Bliźniaki na sprzedaż w Torrevieja

(9)

Aktywne filtry

wyczyść
 • Lokalizacja: Torrevieja
- wybierz -
-
-
-
-
-

Aktywne filtry

wyczyść
 • Lokalizacja: Torrevieja

Nieruchomości w Torrevieja

Torrevieja leży na słynnym hiszpańskim wybrzeżu Costa Blanca. Obecnie jest jednym z najbardziej popularnych miejsc wypoczynkowych. Wakacje spędzają tutaj turyści z całego świata, którzy miejsca noclegowe rezerwują z dużym wyprzedzeniem, wiedząc, że w sezonie może ich brakować. Miasto liczy ok. 45 tys. mieszkańców. Najliczniejszą grupę obcokrajowców stanowią tutaj Brytyjczycy, a dalej Niemcy, Szwedzi, Rosjanie, Kolumbijczycy oraz Norwegowie.

Torrevieja na mapie Hiszpanii
Charakterystyczne zabudowania w Torrevieja

Co warto robić w Torrevieja?

Plaże w Torrevieja to największy atut miasta, o którym nie można nie wspomnieć. Są piękne, szerokie i piaszczyste. Warto również odwiedzić urokliwe, skaliste i bardzo spokojne zatoczki. Najpiękniejsza z nich jest otoczona palmami. To niemal karaibska Cala Ferris.

 

Ale, gdy plażowanie stanie się nudne, warto udać się do Torre del Moro. Jest to twierdza obronna z XIV wieku, która chroniła przed atakami berberyjskich korsarzy, którzy przybywali od strony Morza Śródziemnego. Wieża obronna znajduje się natomiast na Cabo Cervera. Jest to jeden z najwyższych punktów w mieście. Tutaj jest również popularny deptak, gdzie można podziwiać naturalnych rozmiarów pomniki muzyków z Torrevieja. Jedną z ciekawszych atrakcji jest także Park Narodowy z dwoma jeziorami La Laguna de la Mata oraz różowa La Laguna de Torrevieja. Niewątpliwie charakterystyczną wizytówką miasta są różowe flamingi oraz różowy kolor jeziora, które wynika z wysokiego poziomu zasolenia.

 

Charakterystyka rynku nieruchomości w Torrevieja

Ile kosztują nieruchomości w Torrevieja?

Torrevieja to miasto, w którym znajdziesz bardzo duży wybór nieruchomości w cenie poniżej 100 tys. euro. Jak pokazują statystyki, zdecydowana większość kupujących jest zainteresowanych nieruchomościami w cenie poniżej 100 tys. euro. Dane dot. ceny nieruchomości za metr kwadratowy dość różnią się od siebie, zależnie od źródła danych. Oficjalne dane wskazują, że cena za metr kwadratowy wynosi 1,170 euro, inne serwisy nieruchomości wskazują na cenę 1,585 euro. podczas gdy nasze doświadczenia pokazują, że cena ta może być jest sporo niższa.

 

Średnia cena nieruchomości w Torrevieja:

 • Średnia cena za metr kwadratowy w Torrevieja - 1,170 €
 • Średnia cena nieruchomości w Torrevieja - 167,598 €... natomiast w ofercie znajdziesz dużą liczbę nieruchomości poniżej 100 tys. €.

Kto kupuje nieruchomości w Torrevieja?

Nieruchomości w Torrevieja cieszą się ogromną popularnością wśród obcokrajowców, którzy szukają międzynarodowego i kosmopolitycznego miasta o doskonałych warunkach atmosferycznych. Populacja miasta liczby ok. 85 000 osób, z czego aż stanowią obcokrajowcy. Miasto szczególnie upodobali sobie mieszkańcy Wielkiej Brytanii i dlatego też często jest ono nazywane Małą Brytanią. Rodowici Hiszpanie stanowią niecałe 60% populacji. Drugą najliczniejszą grupą mieszkańców Torrevieja są właśnie Brytyjczycy. W dalszej kolejności Rosjanie, Ukraińcy, Marokańczycy, itd. Bardzo duża liczba Brytyjczyków sprawia, że jest to bardzo wygodne miejsce nie tylko na wakacje, ale także do życia.

 

Zagraniczni inwestorzy:

 • 33 % Wielka Brytania
 • 14 % Rumunia
 • 6 % Niemcy
 • 5 % Bułgaria
 • 5 % Holandia
 • 5 % Włochy
 • 4 % Francja
 • 4 % Belgia
 •  

Najlepsze obszary do inwestowania

Torrevieja to piękne położone miasto wzdłuż wybrzeża. W centrum miast znajdują się przede wszystkim bloki mieszkalne oraz lokale handlowe. Im dalej od linii brzegowej, tym więcej osiedli mieszkaniowych. Torrevieja oferuje ogromną liczbę nieruchomości na sprzedaż, w tym także dużo nieruchomości typu bungalow czy apartament położonych na samym morzem lub z widokiem na morze. Dlatego też najbardziej atrakcyjne są nieruchomości położone w okolic La Mata Beach, Playa del Cura, Punta Prima Beach, Play De Los Locos

 

123,568 € Torrevieja Centro Parque de las Naciones, El Molino, Puerto Deportivo, Centro - Muelle Pesquero
127,236 € Playa del Cura Antonio Machado, Avenida Habaneras - Curva de Palangre, Playa del Cura, Las Piscinas Naturales
198,653 € Nueva Torrevieja - Aguas Nuevas Nueva Torrevieja, Torreblanca, Parque Acuático - Sector 25, Aguas Nuevas
155,237 € Playa de los Locos Devesses - Monte Pego, Zona los Frutales, Miramar - Torre del Moro
182,425 € La Siesta - El Salado - Torreta El Salado, La Zarza, La Siesta, Torreta, El Chaparral
192,576 € El Acequión - Los Naúfragose El Acequión, Playa de los Naúfragose, Punta Prima, La Veleta
197,670 € La Mata Gaspar Perrelló, Los Europeos, Cabo Cervera, Cañada del Molino, Los Balcones - Los Altos del Edén

Całkowita liczba transakcji na rynku nieruchomości w Torrevieja

 • I kwartał 2018 1 321
 • II kwartał 2018 1 424
 • III kwartał 2018 1 114
 • IV kwartał 2018 1 402
 • I kwartał 2019 1 217
 • II kwartał 2019 1 506

Prognozy dla rynku nieruchomości

Ogromna liczba nieruchomości dostępny w Torrevieja sprawia, że ruch na rynku nieruchomości jest bardzo dynamiczny. Co ważne, jednak prognozy są stale rosnące. Od kilku lat utrzymuje się tutaj korzystna sytuacja dla kupujących nieruchomości oraz sprzedających. Niewątpliwą zaletą rynku nieruchomości w Torrevieja jest duża dostępność tanich nieruchomości. Ceny luksusowych nieruchomości w Torrevieja, także tych położonych na samym brzegiem morza są porównywalne do cen nieruchomości w centrach głównych polskich miast. Dlatego też przez długie lata z pewnością rynek ten będzie bardzo stabilny i umożliwi łatwy zakup lub sprzedaż mieszkania inwestorom zagranicznym.

Domy bliźniaki na sprzedaż

Inwestorom, którzy szukają atrakcyjnej, przestronnej nieruchomości w przystępnej cenie, rekomendujemy domy w zabudowie bliźniaczej w Hiszpanii. Są to w pełni niezależne domy jednorodzinne, mimo sąsiedztwa z bliźniaczym budynkiem – takim samym pod względem powierzchni, zabudowy i wyglądu elewacji. Nie dość, że cena takich nieruchomości, niekiedy może być niższa, porównując do wolnostojących domów jednorodzinnych, to bliźniaki budowane są zwykle w bardzo dogodnych lokalizacjach. Często zlokalizowane są nie tylko na obrzeżach miast, ale i w centrach kurortów – w pobliżu plaży, sklepów, restauracji i obiektów kulturalnych. Oferty domów bliźniaków w Hiszpanii są bardzo zróżnicowane pod względem cenowym. Wśród dostępnych nieruchomości, znajdziesz mniejsze i tańsze bliźniaki z 1, czy też 2 sypialniami. Z kolei, jeśli dysponujesz większym budżetem i szukasz domu o większym metrażu, możesz zdecydować się na bliźniaka z minimum 3 sypialniami, wygodnie zlokalizowanego w pobliżu morza i wyposażonego w szereg udogodnień. Bliźniaki na sprzedaż w Hiszpanii znajdziesz w naszym serwisie – publikujemy aktualne oferty zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego.

Udogodnienia w domach bliźniakach

Wybieraj spośród komfortowych, atrakcyjnie zlokalizowanych domów bliźniaków w Hiszpanii. Sprawdź, jakie dodatkowe udogodnienia mogą posiadać takie nieruchomości.

 • Basen
 • Garaż
 • Ogród z meblami zewnętrznymi
 • Otwarta kuchnia z wyposażeniem
 • Klimatyzacja
 • Balon/Taras
 • Szafa na wymiar
Dom bliźniak z basenem
Dom bliźniak z dużym basenem

Ile kosztują bliźniaki w Hiszpanii?

Jeśli szukasz nieco tańszej alternatywy dla domu wolnostojącego, bliźniak będzie odpowiednim wyborem. Zakup domu bliźniaka w Hiszpanii to bardzo opłacalna inwestycja. Tego typu nieruchomość możesz z powodzeniem przeznaczyć na wynajem i oczekiwać wysokiego zwrotu inwestycji w następnych latach. Ceny bliźniaków wahają się w zależności od lokalizacji, wielkości domu i posiadanych udogodnień. W naszej ofercie nieruchomość dla siebie mogą znaleźć zarówno inwestorzy poszukujący tańszych bliźniaków, jak i osoby, które dysponują większym budżetem.


Średnia wartość transakcji na rynku nieruchomości mieszkaniowych w Hiszpanii

 • I kwartał 2018 145 297 €
 • II kwartał 2018 149 582,4 €
 • III kwartał 2018 152 095,1 €
 • IV kwartał 2018 153 179,7 €
 • I kwartał 2019 152 023,4 €
 • II kwartał 2019 154 487,8 €

Kto kupuje bliźniaki w Hiszpanii?

Domy bliźniaki w Hiszpanii są atrakcyjne nie tylko dla rodzimych inwestorów. W ostatnich latach na ich zakup często decydują się również obcokrajowcy. Wśród narodowości, które najczęściej inwestują w Hiszpanii znajdują się m.in. Brytyjczycy, Niemcy, Belgowie i Szwedzi. Sprzyjająca sytuacja na hiszpańskim rynku nieruchomości powoduje, że perspektywa wysokiego zwrotu z takiej inwestycji staje się bardzo realna. Według danych z Hiszpańskiego Banku Centralnego stopa zwrotu z inwestycji może wynieść nawet 10,5%!

 

Średnia wartość transakcji obcokrajowców na rynku nieruchomości w Hiszpanii w II kwartale 2019

 • Nieruchomości z rynku pierwotnego – 257 460,2
 • Nieruchomości z rynku wtórnego – 157 209,7

Inwestuj i zarabiaj w Torrevieja

Nie bez powodu południowe wybrzeża Europy są celem sporej części wakacyjnych wypraw. Słońce świecące przez zdecydowaną część roku, przyjemny klimat, który dzięki zawartości jodu pozytywnie wpływa na samopoczucie, a także piękne widoki. Czy do szczęścia potrzeba coś więcej? Nic dziwnego, że na Costa Blanca z roku na rok pojawia się coraz więcej nie tylko turystów, lecz również osób, które pragną zamieszkać tam na stałe. Statystyki mówią same za siebie: od początku lat dziewięćdziesiątych do roku 2012 liczba mieszkańców Torrevieja wzrosła czterokrotnie. Co znamienne – rodowitych Hiszpanów jest w mieście mniej niż połowa, co świadczy o dużym zainteresowaniu obcokrajowców osiedlaniem się w tej okolicy.

 

Torrevieja wzbudza bardzo duże zainteresowanie wśród inwestorów – w pierwszych dwóch kwartałach 2018 roku kupiono tam 2 779 nieruchomości. Na lokalnym rynku nieruchomości dostępnych jest obecnie wiele interesujących ofert. Przystępne ceny i perspektywa szybkiego zysku (jeśli rozważasz zakup domu na wynajem turystyczny), zdecydowanie zachęcają do inwestycji.

 

Dom w zabudowie bliźniaczej – atrakcyjna cena i wysoki komfort

Różnorodność zabudowy w Torrevieja sprawia, że każdy znajdzie w mieście coś idealnego dla siebie. Wille i domki jednorodzinne zapewniają pełen komfort i ciszę, a niewielkie mieszkania są najprzystępniejsze cenowo. Doskonałym kompromisem pomiędzy nimi są popularne bliźniaki. To świetne połączenie funkcjonalności zwykłego domu z przystępną ceną.

 

Zakup bliźniaka w Torrevieja

Bliźniaki w Torrevieja nie bez przyczyny są tak popularne. Równowaga pomiędzy komfortem a ceną powoduje, że są bardzo chętnie kupowane. Zwłaszcza że mimo tendencji wzrostowej na rynku nieruchomości utrzymującej się od kilku lat – koszt takiego lokum wciąż jest niewygórowany.

 

Dom w zabudowie bliźniaczej w Torrevieja może pełnić funkcję zarówno wakacyjnego lokum, jak i nowego miejsca zamieszkania. Jednak ze względu na popularność tego miasta wśród turystów, zyskujesz także możliwość zarabiania na jego okazjonalnym wynajmie – dzięki temu inwestycja w zakup budynku bardzo szybko się zwraca.