Posiadłości wiejskie na sprzedaż w Torrevieja

Aktywne filtry

wyczyść
 • Lokalizacja: Torrevieja
- wybierz -
-
-
-
-
-

Aktywne filtry

wyczyść
 • Lokalizacja: Torrevieja

Brak ofert spełniających zadane kryteria.

Nieruchomości w Torrevieja

Torrevieja leży na słynnym hiszpańskim wybrzeżu Costa Blanca. Obecnie jest jednym z najbardziej popularnych miejsc wypoczynkowych. Wakacje spędzają tutaj turyści z całego świata, którzy miejsca noclegowe rezerwują z dużym wyprzedzeniem, wiedząc, że w sezonie może ich brakować. Miasto liczy ok. 45 tys. mieszkańców. Najliczniejszą grupę obcokrajowców stanowią tutaj Brytyjczycy, a dalej Niemcy, Szwedzi, Rosjanie, Kolumbijczycy oraz Norwegowie.

Torrevieja na mapie Hiszpanii
Charakterystyczne zabudowania w Torrevieja

Co warto robić w Torrevieja?

Plaże w Torrevieja to największy atut miasta, o którym nie można nie wspomnieć. Są piękne, szerokie i piaszczyste. Warto również odwiedzić urokliwe, skaliste i bardzo spokojne zatoczki. Najpiękniejsza z nich jest otoczona palmami. To niemal karaibska Cala Ferris.

 

Ale, gdy plażowanie stanie się nudne, warto udać się do Torre del Moro. Jest to twierdza obronna z XIV wieku, która chroniła przed atakami berberyjskich korsarzy, którzy przybywali od strony Morza Śródziemnego. Wieża obronna znajduje się natomiast na Cabo Cervera. Jest to jeden z najwyższych punktów w mieście. Tutaj jest również popularny deptak, gdzie można podziwiać naturalnych rozmiarów pomniki muzyków z Torrevieja. Jedną z ciekawszych atrakcji jest także Park Narodowy z dwoma jeziorami La Laguna de la Mata oraz różowa La Laguna de Torrevieja. Niewątpliwie charakterystyczną wizytówką miasta są różowe flamingi oraz różowy kolor jeziora, które wynika z wysokiego poziomu zasolenia.

 

Charakterystyka rynku nieruchomości w Torrevieja

Ile kosztują nieruchomości w Torrevieja?

Torrevieja to miasto, w którym znajdziesz bardzo duży wybór nieruchomości w cenie poniżej 100 tys. euro. Jak pokazują statystyki, zdecydowana większość kupujących jest zainteresowanych nieruchomościami w cenie poniżej 100 tys. euro. Dane dot. ceny nieruchomości za metr kwadratowy dość różnią się od siebie, zależnie od źródła danych. Oficjalne dane wskazują, że cena za metr kwadratowy wynosi 1,170 euro, inne serwisy nieruchomości wskazują na cenę 1,585 euro. podczas gdy nasze doświadczenia pokazują, że cena ta może być jest sporo niższa.

 

Średnia cena nieruchomości w Torrevieja:

 • Średnia cena za metr kwadratowy w Torrevieja - 1,170 €
 • Średnia cena nieruchomości w Torrevieja - 167,598 €... natomiast w ofercie znajdziesz dużą liczbę nieruchomości poniżej 100 tys. €.

Kto kupuje nieruchomości w Torrevieja?

Nieruchomości w Torrevieja cieszą się ogromną popularnością wśród obcokrajowców, którzy szukają międzynarodowego i kosmopolitycznego miasta o doskonałych warunkach atmosferycznych. Populacja miasta liczby ok. 85 000 osób, z czego aż stanowią obcokrajowcy. Miasto szczególnie upodobali sobie mieszkańcy Wielkiej Brytanii i dlatego też często jest ono nazywane Małą Brytanią. Rodowici Hiszpanie stanowią niecałe 60% populacji. Drugą najliczniejszą grupą mieszkańców Torrevieja są właśnie Brytyjczycy. W dalszej kolejności Rosjanie, Ukraińcy, Marokańczycy, itd. Bardzo duża liczba Brytyjczyków sprawia, że jest to bardzo wygodne miejsce nie tylko na wakacje, ale także do życia.

 

Zagraniczni inwestorzy:

 • 33 % Wielka Brytania
 • 14 % Rumunia
 • 6 % Niemcy
 • 5 % Bułgaria
 • 5 % Holandia
 • 5 % Włochy
 • 4 % Francja
 • 4 % Belgia
 •  

Najlepsze obszary do inwestowania

Torrevieja to piękne położone miasto wzdłuż wybrzeża. W centrum miast znajdują się przede wszystkim bloki mieszkalne oraz lokale handlowe. Im dalej od linii brzegowej, tym więcej osiedli mieszkaniowych. Torrevieja oferuje ogromną liczbę nieruchomości na sprzedaż, w tym także dużo nieruchomości typu bungalow czy apartament położonych na samym morzem lub z widokiem na morze. Dlatego też najbardziej atrakcyjne są nieruchomości położone w okolic La Mata Beach, Playa del Cura, Punta Prima Beach, Play De Los Locos

 

123,568 € Torrevieja Centro Parque de las Naciones, El Molino, Puerto Deportivo, Centro - Muelle Pesquero
127,236 € Playa del Cura Antonio Machado, Avenida Habaneras - Curva de Palangre, Playa del Cura, Las Piscinas Naturales
198,653 € Nueva Torrevieja - Aguas Nuevas Nueva Torrevieja, Torreblanca, Parque Acuático - Sector 25, Aguas Nuevas
155,237 € Playa de los Locos Devesses - Monte Pego, Zona los Frutales, Miramar - Torre del Moro
182,425 € La Siesta - El Salado - Torreta El Salado, La Zarza, La Siesta, Torreta, El Chaparral
192,576 € El Acequión - Los Naúfragose El Acequión, Playa de los Naúfragose, Punta Prima, La Veleta
197,670 € La Mata Gaspar Perrelló, Los Europeos, Cabo Cervera, Cañada del Molino, Los Balcones - Los Altos del Edén

Całkowita liczba transakcji na rynku nieruchomości w Torrevieja

 • I kwartał 2018 1 321
 • II kwartał 2018 1 424
 • III kwartał 2018 1 114
 • IV kwartał 2018 1 402
 • I kwartał 2019 1 217
 • II kwartał 2019 1 506

Prognozy dla rynku nieruchomości

Ogromna liczba nieruchomości dostępny w Torrevieja sprawia, że ruch na rynku nieruchomości jest bardzo dynamiczny. Co ważne, jednak prognozy są stale rosnące. Od kilku lat utrzymuje się tutaj korzystna sytuacja dla kupujących nieruchomości oraz sprzedających. Niewątpliwą zaletą rynku nieruchomości w Torrevieja jest duża dostępność tanich nieruchomości. Ceny luksusowych nieruchomości w Torrevieja, także tych położonych na samym brzegiem morza są porównywalne do cen nieruchomości w centrach głównych polskich miast. Dlatego też przez długie lata z pewnością rynek ten będzie bardzo stabilny i umożliwi łatwy zakup lub sprzedaż mieszkania inwestorom zagranicznym.

Posiadłości wiejskie na sprzedaż

Własny dom wiejski w Hiszpanii to doskonały sposób na ucieczkę od zgiełku wielkiego miasta do ciszy i spokoju na jego obrzeżach. Jednym z największych atutów domków wiejskich jest ich lokalizacja – zazwyczaj usytuowane są na prowincji, co nadaje im sielankowego charakteru. Przy wyborze konkretnego domu, warto zwrócić uwagę na wygodne skomunikowanie z pozostałymi częściami miasta. Dojazd do pobliskich sklepów, restauracji i punktów usługowych powinien być stosunkowo szybki i łatwy. Wśród domów wiejskich w Hiszpanii możemy znaleźć, m.in. typowe dla południa wille. Przestronne, z pięknymi ogrodami i tarasem, z którego można podziwiać malownicze, wiejskie krajobrazy. Nie ma jednej definicji, jak powinien wyglądać hiszpański dom wiejski. Dlatego na lokalnym rynku nieruchomości możemy znaleźć zarówno nieruchomości parterowe, jak i dwukondygnacyjne z 1,2,3 lub większą liczbą sypialni. Umeblowane i gotowe do zamieszkania, a także te bez wyposażenia. Z reguły lepsze warunki cenowe zapewnia rynek wtórny, jednak oferty deweloperów także są godne uwagi. Ze względu na dużą różnorodność ofert, inwestor może z łatwością znaleźć dla siebie dom, odpowiadający jego oczekiwaniom, możliwościom finansowym i celowi inwestycyjnemu.

 

Udogodnienia w domach wiejskich

Domy na wsi to zazwyczaj bardzo przestronne nieruchomości z dużą powierzchnią działkową. W naszym serwisie znajdziesz oferty w pełni wyposażonych domów wiejskich w Hiszpanii, a także tańszych nieruchomości przeznaczonych do remontu.

Domy wiejskie, które znajdziesz na hiszpańskim rynku nieruchomości, posiadają wiele udogodnień – zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Sprawdź najpopularniejsze z nich.

 • Przestronny taras
 • Basen
 • Ogród
 • Garaż
 • Klimatyzacja
 • Wyposażona kuchnia
Posiadłość wiejska na sprzedaż w Hiszpanii
Dom wiejski w Hiszpanii w spokojnej okolicy

Ile kosztują domy wiejskie w Hiszpanii?

Atrakcyjność lokalizacji, metraż, region Hiszpanii oraz dostępne udogodnienia – to wszystko może wpływać na cenę domu wiejskiego w Hiszpanii. Jednak warto zaznaczyć, że tego rodzaju nieruchomości zazwyczaj zlokalizowane na prowincjach i przedmieściach, co czyni je bardziej przystępnymi cenowo, w porównaniu do domów znajdujących się na terenach typowo miejskich.

 

Średnia wartość transakcji na rynku nieruchomości mieszkaniowych w Hiszpanii

 • I kwartał 2018 145 297 €
 • II kwartał 2018 149 582,4 €
 • III kwartał 2018 152 095,1 €
 • IV kwartał 2018 153 179,7 €
 • I kwartał 2019 152 023,4 €
 • II kwartał 2019 154 487,8 €

Kto kupuje posiadłości wiejskie w Hiszpanii?

Ze względu na sielankowy charakter nieruchomości, perspektywę wysokiego zwrotu z inwestycji, a także atrakcyjne ceny, domy wiejskie w Hiszpanii wzbudzają zainteresowanie zarówno wśród rodzimych inwestorów, jak i obcokrajowców. Brytyjczycy, Niemcy, Francuzi, Belgowie i wiele innych narodowości chętnie inwestuje na hiszpańskim rynku nieruchomości. Szczęśliwie, procedura kupna nieruchomości w przypadku zagranicznych inwestorów, wcale nie jest tak skomplikowana, jak mogłoby się wydawać. Jednak przy wyborze odpowiedniego miejsca na inwestycję, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów.

 

Średnia wartość transakcji obcokrajowców na rynku nieruchomości w Hiszpanii w II kwartale 2019

 • Nieruchomości z rynku pierwotnego – 257 460,2
 • Nieruchomości z rynku wtórnego – 157 209,7

Torrevieja – idealne miejsce na inwestycję

Torrevieja to miejscowość położona w prowincji Alicante, w którym mieszka około 90 000 mieszkańców. Znajduje się w bardzo wygodnej lokalizacji w pobliżu miast Alicante i Murcji, gdzie zlokalizowane są lotniska, z których bez problemu można dojechać do Torrevieja. Miasto charakteryzuje się przyjemną dla oka architekturą – budynki zbudowane są głównie z cegły i idealnie komponują się z przepięknym krajobrazem.

 

Domy i posiadłości wiejskie w Torrevieja

Urok tego miasta to tylko jeden z powodów, dla którego warto zainwestować w nieruchomość właśnie tutaj. Torrevieja to miejscowość wyjątkowo chętnie odwiedzana przez turystów ze względu na zdrowy mikroklimat, który zapewniają złoża soli wydobywane od wieków. Atrakcją dla turystów są między innymi słone jeziora należące do parków narodowych. Torrevieja to też raj dla inwestorów, którzy nie mogą narzekać na brak klienteli chętnej do wynajmu posiadłości. W I i II kwartale 2018 roku sprzedano tam 2 779 nieruchomości, a na tym nie koniec, ponieważ Torrevieja w dalszym ciągu przyciąga nowych kupców.

 

Obecnie powraca moda na lokale i mieszkania w stylu rustykalnym i wiejskim. Posiadłości wiejskie w Torrevieja cieszą się olbrzymim zainteresowaniem turystów, którzy poszukują czegoś nowego, co pozwoli oderwać się od wielkomiejskiego trybu życia. Domy na wsi to nowoczesne budynki, których wyposażenie i drobne elementy architektoniczne przywołują miłe wspomnienia. Ich lokalizacja na obrzeżach miasta jest ogromnym atutem dla wielu inwestorów.

 

Dlaczego Hiszpania?

Hiszpania jest wciąż jednym z najchętniej odwiedzanych krajów przez turystów. Warto zainwestować tutaj w nieruchomości, dlatego, że nie będzie trzeba martwić się o chętnych na wynajem. Światowa Organizacja Turystyki szacuje, że co najmniej do 2020 roku popularność Hiszpanii wśród podróżujących będzie stale na tym samym poziomie i jej pozycja w czołówce najchętniej odwiedzanych państw, pozostanie niezagrożona.