieruchomości z rynku pierwotnego w stanie deweloperskim natomiast rozpoczynają się w tym mieście od 160 000 euro w nieco dalszej odległości od morza, jednak wciąż z przepięknym, panoramicznym widokiem. Zachęcamy do sprawdzenia ofert nieruchomości w naszej wyszukiwarce, w której znajdują się także bardzo atrakcyjne domy w Benidorm blisko plaży

 

Jeżeli chodzi o wynajem wakacyjny, to najważniejsze są 4 miesiące: od czerwca do września, natomiast w pozostałe miesiące również można liczyć na wynajem, ale będzie on znacznie tańszy. Poniżej przedstawiamy

symulacje w oparciu o te 4 miesiące. Lipiec i sierpień zakładając obłożenie 95%; czerwiec i wrzesień ok. 70%. 

 

Poniżej średnie ceny wynajmu apartamentu dla 4 dorosłych osób:

  • lipiec/sierpień: 672 zł/noc,
  • czerwiec: 513 zł/noc,
  • wrzesień: 541 zł/noc,

Prezentujemy też średni poziom cen wynajmu nieruchomości w Benidorm na podstawie danych z portalu Airbnb.

 

 

Inwestycje w nieruchomości w Torrevieja

Kolejną popularną miejscowością wypoczynkową jest Torrevieja i jej bliskie okolice. Można tu kupić nieruchomość dwu sypialnianą już od 60 000 euro. Oczywiście cena uzależniona jest od bliskości morza i stanu wykończenia.

Jednak jest to również miejsce, gdzie można w bardzo dobrej cenie kupić zupełnie nową nieruchomość. Przykładowe oferty tutaj:

 

Rozważając inwestycję w Torrevieja i w każdej z wymienionych w tym artykule miejscowości należy pamiętać, że nieruchomości z widokiem na morze zwiększają obłożenie w miesiącach poza wakacyjnych. W czasie wakacji zazwyczaj nie ma problemu z wynajęciem mieszkań oddalonych bardziej od morza, jednak w chłodniejszych miesiącach może mieć to już większe znaczenie.

 

Średnie ceny wynajmu w Torrevieja jak poniżej:

  • lipiec/sierpień- 399 zł/noc,
  • czerwiec: 351 zł/noc,
  • wrzesień: 351 zł/noc,

 

Inwestycje w nieruchomości w Calpe

Ostatnią miejscowością, którą zajmiemy się w tym artykule jest Calpe. Aparatement 2 pokojowy, z widokiem na morze, gwarantujący maksymalne obłożenie w sezonie i duże poza sezonem, kształtuje się w cenach 150 000 do 250 000 euro w zależności od tego czy wymagać będzie remontu czy też nie. Natomiast przy zakupie na rynku pierwotnym raczej trzeba liczyć się z wyższymi cenami, jak w przypadku oferty luksusowego apartamentu w Calpe

 

 

Co do średnich cen za wynajem takiego apartamentu dla 4 osób, ceny kształtują się następująco:

  • czerwiec - 554 zł/noc,
  • lipiec - 726 zł/noc,
  • sierpień - 842 zł/noc,
  • wrzesień - 552 zł/noc,

 

Należy pamiętać, że do ceny kupna nieruchomości w Hiszpanii należy dołożyć 12 -13% kosztów okołozakupowych (podatek 10% + notariusz + wpisy do rejestru itd.). Natomiast ogólne koszty utrzymania nieruchomości już po zakupie w Hiszpanii są stosunkowo niewielkie, bo około 1000 euro na rok. W koszt ten wlicza się podatek od nieruchomości oraz czynsz. Dodatkowo warto wiedzieć, że przychód od wynajmu obarczony jest 19% podatkiem, który można dyskontować o koszty uzyskania przychodu.

 

Ciekawym elementem całego tematu inwestycji w nieruchomość w Hiszpanii jest to, że ceny nieruchomości są obecnie znacznie zaniżone, przez co można spodziewać się wzrostu wartości inwestycji w czasie, wynoszącego kilka procent średniorocznie. Przeczytaj więcej na temat rynku nieruchomości w Hiszpanii, a także sprawdź naszą kalakulację ile zarobisz na wyanajmie apartamentu w Hiszpanii.

 

 

 

Tagi:

O nas

Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków

Polska

 

Calle Belgica 1, 03710 Calp

Alicante, Spain

 

Calle Rafal 43/1F, 03185 Torrevieja

Alicante, Spain

 

Calle Avda Ricardo Soriano 72

29601 Marbella

Malaga, Spain

 

kontakt

0048 22 164 78 38

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
facebook profile instagram contact us